Rozhovory ČIANEWS

Několikrát do týdne pro vás připravujeme rozhovory s předními osobnostmi významných českých i zahraničních firem a institucí. Členové vrcholného managementu, ředitelé a majitelé firem se pro ČIA vyjadřují k aktuálním ekonomickým otázkám týkajícím se jimi řízených společností, ale mezi respondenty najdete také zajímavé osobnosti českého byznysu, držitele prestižních ocenění v české podnikatelské sféře. Vzhledem k tomu, že zpravodajství ČIA je zaměřeno výhradně na fakta, jsou naše rozhovory obsáhlou databází nezkreslených a seriózních informací, které oslovují desítky tisíc čtenářů zejména z řad managementu firem a institucí a odborné veřejnosti.


Mojmír Hampl: Hodina pravdy je vždy nastavení měnové politiky

16. 8. 2018

S viceguvernérem České národní banky Mojmírem Hamplem jsme hovořili nejenom o probíhajícím návratu k normálním úrokovým sazbám a jeho predikci dalšího zvyšování sazeb, ale také o transparentnosti, nutnosti komunikace, o ekonomickém vzdělávání či extrémní peněžní konzervativnosti české populace. Nebo o hodnocení kurzového závazku a jeho působení v centrální bance, které končí letos v listopadu po dvou mandátech. Mluvil o lekcích, které si odnáší, a o tom nejdůležitějším, co dělal v centrální bance v bankovní radě, a tím je měnová politika.


Tomáš Míček: P3 eviduje na trhu průmyslových realit od začátku roku zvýšenou poptávku po prostorách

26. 7. 2018

Průmyslový developer P3 eviduje na trhu průmyslových realit od začátku letošního roku zvýšenou poptávku po prostorách. Souvisí to s náběhem nových modelů Škoda Auto pro roky 2019 a 2020 a plánovaným rozvojem segmentu elektromobilů, uvedl pro ČIANEWS ředitel společnosti P3 pro Českou republiku Tomáš Míček. Dodavatelé podle jeho slov hledají nové výrobní a skladové prostory v celé České republice, nejvíce však na Mladoboleslavsku a Liberecku. Výrazně také posiluje segment e-commerce, kde roste poptávka již třetím rokem. Pro e-shopy se budují velké haly, tzv. Big Boxy, zejména u dálnic, protože je pro ně kvůli rychlé distribuci zboží primární dobrá dopravní dostupnost.


Radek Nekarda: AMTECH chystá robotický inkubátor a spolupráci s univerzitami v Brně

12. 7. 2018

Dodavatel automatizačních produktů a služeb na českém a slovenském trhu AMTECH dosáhl za první pololetí letošního roku obratu 10 mil. eur (256,5 mil. Kč), stejně jako za celý loňský rok. Obrat celé skupiny letos činí zhruba 13 mil. eur. Sídlo firmy bylo letos přemístěno z Brna do Buchlovic, ale brněnské prostory budou nyní sloužit pro tzv. robotický inkubátor a spolupráci se studenty z brněnských univerzit. Pro ČIANEWS to uvedl jednatel společnosti AMTECH Radek Nekarda s tím, že nedávno představená agentura na pronájem robotů Personal Agency 4 Robots působí nyní i na Slovensku. Investice do projektu činila zhruba 1 mil. eur a v roce 2018 by se agentura měla podílet na obratu asi 5 %. V roce 2019 by to mohlo být až 25 %.


Jana Hanušová: ESSOX se zaměří na elektromobilitu a digitalizaci

27. 6. 2018

Společnost ESSOX představí v srpnu program pro elektromobilitu a ekofinancování. Ten bude zahrnovat poradenství pro všechny součásti komplexního pojetí elektromobility – fotovoltaické panely, bateriová úložiště, pořízení elektromobilů, elektrické motocykly, ale i kola s elektrickým pohonem. Tento balíček budou moci využít jak jednotlivci, tak korporátní klientela ale i municipality. Pro ČIANEWS to uvedla generální ředitelka Jana Hanušová s tím, že k hlavním partnerům v oblasti zeleného financování patří společnosti ČEZ ESCO a OIG Power. Mezi další priority firmy patří e-commerce a digitalizace, do které ESSOX investuje řádově desítky milionů korun.


Matěj Oliva: Čezeta plánuje do tří let vyrábět až dva tisíce skútrů ročně

14. 6. 2018

Společnost Čezeta Motors získala na investiční platformě Crowdberry během jednoho týdne více než 600 tis. eur na rozšíření výroby. Největší část bude směřovat do rozšíření výroby, nové lakovny či skladu dílů. Postupně by se měly všechny výrobní procesy přesunout na jedno místo v továrně v Prostějově. Na konci roku 2018 by se kapacita měla zvýšit na třicet skútrů za měsíc ze současných deseti až dvanácti, do tří let až na dva tisíce elektroskútrů ročně. Pro ČIANEWS to uvedl obchodní a marketingový ředitel Matěj Oliva s tím, že část peněz firma investuje do marketingu a pražského showroomu. Čezeta také vyvíjí vlastní aplikaci, která zákazníkovi umožní snadnější komunikaci se skútrem. Zvažuje i rozšíření výrobní řady o další model.


