Podporujeme kulturu

Nedílnou součástí našeho podnikání je společenská odpovědnost. Naší strategií je jedna ze zásad společenské odpovědnosti spočívající v pozitivním ovlivňování vás, našich čtenářů a obchodních partnerů. Naší konkrétní formou podpory je informování o kulturním dění v České republice. Přinášíme pravidelné zpravodajství z kulturní oblasti zaměřené především na klasickou hudbu, divadlo, galerie, film. Navíc každé pondělí zveřejňujeme anketu Osobnosti doporučují.


Osobnosti doporučují – Pavol Seriš

  • 23. 10. 2017

Dnešním hostem ankety Osobnosti doporučují je herec, komik a klaun Pavol Seriš. Po vystudování Filozofické fakulty Masarykovy univerzity v Brně absolvoval i Ateliér klaunské, scénické a filmové tvorby na Janáčkově akademii múzických umění. Po absolvování pokračuje na JAMU v doktorském studiu. Žije autorským divadlem, ve kterém míchá stand-up comedy, fyzické divadlo, absurdní humor, pantomimu a tanec. Zajímá se hlavně o žánr komedie jednoho herce. V současném repertoáru má pět monodramat.

Zdenek Merta se v Městském divadle Brno usadí na pět večerů ke klavíru

  • 23. 10. 2017

Skladatel, producent, spisovatel, ale také pohotový glosátor a elegantní moderátor v jedné osobě. Večery se Zdenkem Mertou jsou hudebním zážitkem i příjemným společenským setkáním, ve kterém se mísí nota vážná i humorná. Stejně jako naše Křídla jsou tyto večery jedinečné a neopakovatelné.

Jana Šrejma Kačírková potěší příznivce opery při turné na Moravě

  • 23. 10. 2017

Populární operní pěvkyně Jana Šrejma Kačírková nezahálí. V září si rozšířila repertoár o svoji už 47. operní roli, když nastudovala a nyní zkouší operu Otello. Vystoupila i na oblíbeném Špilberku v Brně nebo s Dagmar Peckovou při jejím programu v Hradci Králové. V říjnu se po dvou ukázkových koncertech v Nizozemí připravuje na sérii vystoupení na Moravě. Vrcholem letošního roku bude pro Janu Šrejma Kačírkovou vánoční turné Pavla Šporcla.

Lednicko / Valtický hudební festival se úspěšně uzavřel a začíná se stávat tradicí

  • 23. 10. 2017

Druhý ročník Lednicko / Valtického hudebního festivalu 2017 skončil. Během osmi koncertů nabídl obecenstvu špičkové soubory jako Pavel Haas Quartet, Filharmonii Bohuslava Martinů, PhilHarmonia Octet Prague, Janáčkův komorní orchestr, Barocco sempre giovane a sólisty Jiřího Bártu, Kateřinu Javůrkovou, Jana Mráčka nebo Patricii Janečkovou.

Das Filmfest nabídne o víkendu oscarové kandidáty, komedie i thrillery

  • 19. 10. 2017

Víkend bude v kinech patřit neměckojazyčným filmům. Kina Lucerna a Atlas hostí až do neděle 22. října 12. ročník festivalu Das Filmfest a na návštěvníky čeká bohatá nadílka snímků všech možných žánrů od komedií, přes dobrodružné filmy, dramata až po mrazivé thrillery.

Monika Absolonová se letos vydá na své první Tour až do nebes

  • 19. 10. 2017

Monika Absolonová se letos poprvé vydává na turné. Šest exkluzivních vánočních koncertů plných světových melodií z jejího aktuálního vánočního alba Až do nebes začíná 9. prosince v Ostravě a končí 20. prosince v Brně. Hudební doprovod na všech zastávkách zajistí Boom! Band Jiřího Dvořáka za doprovodu smyčcového kvartetu.

Mezipatra odhalila letošní program. K vidění bude i britská Zkrocená hora

  • 19. 10. 2017

Osmnáctý ročník queer filmového festivalu Mezipatra odtajnil program i novou znělku. Jejím autorem je Štěpán FOK Vodrážka. Dnes také začíná předprodej vstupenek online i na pokladnách v pražských kinech Lucerna, Světozor, Kino 35 a Pilotů, v Brně pak v kině Scala. V brněnském ArtBaru Druhý Pád jsou vstupenky k dispozici pouze na místě.

Rak a Rak: Otec a syn zahrají na kytary společně

  • 18. 10. 2017

V klášteře sv. Anežky České se 26. října uskuteční koncert dvou českých kytarových mágů, Štěpána a Jana-Matěje Raka. Otec a syn si pro společný koncert vybrali pestrý repertoár, zahrnující skladby J. S. Bacha, Bedřicha Smetany, Jaroslava Ježka, ale také vlastní tvorbu Štěpána Raka.

Carmen Mayerová a Jana Švandová hrají v obnovených premiérách Na Fidlovačce

  • 18. 10. 2017

Do Divadla Na Fidlovačce se s novou sezónou vrátily dvě divácky velmi oblíbené hry a s nimi dvě skvělé herečky – Carmen Mayerová a Jana Švandová.

Šumperský festival Blues Alive 2017 hlásí vyprodáno

  • 18. 10. 2017

Mezinárodní hudební festival Blues Alive, který proběhne od 16. do 18. listopadu 2017 v Šumperku, hlásí měsíc před začátkem vyprodáno. Ředitel Blues Alive Vladimír Rybička uvedl, že na tři hlavní večery vstupenky k dostání již vůbec nebudou, na doprovodné akce a menší koncerty bude zbytek lístků k dostání pouze na místě.