Podporujeme kulturu

Nedílnou součástí našeho podnikání je společenská odpovědnost. Naší strategií je jedna ze zásad společenské odpovědnosti spočívající v pozitivním ovlivňování vás, našich čtenářů a obchodních partnerů. Naší konkrétní formou podpory je informování o kulturním dění v České republice. Přinášíme pravidelné zpravodajství z kulturní oblasti zaměřené především na klasickou hudbu, divadlo, galerie, film. Navíc každé pondělí zveřejňujeme anketu Osobnosti doporučují.


Osobnosti doporučují – Walter Bartoš

  • 16. 07. 2018

Dnešním hostem ankety Osobnosti doporučují je hudebník Walter Bartoš. Uznávaný baskytarista je frontmanem moravské skupiny WB Band, která se orientuje na moderní blues s prvky funky a soulu. Vystupuje na prestižních hudebních festivalech, v poslední době například na mezinárodním festivalu v polském Chorzowě, kde byla také oceněna. Kapela ze Strážnice postoupila mimo jiné i do finále československé bluesové soutěže, kde skončila na druhém místě.

27. Festival Český Krumlov 2018 ozdobí Piotr Beczała a Sondra Radvanovsky

  • 16. 07. 2018

Již po sedmadvacáté se v Českém Krumlově uskuteční multižánrová hudební přehlídka evropského významu – Mezinárodní hudební festival. Mezi 20. červencem a 11. srpnem nabídne celkem 19 koncertů různých žánrů – operu, klasiku, muzikál, swing, folklór i crossover. To vše jako vždy na atraktivních místech Českého Krumlova, které hudební zážitky umocňují.

Do Aera se vrátí Terry Gilliam, chystá se mini přehlídka jeho filmů

  • 16. 07. 2018

Třemi kultovními filmy připomene žižkovské kino Aero tvorbu amerického režiséra Terryho Gilliama. U příležitosti tuzemské distribuce nejnovějšího snímku Muž, který zabil Dona Quijota, na který diváci čekali přes dvě desítky let, uvede na velkém plátně Strach a hnus v Las Vegas, 12 opic a Brazil.

Maximovu výstavu Alchymista zahájí netradiční vernisáž v Kotvě

  • 16. 07. 2018

Maxim, pražský rodák, který se v USA, kde žije, těší značnému renomé, vystaví svá velkoformátová expresivní plátna poprvé v Evropě. Výstavu zahájí slavnostní a poněkud netradiční vernisáž, která se uskuteční 11. srpna v 6. patře pražského OD Kotva.

Studená válka, Tísňové volání a Mama Brasil v českých kinech

  • 13. 07. 2018

KVIFF Distribution, společný distribuční label MFF Karlovy Vary, České televize a Aerofilms uvádí tři výrazné filmy z bohatého karlovarského programu do českých kin.

Přípravy na Bernsteinovu Mši s Vojtěchem Dykem vrcholí

  • 13. 07. 2018

Přípravy a zkoušky kompletního realizačního týmu Bernsteiovy Mše (Mass) v jedinečném nastudování s Vojtěchem Dykem v hlavní roli vrcholí. Po dvou letech od úspěšného provedení, které se zařadilo mezi kulturní události roku 2016, se opět vrací na velká jeviště!

Národní památkový ústav zahajuje obnovu zámků v Telči a Uherčicích

  • 13. 07. 2018

V pátek 20. července se na státním zámku Telč uskuteční slavnostní zahájení projektů „Státní zámek Telč – Růže Vysočiny“ a „Státní zámek Uherčice – šlechtické sídlo jako divadelní scéna“ spolufinancovaných z prostředků EU v rámci Integrovaného regionálního operačního programu (IROP).

Do Královských zahrad Pražského hradu se vrací Hamlet

  • 12. 07. 2018

Drama, vypjaté rodinné vztahy, politikaření, ale i velká dávka vtipu a sarkasmu. Na Letních shakespearovských slavnostech se od 25. července do 7. srpna bude hrát loňská premiéra Hamlet.

Jihomoravský kraj má čtyři nominace na Českou cenu za architekturu

  • 12. 07. 2018

Česká komora architektů v lednu 2018 vyhlásila 3. ročník České ceny za architekturu (ČCA). Architekti do ní přihlásili 145 realizací.

Praha se chystá na Mezinárodní dětský a studentský umělecký festival

  • 12. 07. 2018

Začátkem července vrcholí přípravy mezinárodní výstavy dětských kreseb a obrazů pořádané v rámci akce 2. Mezinárodní dětský a studentský umělecký festival, Praha 2018.