Miroslav Žďánský: ŠKO-ENERGO plánuje budování sítí pro elektromobilitu

6. 6. 2018

Společnost ŠKO-ENERGO spolupracuje se ŠKODA AUTO a městem Mladá Boleslav na projektu Smart City, který má několik oblastí včetně dodávek tepla. Připravuje se i nová energetická koncepce města, která bude obsahovat rovněž podporu CZT. Pro ČIANEWS to uvedl prokurista ŠKO-ENERGO Miroslav Žďánský s tím, že kromě toho společnost v rámci projektu Smart Cities spolupracuje také v oblasti budování sítí pro elektromobilitu. Prvním pilotním projektem je instalace pěti nabíjecích stanic na důležitých místech ve městě. Jeho dokončení je plánováno na konec srpna 2018.


Damir Dordevič: Crystalite Bohemia investuje v roce 2018 celkově 80 mil. Kč

29. 5. 2018

Společnost Crystalite Bohemia směřuje většinu investic do výroby, skladových prostor a zefektivnění celého výrobního procesu, aby udržela svoji konkurenceschopnost a vyhověla rostoucím nárokům zákazníků. Celkové investice by se měly letos pohybovat okolo 80 mil. Kč. Pro ČIANEWS to uvedl generální ředitel Damir Dordevič s tím, že v současné době firma instaluje tři nové automatické prohlížečky výrobků za 20 mil. Kč. K dalším projektům patří propojení mezi výrobní budovou a skladem pomocí krytého pásového dopravníku, který zrychlí přepravu výrobků do skladu. Náklady se pohybují okolo 25 mil. Kč. Další rozšiřování kapacit je plánováno na rok 2019.


Luis Sergio Castro Landa: LAUFEN CZ investuje miliony korun do zlepšení pracovních podmínek

21. 5. 2018

Výrobce sanitární keramiky LAUFEN CZ, který na českém trhu zastupuje značky JIKA, ROCA a LAUFEN, investoval v roce 2017 významně do výroby a také miliony korun do zlepšení pracovních podmínek zaměstnanců. To přineslo zhruba 5% zvýšení tržeb na 2,9 mld. Kč. Pro ČIANEWS to uvedl generální ředitel Luis Sergio Castro Landa s tím, že za poslední čtyři roky činily investice téměř 1 mld. Kč a směřovaly hlavně do vývoje technologií. Šlo například o komorové pece, licí zařízení a technologie ke zlepšení pracovních podmínek v závodu v Bechyni. Ve znojemském závodě šly investice do licích zařízení na výrobu složitých klozetů, poloautomatické linky na výrobu nábytkových umyvadel nebo výstavby distribučního centra. Další investice půjdou do rozšíření distribučního centra v Bechyni.


Richard Austen: MOL ČR investuje 0,5 mld. Kč do rebrandingu značky Pap Oil

15. 5. 2018

Společnost MOL Česká republika investuje okolo 0,5 mld. Kč do rebrandingu čerpacích stanic Pap Oil do zelené barvy MOL. Značku na českém trhu zruší. Důvodem byly mimo jiné náklady na udržování dvou značek. MOL zvažoval tento krok dva roky a letos padlo strategické rozhodnutí. Pro ČIANEWS to uvedl generální ředitel MOL ČR Richard Austen s tím, že první stanice byly změněny již před několika týdny. Dokončení zeleného rebrandingu je plánováno do konce roku 2020 a bude se týkat téměř všech 114 stávajících stanic Pap Oil. MOL také letos otevře dalších 70 provozoven Fresh Cornerů, do nichž investuje přibližně 600 mil. Kč. Do konce roku 2019 bude tento koncept zaveden na všech 187 stanicích MOL.


Pavel Zíka: Hotely Galant investují do rozšíření a modernizace

9. 5. 2018

Hotel Galant Mikulov investuje v roce 2018 statisíce až miliony korun do modernizace. V plánu je rozšíření střešního wellness centra, dále průběžná modernizace salonků, navýšení kapacity zahradní části restaurace s výhledem na Svatý kopeček či navýšení kapacity pivovaru. Výhledově bude rozšířen lednický Hotel Galant; půjde o stavbu multifunkčního kongresového centra, wellness centra, lobby baru a nového obytného křídla nebo rozšíření a revitalizaci hotelového sportoviště. V Mikulově budou investice směřovat do obnovy vybavení a modernizace. Pro ČIANEWS to uvedl generální ředitel Hotelů Galant Mikulov a Lednice Pavel Zíka s tím, že mikulovský hotel v roce 2017 navštívilo více než 45 tis. hostů. Lednický hotel, který patřil společnosti od července, to bylo téměř 7500 hostů. Letos v 1. čtvrtletí se návštěvnost zvýšila meziročně zhruba o 5 %.

Inverzní logo ČIA

ČESKÁ INFORMAČNÍ AGENTURA, s.r.o.
Pobřežní 46
186 00 Praha 8
Česká republika

Tel: +420 224 800 977
Péče o klienty: helpdesk@cianews.cz
Redakce: redakce@cianews.cz

IČO: 25128337
DIČ: CZ25128337

Kontaktujte nás
|VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY
|ZÁSADY OCHRANY OSOBNÍCH ÚDAJŮ

LinkedIn Facebook Twitter Google+ YouTube