Podporujeme kulturu

Nedílnou součástí našeho podnikání je společenská odpovědnost. Naší strategií je jedna ze zásad společenské odpovědnosti spočívající v pozitivním ovlivňování vás, našich čtenářů a obchodních partnerů. Naší konkrétní formou podpory je informování o kulturním dění v České republice. Přinášíme pravidelné zpravodajství z kulturní oblasti zaměřené především na klasickou hudbu, divadlo, galerie, film. Navíc každé pondělí zveřejňujeme anketu Osobnosti doporučují.


Přijďte si pohrát a zasoutěžit s „retrostavebnicemi“ do Nové budovy Národního muzea

  • 28. 07. 2016

Národní muzeum připravilo pro rodiny s dětmi na sobotu 30. července 2016 doprovodný program k právě probíhající výstavě Retro v Nové budově Národního muzea. Tentokrát je pro návštěvníky přichystán den plný stavění a skládání z dílků stavebnic, řešení hlavolamů a soutěžení o ceny. Retroden se stavebnicí je otevřený všem, kteří si chtějí připomenout hry svého dětství a seznámit s nimi i svoje děti či vnoučata.

Galerie Villa Pellé zve na Neviditelnost Kamily Ženaté

  • 28. 07. 2016

Sérii velkoformátových abstraktních obrazů pražské umělkyně Kamily Ženaté připravila na druhou půli léta Galerie Villa Pellé. Expozice, kterou bude možno zhlédnout od 5. srpna do 29. září, ponese název Neviditelnost. Tentokrát nepůjde o happening či multimediální projekt, kterými se Kamila Ženatá zabývala posledních deset let, ačkoli i tentokrát, vedle abstraktních pláten, pracuje Ženatá s prostorem galerie.

V Holešově se koná s podporou kraje festival židovské kultury

  • 28. 07. 2016

Festival židovské kultury Ha-Makom 2016, který se koná v Holešově pod záštitou hejtmana Stanislava Mišáka a s podporou Zlínského kraje, byl zahájen v úterý 26. července za účasti statutárního náměstka hejtmana Jaroslava Drozda, představitelů města, zástupců židovské obce a dalších osobností kulturního i veřejného života.

Republic of Two pokřtí na pražském Střeleckém ostrově novou desku

  • 27. 07. 2016

Ve čtvrtek 28. července obohatí program Letňáku – Léta pro Pražany kapela Republic of Two. Indie folková hudební formace letos po dvou letech vydavá svou čtvrtou studiovou desku s názvem Back to the Trees a chystá se jí pokřtít během koncertu na Střeleckém ostrově v Praze. Jako speciální hosty večera si přizvala dvě spřátelené kapely Lake Malawi a Teepee. Koncert startuje od 19 hodin.

Vrací se Romeo a Julie s Terezou Voříškovou a Janem Sklenářem

  • 27. 07. 2016

Premiéra nejslavnějšího milostného příběhu všech dob, Romea a Julie, se loni stala hitem Letních shakespearovských slavností. Vzhledem k obrovskému zájmu, který u diváků vyvolala, se nyní na program Slavností vrací. Letos se mimořádná inscenace režijního tandemu SKUTR, v níž si hlavní role zahráli Tereza Voříšková a Jan Sklenář, představí nejprve v Brně, poté potěší diváky v Ostravě. V Praze se bude hrát od 2. do 20. srpna.

Muzeum umění hledá postavy z El Grekova obrazu, chce nafotit živý obraz

  • 27. 07. 2016

Už jen do 4. září bude v Arcidiecézním muzeu Olomouc vystavený obraz světoznámého španělského manýristy El Greka Klanění pastýřů. Jako pocta před jeho návratem do Metropolitního muzea v New Yorku se uskuteční happening, jehož výsledkem bude živý obraz inspirovaný tímto slavným plátnem. Muzeum umění Olomouc nyní hledá adepty na ztvárnění jednotlivých postav.

Dny lidové architektury přiblížily lidové stavby Libereckého kraje

  • 26. 07. 2016

Vesnické stavby pro Liberecký kraj se o uplynulém víkendu 23. – 24. července otevřely veřejnosti. Hlavní program Dnů lidové architektury se v sobotu uskutečnil na Vísecké rychtě v Kravařích, největší roubené stavbě Libereckého kraje. Součástí bylo i slavnostní vyhlášení soutěže Památka roku 2015, kterou Liberecký kraj vyhlásil úplně poprvé jako ocenění příkladným vlastníkům. Šek za první místo ve výši 50 000 Kč získala společnost FKP Frýdlant, s. r. o., která úspěšně zrealizovala projekt obnovy sýpek hospodářského dvora bývalého zámku Černousy.

Z Prahy do Nového světa a pak na Měsíc: Rodinný den Dvořákovy Prahy

  • 26. 07. 2016

V sobotu 17. září láká festival Dvořákova Praha rodiče a děti na Rodinný den plný hudebního i výtvarného tvoření. Prostory pražského Rudolfina a náměstí Jana Palacha v tento den zaplní malí i velcí návštěvníci, kteří zažijí putování vesmírem na Měsíc s Novoměstskou symfonií Antonína Dvořáka v podobě hravých workshopů, dva koncerty pod širým nebem nebo dávku poctivého showmanství fenomenální dvojice hudebních komiků, dua Igudesman & Joo.

Vyberte, co zahraje FOK ve Valdštejnské zahradě

  • 26. 07. 2016

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK zahájí svou 82. sezónu opět koncertem ve Valdštejnské zahradě. Na tradičním místě ukončí koncertní prázdniny symbolicky 31. srpna, vstup je jako vždy zdarma a znít budou klasické i filmové melodie. Poprvé však mají návštěvníci akce možnost ovlivnit, co se bude během večera v pražském podhradí hrát.

Osobnosti doporučují: Tereza Drahoňovská

  • 25. 07. 2016

Dnešním hostem ankety Osobnosti doporučují je Tereza Drahoňovská, která nás pozve na výstavu Gender:Redefined do plzeňské galerie Vestředu. Expozice představí komiksové práce mladých českých autorek, jejich společným tématem je právě vnímání genderu v dnešní společnosti. Tereza Drahoňovská se nejen podílela na organizaci výstavy, ale je také jednou ze zakladatelek uskupení Laydeez do Comics Praha, které propaguje české komiksové autorky. Výstava bude v Plzni probíhat do 26. srpna.