Rozhovory ČIANEWS


Illya Pavlov: Inovace jsou v zájmu firem, jsou motorem budoucí konkurenceschopnosti

19. 7. 2021

Pandemie koronaviru do značné míry proměnila současné i budoucí pracovní nastavení. Stále ve větším měřítku bude docházet k práci mimo kancelář. Co se nezměnilo, je stále rostoucí zájem o IT experty. Jak v rozhovoru pro ČIANEWS nastínil ředitel společnosti Acamar Illya Pavlov, dá se očekávat, že firmy budou stále častěji najímat externí IT konzultanty i celé externí IT týmy.


Vladana Horáková: Očekáváme srovnatelnou návštěvnost jako v době před covidem

14. 7. 2021

S letní sezónou koupaliště a akvaparky v České republice doufají v návrat k normálu. Napomoci by tomu mohlo i šíření nových mutací koronaviru v zahraničí a nejistota týkající se možností dovolené u moře. Přesto půjde především o sanaci ztrát, které přinesly uplynulé měsíce. Generální ředitelka Aquapalace Praha Vladana Horáková pro ČIANEWS nastínila, jak na jí vedený akvapark uzavření dopadlo, i do čeho v mezidobí plynuly investice.


Jiří Voldán: Pandemie urychlila využití technologií a metod vývoje softwaru

13. 7. 2021

Obrat Cleverlance loni dosáhl téměř 1,38 miliardy korun. Meziročně vzrostl o téměř 150 milionů korun. Pandemie COVID-19 však pro firmu přinesla také nové výzvy. Jednou z nich byly projekty digitálních transformací firem. Jak v rozhovoru pro ČIANEWS uvedl ředitel dodávky Jiří Voldán, velkým tématem byl nový způsob sestavování týmů.


Jan Kodada: V roce 2030 chceme dosáhnout uhlíkové neutrality

8. 7. 2021

Gebrüder Weiss pokračuje v digitalizaci svých procesů a přepravních dokumentů. V České republice testuje plně elektronickou verzi potvrzení o doručení při rozvozu zásilek sběrné služby. Cílem je efektivnější správa přepravních dokumentů a snížení dopadu činnosti firmy na životní prostředí. Ředitel obchodu a marketingu Gebrüder Weiss ČR Jan Kodada v rozhovoru pro ČIANEWS mluvil kromě důrazu na ekologická řešení také o změnách na trhu a dosavadních výsledcích hospodaření v letošním roce.


Miloš Malaník: Dynamika růstu poklesla

7. 7. 2021

Nákupy potravin online během pandemie vzrostly o 95 procent, high-tech produktů o 61 procent. Během roku 2020 přibylo 15 milionů nových zákazníků e-shopů, z nichž většinu tvoří senioři. Vzrostl také zájem o udržitelné nákupy. Generální ředitel DPD v České republice Miloš Malaník v rozhovoru pro ČIANEWS kromě čísel dokládajících akceleraci oboru mluvil také o plánech firmy pro nejbližší budoucnost.


Magdaléna Radová: Hledáme firmy, které reálně a měřitelně přispívají ke změnám k lepšímu

28. 6. 2021

Nabízí finanční podporu na rozvoj společensky prospěšných podniků pomocí široké škály nástrojů. Od flexibilního úvěru přes mezzaninovou strukturu až po investice do vlastního kapitálu, jejichž podmínky a nastavení uzpůsobuje individuálním potřebám projektu. Spolupracuje také se sítí co-investorů. Fond Tilia Impact Ventures ale poskytuje, případně zprostředkovává i nefinanční pomoc podle specifických potřeb projektu. Impaktová a investiční manažerka fondu Magdaléna Radová v rozhovoru pro ČIANEWS nastínila, co je na této cestě nezbytné sledovat.


Jindřich Karas: Pandemie zmírnila fluktuaci, ale půjde pouze o dočasný jev

23. 6. 2021

Pandemie COVID-19 firmu ekonomicky příliš nezasáhla. Větší dopad na ni aktuálně má fluktuace na pracovním trhu a navyšování cen vstupů. Marketingový manažer ESA logistika Jindřich Karas v rozhovoru pro ČIANEWS také nastínil plány společnosti při obměně vozového parku. Aktuálně 83,3 % flotily vozů ESA logistika splňuje normu EURO 6.


Hynek Sochor: Projekty s ESG principy mají silný ekonomický potenciál

22. 6. 2021

Podporovat odvážné podnikatele pomocí zelených technologií k záchraně planety pro budoucí generace. To je vize Soulmates Ventures. Zároveň jde ale o byznys, který má přinášet profit. To vše jde dle zakladatele a předsedy představenstva Hynka Sochora skloubit. Byznysman, který se zajímá o rostoucí míru změny myšlení o udržitelnosti způsobenou technologií ve všech klíčových tržních segmentech, v rozhovoru pro ČIANEWS nastínil, jaké startupy mají šanci, že od Soulmates Ventures získají pomoc na rozvoj svého podnikání.


Martin Machoň: Chystáme založení vlastního fondu, fungovat by mohl od podzimu

14. 6. 2021

Po úspěšném refinancování svých veřejně kótovaných dluhopisů chystá APS Holding nový projekt. Půjde o novinku, která by mohla začít fungovat od podzimu letošního roku. Člen představenstva, generální ředitel a vlastník APS Holdingu Martin Machoň pro ČIANEWS uvedl, že jde o rozšíření aktivit společnosti zabývající se správou alternativních aktiv s poradenskou činností v nominální hodnotě přesahující 9,6 miliardy eur.


R. Dubský: ČMKBK se zaměřuje na elektronizaci, zrychlování a transparentnost obchodních procesů

6. 9. 2018

ČIANEWS přináší další z rozhovorů s představiteli významných tuzemských tradičních značek při příležitosti 100. výročí založení republiky a v rámci svého partnerství s Československým festivalem. Tentokrát jsme s generálním sekretářem Českomoravské komoditní burzy Kladno Rostislavem Dubským hovořili o historii burzy, růstu uzavřených obchodů, tradičních hodnotách v aktuální strategii společnosti, dalších plánech i podpoře školství a vzdělávání. Českomoravská komoditní burza Kladno (ČMKBK) je jedním z hlavních partnerů zmíněného festivalu, který se uskuteční 8. a 9. září 2018 v Praze v okolí Staroměstského náměstí a jehož cílem je představit tradice, kulturu, řemesla a další oblasti života v České i Slovenské republice.

Inverzní logo ČIA

ČESKÁ INFORMAČNÍ AGENTURA, s.r.o.
Pobřežní 46
186 00 Praha 8
Česká republika

Tel: +420 224 800 977
Péče o klienty: helpdesk@cianews.cz
Redakce: redakce@cianews.cz

IČO: 25128337
DIČ: CZ25128337

Kontaktujte nás
|VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY
|ZÁSADY OCHRANY OSOBNÍCH ÚDAJŮ

LinkedIn Facebook Twitter YouTube