Podporujeme kulturu

Nedílnou součástí našeho podnikání je společenská odpovědnost. Naší strategií je jedna ze zásad společenské odpovědnosti spočívající v pozitivním ovlivňování vás, našich čtenářů a obchodních partnerů. Naší konkrétní formou podpory je informování o kulturním dění v České republice. Přinášíme pravidelné zpravodajství z kulturní oblasti zaměřené především na klasickou hudbu, divadlo, galerie, film. Navíc každé pondělí zveřejňujeme anketu Osobnosti doporučují.


Talentinum 2018 se letos odehraje ve Zlíně, Uherském Hradišti a Luhačovicích

  • 25. 04. 2018

V pořadí již 24. ročník mezinárodního hudebního festivalu mladých koncertních umělců Talentinum 2018 se letos uskuteční od 3. května do 8. června ve Zlíně, Uherském Hradišti a Luhačovicích. Záštitu nad festivalem převzali Jiří Čunek, hejtman Zlínského kraje a Jiří Korec, náměstek primátora statutárního města Zlína.

Čas lásky a úkladů propukne v květnu ve Švandově divadle

  • 25. 04. 2018

Na květen, měsíc lásky, smíchovský soubor načasoval dlouho očekávanou premiéru slavné hry Úklady a láska německého klasika Friedricha Schillera. Strhující příběh mladých milenců, kteří svedou osudový boj s vlastní nezkušeností i se zvůlí a intrikami mocných, tu diváci uvidí ve svěží režii Martina Františáka. Drama nabité city, napětím i nečekaným humorem ve stylu filmů Quentina Tarantina má premiéru 26. května 2018 ve Velkém sále Švandova divadla.

Na Full Moon stage na Colours of Ostrava zahraje John Parish

  • 25. 04. 2018

Do pestrobarevné mozaiky letošního ročníku ostravské přehlídky přibývá dalších osmnáct jmen, kompletní program scény, jejíž dramaturgii již šestým rokem spravuje hudební magazín Full Moon. Program je žánrově široce rozpažen, od decentního popu až k temné experimentální elektronice, nechybí ani folklórní ozvěny, stoner kytary, krautrock nebo hip hop.

Letní slavnosti staré hudby pozvou posluchače do stínu olivovníků

  • 24. 04. 2018

Koncerty letošního 19. ročníku festivalu Letní slavnosti staré hudby, se uskuteční mezi 10. červencem a 8. srpnem. Festival nese podtitul Mediterraneo.

Plzeň nabídne zážitkovou výstavu o století očima pěti generací

  • 24. 04. 2018

Letošní 100. výročí vzniku republiky připomíná množství akcí napříč regiony. K těm nejzajímavějším bezesporu patří velká zážitková výstava s názvem 100PY a podtitulem Sto let republiky očima pěti generací, mimořádně atraktivní formou přibližující, jak malé i velké dějiny prošly Plzní.

Cyklus staré hudby Bacha na Mozarta! vstupuje do sedmého ročníku

  • 24. 04. 2018

Hudební cyklus Bacha na Mozarta! začínal v roce 2012 s odvážnou ambicí – atraktivní formou přiblížit hudbu klasiků 17. a 18. století dnešnímu divákovi. Nyní vstupuje již do sedmého ročníku. Setrvale vysoká programová i interpretační úroveň a nadšené ovace v zaplněných sálech během následujících šesti ročníků jsou tím nejvýmluvnějším důkazem o úspěchu této mise.

Osobnosti doporučují – Jitka Hosprová

  • 23. 04. 2018

Dnešním hostem ankety Osobnosti doporučují je česká violová virtuoska Jitka Hosprová. Hře na housle se začala učit již v sedmi letech. Ve čtrnácti se začala věnovat hře na violu. Vystudovala konzervatoř v Plzni, pražskou HAMU a už jako studentka na konzervatoři sklízela úspěchy na mezinárodním poli. Dnes koncertuje po celém světě, hraje se špičkovými mezinárodními orchestry a je historicky první českou sólovou violistkou. Koncertuje v Evropě i USA. Její nahrávky vycházejí na mnoha kompaktních discích.

MFF Karlovy Vary uctí při slavnostním zahájení památku Miloše Formana

  • 23. 04. 2018

Karlovarský festival uctí památku zesnulého režiséra Miloše Formana v rámci slavnostního zahájení 53. ročníku MFFKV. Zahajovacím filmem letošního ročníku bude legendární Formanova komedie Lásky jedné plavovlásky.

Divadlo Bolka Polívky připravuje 3. ročník Letní scény na Staré radnici

  • 23. 04. 2018

Divadelní prázdniny? Nikoliv, již potřetí se Brňané mohou těšit na prázdniny s divadlem. Již nyní si tak fanoušci a příznivci Divadla Bolka Polívky mohou poznačit v kalendářích termín 22. července – 5. srpna, kdy se na nádvoří Staré radnice v Brně odehraje již třetí ročník Letní scény Divadla Bolka Polívky.

Obnova ikonického hradu Karlštejn začíná

  • 23. 04. 2018

Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová, ministr kultury Ilja Šmíd a generální ředitelka Národního památkového ústavu Naďa Goryczková zahájili symbolicky na státním hradě Karlštejn obnovu této ikonické památky. Rozpočet projektu Hrad Karlštejn – klenot české země činí necelých 95 mil. Kč a z 85 % bude hrazen z prostředků EU. Kromě stavební obnovy části objektu a zřízení nových expozic je do roku 2022 počítáno i s moderním návštěvnickým centrem.