Rozhovory ČIANEWS


R. Dubský: ČMKBK se zaměřuje na elektronizaci, zrychlování a transparentnost obchodních procesů

6. 9. 2018

ČIANEWS přináší další z rozhovorů s představiteli významných tuzemských tradičních značek při příležitosti 100. výročí založení republiky a v rámci svého partnerství s Československým festivalem. Tentokrát jsme s generálním sekretářem Českomoravské komoditní burzy Kladno Rostislavem Dubským hovořili o historii burzy, růstu uzavřených obchodů, tradičních hodnotách v aktuální strategii společnosti, dalších plánech i podpoře školství a vzdělávání. Českomoravská komoditní burza Kladno (ČMKBK) je jedním z hlavních partnerů zmíněného festivalu, který se uskuteční 8. a 9. září 2018 v Praze v okolí Staroměstského náměstí a jehož cílem je představit tradice, kulturu, řemesla a další oblasti života v České i Slovenské republice.


Petr Dvořák: Budějovický Budvar používá osvědčené řemeslné postupy

6. 9. 2018

ČIANEWS připravila další z rozhovorů s představiteli významných tuzemských tradičních značek při příležitosti 100. výročí založení republiky a v rámci svého partnerství s Československým festivalem. Tentokrát se ptala ředitele národního podniku Budějovický Budvar Petra Dvořáka, který hovoří nejenom o více než 750leté historii pivovaru a tradiční výrobě piva, ale také o aktuálních investicích, rozšiřování výroby, dalších plánech a podpoře regionu. Budějovický Budvar je jedním z hlavních partnerů zmíněného festivalu, který se uskuteční 8. a 9. září 2018 v Praze v okolí Staroměstského náměstí a jehož cílem je představit tradice, kulturu, řemesla a další oblasti života v České i Slovenské republice.


Skupina ČEZ přináší neustále inovace a velké investice

5. 9. 2018

ČIANEWS publikuje při příležitosti 100. výročí založení republiky a v rámci svého partnerství s Československým festivalem další z rozhovorů s představiteli významných tuzemských tradičních značek. Tentokrát je to rozhovor s Romanem Gazdíkem, tiskovým mluvčím skupiny ČEZ. Zmiňuje v něm významné investice uskutečněné v uplynulých letech, další plány i trendy v oboru. Společnost ČEZ je jedním z hlavních partnerů zmíněného festivalu, který se uskuteční 8. a 9. září 2018 v Praze v okolí Staroměstského náměstí a jehož cílem je představit tradice, kulturu, řemesla a další oblasti života v České i Slovenské republice.


Dmitrij Ščuka: Tradice hrají významnou roli ve strategii společnosti VÍTKOVICE STEEL

30. 8. 2018

ČIANEWS připravila při příležitosti 100. výročí založení republiky a v rámci svého partnerství s Československým festivalem seriál rozhovorů s představiteli významných tuzemských tradičních značek. Jako první vám nabízíme krátký rozhovor s generálním ředitelem a předsedou představenstva společnosti VÍTKOVICE STEEL Dmitrijem Ščukou, ve kterém hovoří nejenom o hlavních milnících a změnách ve vývoji firmy, ale též o dalších plánech, podpoře regionu či podnikatelském prostředí České republiky.


Mojmír Hampl: Hodina pravdy je vždy nastavení měnové politiky

16. 8. 2018

S viceguvernérem České národní banky Mojmírem Hamplem jsme hovořili nejenom o probíhajícím návratu k normálním úrokovým sazbám a jeho predikci dalšího zvyšování sazeb, ale také o transparentnosti, nutnosti komunikace, o ekonomickém vzdělávání či extrémní peněžní konzervativnosti české populace. Nebo o hodnocení kurzového závazku a jeho působení v centrální bance, které končí letos v listopadu po dvou mandátech. Mluvil o lekcích, které si odnáší, a o tom nejdůležitějším, co dělal v centrální bance v bankovní radě, a tím je měnová politika.


Tomáš Míček: P3 eviduje na trhu průmyslových realit od začátku roku zvýšenou poptávku po prostorách

26. 7. 2018

Průmyslový developer P3 eviduje na trhu průmyslových realit od začátku letošního roku zvýšenou poptávku po prostorách. Souvisí to s náběhem nových modelů Škoda Auto pro roky 2019 a 2020 a plánovaným rozvojem segmentu elektromobilů, uvedl pro ČIANEWS ředitel společnosti P3 pro Českou republiku Tomáš Míček. Dodavatelé podle jeho slov hledají nové výrobní a skladové prostory v celé České republice, nejvíce však na Mladoboleslavsku a Liberecku. Výrazně také posiluje segment e-commerce, kde roste poptávka již třetím rokem. Pro e-shopy se budují velké haly, tzv. Big Boxy, zejména u dálnic, protože je pro ně kvůli rychlé distribuci zboží primární dobrá dopravní dostupnost.


