Podporujeme kulturu

Nedílnou součástí našeho podnikání je společenská odpovědnost. Naší strategií je jedna ze zásad společenské odpovědnosti spočívající v pozitivním ovlivňování vás, našich čtenářů a obchodních partnerů. Naší konkrétní formou podpory je informování o kulturním dění v České republice. Přinášíme pravidelné zpravodajství z kulturní oblasti zaměřené především na klasickou hudbu, divadlo, galerie, film. Navíc každé pondělí zveřejňujeme anketu Osobnosti doporučují.


Skupina ČEZ ukončuje spolupráci s karlovarským filmovým festivalem

  • 16. 03. 2018

Spolupráce Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary a generálního partnera, Skupiny ČEZ byla před začátkem letošního ročníku, který se koná od 29.6. do 7.7.2018, po 16 letech ukončena.

Česká televize představí 42 nových dokumentů

  • 16. 03. 2018

Velký biografický dokument o životě a díle režiséra Miloše Formana, náhled do soukromé korespondence Franze Kafky s jeho celoživotní múzou Milenou Jesenskou, příběh nejmladšího města České republiky – Havířova, rybí obři v českých vodách nebo portrét kultovní postavy Josefa Spejbla, která v příštím roce oslaví sté narozeniny. To je jen několik málo témat aktuálně připravovaných dokumentů České televize.

Nominace na Ceny AVA – O2 Audiokniha roku 2017 jsou již známy

  • 16. 03. 2018

O první místo ve svých kategoriích v rámci udílení Ceny AVA – 02 Audiokniha roku 2017 se utkají, mimo jiné, Podivný případ se psem, Vražda v Orient Expresu, Doba z druhé ruky, Knihy džunglí, Malevil nebo Setkání s Rámou, ale také Vilma Cibulková, Martha Issová, Helena Dvořáková, Norbert Lichý, Lukáš Hlavica či Martin Myšička. Nejvíce nominací získala nakladatelství One Hot Book a Radioservis. Kdo zvítězí, bude známo 3. května 2018.

FOK představí dětem orchestrální suitu

  • 15. 03. 2018

V sobotu 24. března se ve Smetanově síni Obecního domu uskuteční další koncert pro rodiny s dětmi z cyklu Orchestr na dotek Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK.

Josef Koudelka daroval NG fotografický cyklus pro vatikánský pavilon

  • 15. 03. 2018

Při příležitosti životního jubilea jednoho z nejvýznamnějších fotografů 20. století představuje Národní galerie v Praze od 22. března ve Veletržním paláci výstavu Koudelka: De-creazione. Soubor velkoformátových fotografií vytvořil Josef Koudelka pro vůbec první prezentaci Vatikánu na Bienále v Benátkách v roce 2013 a v letošním roce ho daroval Národní galerii.

Rock for People hlásí dánskou smršť jménem Volbeat

  • 15. 03. 2018

Festival Rock for People hlásí další posilu line-upu: dánskou heavymetalovou stálici Volbeat. Populární parta kolem frontmana Michaela Poulsena pravidelně headlinuje ty největší evropské festivaly jako jsou Rock im Park, Nova Rock či Graspop a letos v létě jejich vystoupením vyvrcholí v pátek Rock for People.

Lednicko|Valtický hudební festival 2018 nabídne mimořádné zážitky

  • 14. 03. 2018

Již třetí ročník Lednicko|Valtického hudebního festivalu opět obohatí podzimní kulturní a společenské dění na jižní Moravě a okolních regionech. Osm festivalových koncertů letos proběhne v období od 29. září do 13. října, dramaturgicky se váží k výročí rozpadu Rakouska-Uherska – tento milník československých dějin připomenou umělci přizvaní z Maďarska, Rakouska a Slovenska.

Vendula Chalánková bude ve Villa Pellé tvořit (tragi)komiksy

  • 14. 03. 2018

Výstava nesměle veselé umělkyně Venduly Chalánkové AU! nabízí ve Galerii Villa Pellé i prostor pro vlastní kreativitu. Na autorčiny oblíbené tragikomiksy ze života volně naváží 17. března dva workshopy pro dospělé s názvem Můj život v komiksu, kde Vendula Chalánková osobně předá spoustu rad a zkušeností.

Matka a dcera – vztah, který píše sám život, osvětlí divákům Divadlo ABC

  • 14. 03. 2018

Jaký je vztah mezi matkou a dcerou? Láskyplný? Bojovný? Jednoduchý? Složitý? Matky a dcery, dospívající i dospělé, mají mezi sebou nejkomplikovanější pouto na světě. Jak se s tím vypořádat? Hra o radostech i strastech matek každého věku I♥MAMMA se poprvé představí 17. března na prknech Divadla ABC. Premiéry se osobně zúčastní i autorka hry Hadar Galron.

Nová galerie v Praze představí Půst Martina Mainera

  • 13. 03. 2018

Nová galerie v pražské Balbínově ulici otevře slavnostní vernisáží ve čtvrtek 15. března výstavu Martina Mainera. Soubor obrazů, vzniklý od září 2016 do března 2018, nazval umělec Půst.