Podporujeme kulturu

Nedílnou součástí našeho podnikání je společenská odpovědnost. Naší strategií je jedna ze zásad společenské odpovědnosti spočívající v pozitivním ovlivňování vás, našich čtenářů a obchodních partnerů. Naší konkrétní formou podpory je informování o kulturním dění v České republice. Přinášíme pravidelné zpravodajství z kulturní oblasti zaměřené především na klasickou hudbu, divadlo, galerie, film. Navíc každé pondělí zveřejňujeme anketu Osobnosti doporučují.


Zemřela novinářka a publicistka Věnceslava Dezortová

27. 7. 2018

Ve středu 18. července zemřela po těžké nemoci ve věku nedožitých 74 let novinářka a publicistka Věnceslava Dezortová. Vystudovala filozofii a psychologii na FF UK, dlouhá léta pracovala jako novinářka. Nejprve v ČTK a poté v České televizi.


Národní galerie hledá výstavní projekt na bienále v Benátkách

27. 7. 2018

Národní galerie v Praze vypsala otevřenou soutěž na výstavní projekt pro Český a Slovenský pavilon na 58. mezinárodním bienále umění v Benátkách. Nejstarší světová přehlídka umění proběhne od května do listopadu 2019.


Filharmonyja v Blembaku aneb Filharmonie v Gongu

27. 7. 2018

Mohl se jmenovat Kulturojem, Papiňák, Tympanum nebo dokonce Chachar, Baňok či Blembak, ale nakonec bylo z mnoha nápadů vybráno jméno Gong. A to mu sluší. Vítězný název vyhlásil tehdejší šéf strojírenských Vítkovic Jan Světlík 9. května 2012.


Francouzská zpěvačka ZAZ přidá v únoru v Praze další koncert

26. 7. 2018

Pro velký zájem přidává francouzská zpěvačka ZAZ v Praze další koncert, který proběhne 19. února opět ve Fóru Karlín. Vstupenky půjdou do prodeje v pátek 27. července v 10 hodin v sítích Ticketportal, Ticketmaster a GoOut. Na původní termín 17. února zbývají v těchto předprodejích poslední vstupenky. Koncerty uvádí Colours Selection.


Tereza Voříšková a Eliška Křenková na Jatkách78 jako jedno tělo

26. 7. 2018

Na pražských Jatkách78 právě vzniká divadelní inscenace Amerikánka v režii Viktora Tauše. Drama o svobodě, touze žít, o osamělosti, vydělenosti i přátelství bude mít premiéru 13. září.


Léto v Prazdroji 2018 pokračuje i v srpnu

26. 7. 2018

Letošní pivovarské léto v Plzni odstartovalo v červenci a potrvá do konce srpna. Až do konce prázdnin nabídne všechno, co patří ke správné prázdninové idyle: páteční projekce filmů pod hvězdnou oblohou a čtvrteční koncerty se živou muzikou napříč žánrovým spektrem.


Sopranistka Martina Janková vzdá hold moravské písni i Leoši Janáčkovi

25. 7. 2018

Písňovým recitálem jedné z našich nejzářivějších sopranistek Martiny Jankové dospěje do finále 7. ročník Festivalu Jarmily Novotné. Pěvkyně s průzračným sopránem vystoupí v neděli 9. září při slavnostním koncertu s názvem Písňové studánky Martiny Jankové v barokní budově Čechovny v areálu zámku Liteň.


Lednicko|Valtický hudební festival nabídne mimořádné zážitky

25. 7. 2018

Již třetí ročník Lednicko|Valtického hudebního festivalu opět obohatí podzimní kulturní a společenské dění na jižní Moravě a okolních regionech. Osm festivalových koncertů letos proběhne v období od 29. září do 13. října, dramaturgicky se váží k výročí rozpadu Rakouska-Uherska – tento milník československých dějin připomenou umělci přizvaní z Maďarska, Rakouska a Slovenska.


Kunětická hora připomene mistrovství Dušana Jurkoviče

25. 7. 2018

V pondělí 30. července se na státním hradě Kunětická hora uskuteční slavnostní zahájení projektu Kunětická hora Dušana Jurkoviče - básníka dřeva, spolufinancovaného z prostředků EU v rámci Integrovaného regionálního operačního programu.


Prostor vydává po 40 letech román Veselice aneb kostlivec ve skříni

24. 7. 2018

Kapesní edice Pozdní sběr nakladatelství Prostor zahájila fungování Posledním půlšilinkem, poté vyšel i Barevný závoj. Nyní je tu třetí román britského autora Williama Somerseta Maughama Veselice aneb kostlivec ve skříni.

Inverzní logo ČIA

ČESKÁ INFORMAČNÍ AGENTURA, s.r.o.
Pobřežní 46
186 00 Praha 8
Česká republika

Tel: +420 224 800 977
Péče o klienty: helpdesk@cianews.cz
Redakce: redakce@cianews.cz

IČO: 25128337
DIČ: CZ25128337

Kontaktujte nás
|VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY
|ZÁSADY OCHRANY OSOBNÍCH ÚDAJŮ

LinkedIn Facebook Twitter YouTube