Rozhovory ČIANEWS


D. Mareš: WeDo zvýší počet provozovaných automobilů

13. 12. 2021

Kurýrní společnost WeDo chce pokračovat v růstu, a proto počítá s navyšováním počtu řidičů a provozovaných automobilů. ČIANEWS to sdělil generální ředitel firmy Daniel Mareš. Dodal, že přestože pandemická krize segmentu logistiky koncovým zákazníkům paradoxně pomohla, musí se stále potýkat s problémy plynoucími ze zdražování energií nebo nedostatku lidí na trhu práce.


M. Loidl: Letošní rok bude pro PPL opět rekordní

6. 12. 2021

Segment logistiky výrazně pociťuje růst cen paliv a energií. Přesto je dle business development & marketing directora společnosti PPL Milana Loidla firma dobře připravená na sezónu. V rozhovoru pro ČIANEWS M. Loidl také konstatoval, že očekává rekordní rok s 55 miliony doručených zásilek.


J. Polter: Logistiku v roce 2022 nečekají klidnější časy

1. 12. 2021

DACHSER přes komplikace v dodavatelských řetězcích, zdražování zdrojů a všeobecnou ekonomickou nejistotu dál cílí na kvalitu logistických služeb. Obchodní ředitel Jan Polter v rozhovoru pro ČIANEWS uvedl, že do konce roku 2022 chce logistický operátor zavážet bezemisně jedenáct evropských metropolí. Za rok 2021 čeká zlepšení hospodářských výsledků.


E. Lundgren: Chceme snížit počet osobních návštěv u lékařů

30. 11. 2021

Pandemie výrazně ovlivnila zdravotnický systém. Generální ředitel Roche Erik Lundgren v rozhovoru pro ČIANEWS uvedl, že firma za dobu trvání pandemie výrazně změnila interní procesy. Do budoucna se chce více zaměřit na řešení problémů, které brání poskytování optimální péče.


D. Knaisl: Řidiči chybějí v celé Evropě

23. 11. 2021

Investovat do rozvoje a ekologizace vozového parku není levné ani za standardní situace. Když navíc vlivem čipové krize ani nejsou automobily a pro prořídlou nabídku na trhu se ještě těžko shánějí řidiči, plány je nutné měnit. V rozhovoru pro ČIANEWS o tom mluví jednatel Geis CZ Daniel Knaisl.


R. Weiser: Příští rok zahájíme sedm nových projektů

18. 11. 2021

Realitní společnost Bidli od října jako první v České republice prodává čínské automobily, konkrétně od automobilky Dongfeng Motor Corporation. Zaměřuje se zejména na její nabídku elektromobilů. Aktuálně firma nabízí tři čínské modely vozů, dvě benzínová a jedno elektrické SUV. Hlavním oborem ale i nadále zůstávají reality. Ředitel Bidli development a stavby Roman Weiser v rozhovoru pro ČIANEWS nastínil dopady rozstoucích cen vstupů i hypoték, ale také plány a očekávané výsledky společnosti.


I. Windisch: Na přesun zaměstnanců na home office jsme byli připraveni

15. 11. 2021

Přesun zaměstnanců na home office s sebou přinesl nutnost plné digitalizace firemních procesů. Head of Corporate Affairs & Human Resources společnosti Zentiva Ines Windisch v rozhovoru pro ČIANEWS mluvila i o kyberbezpečnosti a investicích do vybavení pro pracovníky.


P. Včela: Očekáváme rekordní čísla v přepravě balíků

11. 11. 2021

Počty zásilek z e-shopů dynamicky rostou. Začínající vánoční sezóna ukazuje, že balíkoví přepravci zažijí další rekordní rok. ČIANEWS to řekl ředitel GLS Česká republika Pavel Včela. Mluvil také o navyšování počtu výdejních a samoobslužných boxů.


D. Bartoňová: Poptávka po nových bytech je stále obrovská

10. 11. 2021

Inflace spojená s pandemií COVID-19 dopadá na celý rezidenční development. Společnost YIT není výjimkou. Její obchodní ředitelka Dana Bartoňová v rozhovoru pro ČIANEWS uvedla, že problémem je mimo jiné razantní propad v dodávkách stavebních materiálů. Vedle toho na trh vstupuje také zdražování hypoték. Celkově se však růst sazeb na zájmu lidí o koupi nemovitosti příliš nepodepisuje a poptávka po nových bytech je vzhledem k jejich nedostatku stále obrovská.


J. Foret: Wolt rozšířil platební možnosti i sortiment

9. 11. 2021

Pandemie a počasí zvyšují poptávku po dovozu jídla a dalších produktů. Generální ředitel WOLT pro Českou republiku Jan Foret v rozhovoru pro ČIANEWS konstatoval, že finský startup plánuje v ČR řadu novinek. Zavedl platbu v hotovosti, rozšiřuje sortiment a zrychluje doručení.

Inverzní logo ČIA

ČESKÁ INFORMAČNÍ AGENTURA, s.r.o.
Pobřežní 46
186 00 Praha 8
Česká republika

Tel: +420 224 800 977
Péče o klienty: helpdesk@cianews.cz
Redakce: redakce@cianews.cz

IČO: 25128337
DIČ: CZ25128337

Kontaktujte nás
|VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY
|ZÁSADY OCHRANY OSOBNÍCH ÚDAJŮ

LinkedIn Facebook Twitter YouTube