Průzkum Best Buy Award ukázal, že Češi preferují značky Škoda, Lidl nebo Nivea

14. 11. 2013

Průzkum Best Buy Award, který letos v České republice proběhl poprvé, ukázal, že nejlepší poměr ceny a kvality podle Čechů přinášejí značky Škoda, Lidl, Česká pojišťovna nebo Staropramen.

Curych, Praha, 13. listopadu 2013 – Produkty a společnosti jako Kofola, Lidl, Nivea nebo Staropramen jsou pro Čechy typickými symboly nejlepšího poměru ceny a kvality na českém trhu. Vyplývá to z výsledků prvního průzkumu Best Buy Award, který v České republice provedla švýcarská organizace ICERTIAS. Tato organizace zjišťuje zkušenosti a spokojenost obyvatel s poměrem ceny a kvality prodávaných produktů a služeb.

Průzkum byl proveden v říjnu 2013. Jeho účastníci byli dotázáni, jaký produkt nebo služba v jednotlivých kategoriích podle nich reprezentuje nejlepší poměr ceny a kvality (nejlepší hodnoty za jejich peníze) na českém trhu. Do průzkumu bylo v České republice zařazeno 57 různých ekonomických kategorií v oblastech jako maloobchod, potraviny, obuv, oblečení, kosmetika, domácí elektronika, telekomunikace, finance a další.

Otázky v průzkumu Best Buy Award byly otevřené, účastníci tedy neměli možnost výběru z navržených odpovědí. Mohli libovolně uvést názvy výrobců a poskytovatelů služeb, kteří podle jejich zkušeností nabízejí nejlepší poměr ceny a kvality na trhu. V kategorii „čokoláda“ byla účastníkům například položena tato otázka: „Uveďte název čokolády, která podle vašeho názoru a zkušeností nabízí NEJLEPŠÍ POMĚR CENY A KVALITY na českém trhu.“ Odpověď většiny účastníků byla „Orion“.

U stejné otázky v kategorii „pojišťovna“ získala první místo značka Česká pojišťovna. V kategorii sportovní obuvi se na prvním místě umístila značka Puma, mezi krémy na obličej vyhrála Nivea. Dalšími vítězi v ostatních kategoriích průzkumu v České republice jsou Nokia (mobilní telefony), Škoda (rodinné vozy), Acer (notebooky), Staropramen (pivo), Lidl (maloobchodní řetězec), Hamé (marmeláda) nebo Kofola (nealkoholický nápoj).

Je důležité zdůraznit, že průzkum Best Buy Award neměří ekvitu značky ani její podíl na trhu. Osobní zkušenosti, názory, spokojenost a vnímání zákazníků jsou použity výhradně k měření poměru ceny a kvality zboží a služeb na trhu.

Metodologie a výběr respondentů

Průzkum Best Buy Award – Česká republika – 2013/2014 provedla švýcarská organizace ICERTIAS – International Certification Association GmbH na vzorku 1200 respondentů. Všichni byli občané České republiky, uživatelé internetu starší 15 let. Průzkum byl proveden v období od 1. do 15. října 2013 s využitím online dotazníku, který byl sestaven podle metody CAWI – DEEPMA (ComputerAssisted Web Interviewing – Deep Mind Awareness).

O projektu Best Buy Award

Kupující dnes více než kdy dříve požadují lepší hodnotu za vydané peníze. Při rozhodování o koupi porovnávají cenu a kvalitu jednotlivých produktů. Poměr dobré ceny a nejlepší možné kvality (Best Buy) je pro průměrného evropského spotřebitele stále důležitější.

Best Buy Award je projekt švýcarské organizace ICERTIAS – International Certification Association GmbH se sídlem v Curychu ve Švýcarsku. Hlavním cílem průzkumu Best Buy Award je získat informace o zkušenostech uživatelů a jejich vnímání produktů a služeb, které podle názoru samotných uživatelů poskytují nejlepší poměr ceny a kvality (tzv. nejlepší koupě).

Cílem projektu a certifikátu „Best Buy Award“ je kupujícím zjednodušit hledání nejlepšího zboží a služeb za nejvýhodnější cenu na místním i mezinárodním trhu. Průzkum Best Buy Award je prováděn v souladu s ustanoveními mezinárodního kodexu výzkumu trhu a sociálního výzkumu Mezinárodní obchodní komory (ICC) a Evropské asociace marketingového výzkumu (ESOMAR).

© 2013, ICERTIAS International Certification Association GmbH

Další informace:

Ivan Tučník
AMI Communications
Tel.: +420 777 923 401
ivan.tucnik@amic.cz


Best Buy Award International
ICERTIAS – International Certification Association GmbH
Lowenstrasse 54
8001 Curych, Švýcarsko
KONTAKT PRO NOVINÁŘE
Mediální oddělení ICERTIAS: +41 43 508 1051
press@icertias.org

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

O ORGANIZACI ICERTIAS

ICERTIAS – International Certification Association je soukromá politicky nezávislá organizace se sídlem ve švýcarském Curychu. ICERTIAS (http://www.icertias.com) stimuluje inovativní způsoby testování a výzkumu trhu na místní i mezinárodní úrovni. Primárně se soustředí na globální uznání a propagaci kvality a hodnoty produktů. ICERTIAS dále podporuje mezinárodní spolupráci mezi současnými a novými organizacemi provádějícími testování, průzkum a certifikaci a iniciuje společný mezinárodní rozvoj nástrojů pro testování, průzkum a certifikaci. Protože organizace ICERTIAS působí  z perspektivy zákazníka, podněcuje místní organizace ke zvyšování kvality testovaných produktů a služeb, aby splňovaly vysoké standardy jakosti a nabízely lepší hodnotu na místních i mezinárodních trzích. Na mezinárodním poli se organizace ICERTIAS proslavila systémy průzkumů a certifikace Best Buy Award (http://www.bestbuyaward.org) a QUDAL – označení kvality (http://www.qudal.com).O PROJEKTU BEST BUY AWARD

Best Buy Award (http://www.bestbuyaward.org) je mezinárodní projekt zabývající se výzkumem a oceňováním produktů, služeb a ostatních subjektů na místních i mezinárodních trzích, které nabízejí nejlepší poměr ceny a kvality, a to výhradně na základě zkušeností a názorů spotřebitelů. V globálním měřítku je projekt prováděn a podporován švýcarskou organizací ICERTIAS – International Certification Association se sídlem ve švýcarském Curychu. Během průzkumů v rámci systému Best Buy Award organizace ICERTIAS spolupracuje s mnoha místními i mezinárodními organizacemi, a podporuje tak spolupráci v oblasti zvyšování povědomí o důležitosti poměru ceny a kvality na místním trhu i na globální úrovni.

Inverzní logo ČIA

ČESKÁ INFORMAČNÍ AGENTURA, s.r.o.
Pobřežní 46
186 00 Praha 8
Česká republika

Tel: +420 224 800 977
Péče o klienty: helpdesk@cianews.cz
Redakce: redakce@cianews.cz

IČO: 25128337
DIČ: CZ25128337

Kontaktujte nás
|VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY
|ZÁSADY OCHRANY OSOBNÍCH ÚDAJŮ

LinkedIn Facebook Twitter YouTube