Podporujeme kulturu

Nedílnou součástí našeho podnikání je společenská odpovědnost. Naší strategií je jedna ze zásad společenské odpovědnosti spočívající v pozitivním ovlivňování vás, našich čtenářů a obchodních partnerů. Naší konkrétní formou podpory je informování o kulturním dění v České republice. Přinášíme pravidelné zpravodajství z kulturní oblasti zaměřené především na klasickou hudbu, divadlo, galerie, film. Navíc každé pondělí zveřejňujeme anketu Osobnosti doporučují.


Sedm inscenací, nové tváře v souboru a řada novinek v Městských divadlech pražských

  • 24. 08. 2016

Nová divadelní sezona 2016/17 přinese sedm premiér. Městská divadla pražská navíc chystají pro návštěvníky řadu novinek nejen v programu. Diváci se mohou těšit na Divadelní ABCedu, workshopy Henriety Hornáčkové pro rodiče a děti, pravidelná živá hudební vystoupení, která odstartuje jazzový koncert Laca Decziho v říjnu. Nákup vstupenek usnadní přehlednější mobilní stránky, stálí diváci budou moci využít novou aplikaci, díky níž se dozvědí o speciálních nabídkách a akcích jako první. Zážitek z představení v Divadle ABC zpříjemní nové sedačky a zvuková technika.

Osobnosti doporučují: Daniel Sobotka

  • 24. 08. 2016

Dnešním speciálním hostem ankety Osobnosti doporučují je Daniel Sobotka – ředitel Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK. Daniel Sobotka nás na následujících řádcích pozve na již tradiční koncert ve Valdštejnské zahradě, který se koná vždy na konci prázdnin. Ten letošní se uskuteční přesně za týden – 31. srpna v 17 hodin. Na programu bude opět filmová hudba, tentokrát se bude jednat o úryvky ze snímků Piráti z Karibiku či Vzpomínky na Afriku nebo skladby z českých muzikálů Noc na Karlštejně a Limonádový Joe.

Festival japonské kultury v Náprstkově muzeu rozehraje všechny smysly

  • 24. 08. 2016

Národní muzeum zve velké i malé návštěvníky na nádvoří Náprstkova muzea asijských, afrických a amerických kultur, kde se v neděli 28. srpna 2016 od 11.00 do 18.00 hodin uskuteční další festival z cyklu Barevné nádvoří. To se tentokrát ponese v atmosféře Země vycházejícího slunce, a návštěvníci se tak mohou těšit na taneční představení inspirovaná tradičními japonskými tanci, ukázky japonských bojových umění, přednášku, workshopy, výtvarné dílny pro děti i ochutnávky japonských gastronomických specialit a tradičního cukroví. Vstupné na festival je s výjimkou workshopů a přednášky zdarma.

Díla ovlivněná filmy Chytilové, Karlem Teigem či Toyen budou k vidění v Praze

  • 24. 08. 2016

Kultovní Valerie a týden divů Jaromila Jireše, Ovoce stromů rajských jíme Věry Chytilové, Krvavý román Josefa Váchala, dílo Bohumila Hrabala, ale také koláže Karla Teigeho či obrazy Alfonse Muchy - to vše a mnohem více se stalo inspirací pro díla, která od pátku 26. srpna vystavuje pražská Art & Event Gallery Černá labuť. Výstava Paula Harveyho, předního britského stuckisty, nese výstižný název From London to the Czech Avant-Garde.

Sto zvířat obsadí Střelecký ostrov s multižánrovým koncertem pro děti

  • 23. 08. 2016

Kapela Sto zvířat není dnes už pouze ska. Ve čtvrtek 25. srpna od 15 hodin se v rámci Letňáku – Léta pro Pražany na Střeleckém ostrově předvede speciálním koncertem pro děti, na kterém promíchá pestrou škálu hudebních stylů od reggae a etnické hudby až po rock či popové balady a děti tak nenásilnou formou seznámí s různorodou muzikou. Od 19,30 hodin pak vystoupí s klasickým hudebním programem pro dospělé.

Závěr festivalové sezóny na Eurotrialogu Mikulov již tento víkend

  • 23. 08. 2016

Mikulovský Eurotrialog se blíží. Již tento víkend 26. a 27. srpna uzavře symbolicky festival nepopulární hudby prázdninovou festivalovou sezónu. Na hlavním pódiu v amfiteátru a ve festivalovém stanu se objeví Lenka Dusilová, Mateřská.com, třicetiletá Laura a její tygři, Kittchen, Máma bubo, Už jsme doma a další. V sobotu vystoupí na prostranství kolem amfiteátru obří bubenická kapela složená z profesionálních hudebníků i samotných návštěvníků festivalu. Pokud si přivezete nástroj, můžete si společně zabubnovat s kmenovými hráči „Sletu bubeníků“ Pavlem Fajtem, Pavlem Koudelkou, Papisem Nyassem a dalšími bubeníky. Pro děti do 15 let, které mají na festival v doprovodu rodičů vstup zdarma, je na sobotu připraven speciální program: výuka jízdy na skatu, malování henou a smývatelnými spreji, skládání origami a další aktivity. Zábavu v dětském koutku si mohou děti užívat až do setmění.

FOK otevře sezónu ve Valdštejnské zahradě, část programu si zvolilo samo publikum

  • 23. 08. 2016

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK po roce znovu nabídne Pražanům jedinečnou šanci užít si konec léta. Pod širým nebem v prostorách nádherné Valdštejnské zahrady uspořádá koncert filmové a klasické hudby. Ve středu 31. srpna od 17 hodin rozezní zahradu pod Pražským hradem mimo jiné ukázky z filmových hitů Piráti z Karibiku či Vzpomínky na Afriku nebo českých muzikálů Noc na Karlštejně a Limonádový Joe. FOK vystoupil ve Valdštejnské zahradě poprvé 21. 5. 1949 s dirigentem Václavem Smetáčkem. Vstup na koncert je zdarma.

Koncert účastníků mistrovských kurzů se uskuteční již příští týden

  • 22. 08. 2016

Již příští úterý se uskuteční závěrečný koncert účastníků mistrovských kurzů, které se v letošním roce konaly již popáté. Během večera vystoupí jak účastníci Mistrovských hudebních kurzů, tak lektoři, mezi kterými nechybí například houslista Pavel Šporcl. Koncert se uskuteční v úterý 30. srpna od 19:30 v kostele Nejsvětějšího Srdce Páně na pražských Vinohradech.

Struny dětem opět rozehrají pestrý svět umění

  • 22. 08. 2016

Když si múzy hrají - s tímto podtitulem vstupuje v půli října oblíbená akce Struny dětem do svého sedmého ročníku. Program nabídne od 14. do 16. října na padesát představení, koncertů, výtvarných dílniček, kreativních workshopů a hravých zón. To vše s jediným cílem: Ukázat dětem pestrý svět umění i dalších zajímavých oborů, nabídnout jim možnost vyzkoušet si svoji šikovnost a nadání pro nejrůznější činnosti a podpořit fantazii. Prostě zahrát si s múzami a zařadit svět umění mezi nenahraditelné oblíbence. Na teenagery pamatuje i letos programová řada Teens.

Rock for Churchill se uskuteční již tento víkend

  • 22. 08. 2016

O závěrečném prázdninovém víkendu proběhne jedna z posledních velkých akcí léta – festival Rock for Churchill. Do přírodního areálu Myslivna ve Vroutku se sjede 26. a 27. srpna téměř čtyřicítka interpretů. Hlavními hvězdami 17. ročníku jsou Dub FX, Modestep, Nneka, Dub Inc a Dubioza Kolektiv.