Radek Nekarda: AMTECH chystá robotický inkubátor a spolupráci s univerzitami v Brně

12. 7. 2018

Dodavatel automatizačních produktů a služeb na českém a slovenském trhu AMTECH dosáhl za první pololetí letošního roku obratu 10 mil. eur (256,5 mil. Kč), stejně jako za celý loňský rok. Obrat celé skupiny letos činí zhruba 13 mil. eur. Sídlo firmy bylo letos přemístěno z Brna do Buchlovic, ale brněnské prostory budou nyní sloužit pro tzv. robotický inkubátor a spolupráci se studenty z brněnských univerzit. Pro ČIANEWS to uvedl jednatel společnosti AMTECH Radek Nekarda s tím, že nedávno představená agentura na pronájem robotů Personal Agency 4 Robots působí nyní i na Slovensku. Investice do projektu činila zhruba 1 mil. eur a v roce 2018 by se agentura měla podílet na obratu asi 5 %. V roce 2019 by to mohlo být až 25 %.


Jana Hanušová: ESSOX se zaměří na elektromobilitu a digitalizaci

27. 6. 2018

Společnost ESSOX představí v srpnu program pro elektromobilitu a ekofinancování. Ten bude zahrnovat poradenství pro všechny součásti komplexního pojetí elektromobility – fotovoltaické panely, bateriová úložiště, pořízení elektromobilů, elektrické motocykly, ale i kola s elektrickým pohonem. Tento balíček budou moci využít jak jednotlivci, tak korporátní klientela ale i municipality. Pro ČIANEWS to uvedla generální ředitelka Jana Hanušová s tím, že k hlavním partnerům v oblasti zeleného financování patří společnosti ČEZ ESCO a OIG Power. Mezi další priority firmy patří e-commerce a digitalizace, do které ESSOX investuje řádově desítky milionů korun.


Matěj Oliva: Čezeta plánuje do tří let vyrábět až dva tisíce skútrů ročně

14. 6. 2018

Společnost Čezeta Motors získala na investiční platformě Crowdberry během jednoho týdne více než 600 tis. eur na rozšíření výroby. Největší část bude směřovat do rozšíření výroby, nové lakovny či skladu dílů. Postupně by se měly všechny výrobní procesy přesunout na jedno místo v továrně v Prostějově. Na konci roku 2018 by se kapacita měla zvýšit na třicet skútrů za měsíc ze současných deseti až dvanácti, do tří let až na dva tisíce elektroskútrů ročně. Pro ČIANEWS to uvedl obchodní a marketingový ředitel Matěj Oliva s tím, že část peněz firma investuje do marketingu a pražského showroomu. Čezeta také vyvíjí vlastní aplikaci, která zákazníkovi umožní snadnější komunikaci se skútrem. Zvažuje i rozšíření výrobní řady o další model.


Miroslav Žďánský: ŠKO-ENERGO plánuje budování sítí pro elektromobilitu

6. 6. 2018

Společnost ŠKO-ENERGO spolupracuje se ŠKODA AUTO a městem Mladá Boleslav na projektu Smart City, který má několik oblastí včetně dodávek tepla. Připravuje se i nová energetická koncepce města, která bude obsahovat rovněž podporu CZT. Pro ČIANEWS to uvedl prokurista ŠKO-ENERGO Miroslav Žďánský s tím, že kromě toho společnost v rámci projektu Smart Cities spolupracuje také v oblasti budování sítí pro elektromobilitu. Prvním pilotním projektem je instalace pěti nabíjecích stanic na důležitých místech ve městě. Jeho dokončení je plánováno na konec srpna 2018.

Inverzní logo ČIA

ČESKÁ INFORMAČNÍ AGENTURA, s.r.o.
Pobřežní 46
186 00 Praha 8
Česká republika

Tel: +420 224 800 977
Péče o klienty: helpdesk@cianews.cz
Redakce: redakce@cianews.cz

IČO: 25128337
DIČ: CZ25128337

Kontaktujte nás
|VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY
|ZÁSADY OCHRANY OSOBNÍCH ÚDAJŮ

LinkedIn Facebook Twitter YouTube