Podporujeme kulturu

Nedílnou součástí našeho podnikání je společenská odpovědnost. Naší strategií je jedna ze zásad společenské odpovědnosti spočívající v pozitivním ovlivňování vás, našich čtenářů a obchodních partnerů. Naší konkrétní formou podpory je informování o kulturním dění v České republice. Přinášíme pravidelné zpravodajství z kulturní oblasti zaměřené především na klasickou hudbu, divadlo, galerie, film. Navíc každé pondělí zveřejňujeme anketu Osobnosti doporučují.


Febiofest předá sošku Kristiána Janu Třískovi

  • 24. 02. 2017

Pro cenu Kristián za přínos světové kinematografii si přicestuje na Febiofest z USA herec Jan Tříska. Sošku Kristiána převezme 23. března na slavnostním ceremoniálu v pražském Obecním domě stejně jako americký režisér Abel Ferrara. Britský kameraman polského původu Peter Suschitzky pak převezme Kristiána v průběhu festivalu.

Přípravy na premiéru hry Konkurz v Divadle Rokoko pokračují

  • 24. 02. 2017

V pražském Divadle Rokoko pokračují přípravy na premiéru hry Konkurz, která se uskuteční 11. března. Pod režijním vedením Ondřeje Zajíce se v hlavních rolích představí Dana Batulková, Jiří Hána a Aleš Procházka. V těchto dnech si herci poprvé vyzkoušeli kostýmy.

Rudolfinum vystavuje Enjoy Your Life fotografa Juergena Tellera

  • 24. 02. 2017

Příznivci výtvarného umění mají možnost do 19. března navštívit v Galerii Rudolfinum v Praze výstavu Juergena Tellera. Enjoy Your Life!

V Nové budově Národního muzea se lze dotknout luxusu

  • 23. 02. 2017

Víkend v Nové budově Národního muzea v Praze se ponese na vlně retrostylu. Pro módní nadšence se zde v sobotu 25. února od 11.00 do 17.30 uskuteční akce s názvem Retroden - Láska na první dotek. Pro všechny ženy, které obdivují módu let minulých a rády by se dozvěděly, jak docílit dokonale štíhlého pasu či plného poprsí, bude připraven workshop se známou korzetiérkou Riwou Neronou.

Stará dáma bude ve Viole vařit jed, objeví se i Malý Princ

  • 23. 02. 2017

Příjemný způsob, jak si ukrátit čekání na příchod jara, nabízí oblíbené Divadlo Viola na Národní třídě v Praze. V sobotu 4. března spolehlivě pobaví dramatizace slavného humoristického románu finského autora Arta Paasilinny Stará dáma vaří jed, v níž na jevišti Violy excelují Lilian Malkina, Naďa Konvalinková a Jan Zadražil.

PhilHarmonia Octet si nadělil k 10. výročí vzniku nové CD

  • 23. 02. 2017

PhilHarmonia Octet slaví 10 let své existence s novým CD. Pokřtí jej v rámci 49. ročníku Hudebního festivalu Antonína Dvořáka Příbram.

Mezipatra otevřou v Praze komunitní kavárnu

  • 22. 02. 2017

Komunitní kavárna Patra je nejnovějším projektem organizace Mezipatra. Provoz zahájí v březnu v Praze 10, v Krymské ulici 17. Svým jménem Patra odkazuje kavárna na queer filmový festival Mezipatra, který letos oslaví 18 let existence.

Film Nezlomené přináší osudy žen, které se vzepřely krutým podmínkám

  • 22. 02. 2017

Dokumentární film Nezlomené o třech ženách, které se i přes své nelehké osudy dokázaly vzepřít svému osudu, právě dokončily čtyři autorky Jarmila Štuková, Olga Šilhová, Markéta Kutilová a Lenka Klicperová. Tři hrdinky filmu, afgánskou lékařku a současnou ministryni zdravotnictví, mladičkou oběť útoku s kyselinou v Indii a aktérku kampaně proti zažehlování prsou v Kamerunu, spojuje síla bojovat proti porušování lidských práv.

Australští Midnight Oil ozdobí Colours of Ostrava 2017

  • 22. 02. 2017

Po britských Jamiroquai zažije letošní ročník festivalu Colours of Ostrava další velký návrat: v rámci comebackového světového turné zde vystoupí vůbec poprvé v České republice slavná australská kapela Midnight Oil, která prodala miliony alb, získala jedenáctkrát cenu Australian Recording Industry Association, proslavila se hity jako Forgotten Years, Blue Sky Mine, The Dead Heart nebo Beds Are Burning, se kterou byla uvedena do americké Rock and Roll Hall of Fame.

Katarína Knechtová spolu s orchestrem rozezní pražskou Hybernii

  • 21. 02. 2017

Zpěvačka a skladatelka Katarína Knechtová, která slaví neuvěřitelných 20 let na hudební scéně, si k profesnímu jubileu nadělila jedinečný koncert. Ve čtvrtek 23. února představí v doprovodu malého symfonického orchestru v pražském divadle Hybernia všech jedenáct skladeb z nového alba Premeny včetně nejnovějšího rádiově atraktivního singlu FEA.