Podporujeme kulturu

Nedílnou součástí našeho podnikání je společenská odpovědnost. Naší strategií je jedna ze zásad společenské odpovědnosti spočívající v pozitivním ovlivňování vás, našich čtenářů a obchodních partnerů. Naší konkrétní formou podpory je informování o kulturním dění v České republice. Přinášíme pravidelné zpravodajství z kulturní oblasti zaměřené především na klasickou hudbu, divadlo, galerie, film. Navíc každé pondělí zveřejňujeme anketu Osobnosti doporučují.


Lucerna uvidí premiéru dokumentu Barenboim - Smetana - Má vlast

  • 16. 08. 2017

Letošní Pražské jaro bylo 12. května zahájeno skutečně velkolepě – Vídeňskými filharmoniky a dirigentem Danielem Barenboimem. Hudební kritici nešetřili chválou: Mezinárodní Vlast, která vstoupí do dějin, napsal Petr Veber v časopise Harmonie. Když se s hudbou Bedřicha Smetany vážně a naplno s poctivou přípravou setká světový orchestr, stává se světovým i Smetana. To zdůraznil Petr Fischer v Hospodářských novinách.

Prahu ovládne nový cirkus, začíná Letní Letná

  • 16. 08. 2017

Ve čtvrtek 17. srpna začíná v Praze 14. ročník mezinárodního festivalu nového cirkusu a divadla Letní Letná a potrvá zde až do neděle 3. září. V průběhu tří týdnů představí špičkové zahraniční soubory, přehlídku domácí novocirkusové scény, celou řadu premiér, unikátní projekty, open-air představení i bohatý program pro děti.

Tři tváře Radka Baboráka na Dvořákově Praze

  • 16. 08. 2017

Jednou z klíčových osobností letošního ročníku festivalu Dvořákova Praha je Radek Baborák, který se představí v trojjediné roli: Je kurátorem komorní řady, vystoupí samozřejmě jako hornista a v neposlední řadě se ujme dirigentské taktovky při prvním koncertu nově vzniklého festivalového orchestru.

Hradozámecká noc nabídne poslední srpnový víkend nevšední zážitky

  • 15. 08. 2017

Přesně osmdesát šest památek po celém Česku otevře v noci z 26. na 27. srpna své brány. Na návštěvníky čekají kromě neopakovatelné noční atmosféry rytířská klání, kostýmované prohlídky, divadelní představení, koncerty a další pestrý program. Centrem již osmého ročníku populární Hradozámecké noci bude tentokrát renesanční zámek v Náměšti nad Oslavou, kde nebude chybět ani závěrečný ohňostroj.

Plzeňské loutky zavítají do pražské Valdštejnské zahrady

  • 15. 08. 2017

V sobotu 19. srpna se ve Valdštejnské zahradě na Malé Straně v Praze uskuteční zábavná akce pro širokou veřejnost s názvem Plzeňské loutky ve Valdštejnské zahradě. V rámci takzvaného Dne Plzně v Senátu bude od 10 do 18 hodin připraven bohatý program zahrnující loutkářský workshop, animační loutkový ateliér, přehlídku loutek z plzeňského Divadla Alfa, loutkářskou peepshow či představení pro děti v podání Divadla v Boudě.

Výstavy Richtera a Skály vidělo už téměř 100 tisíc lidí, skončí za tři týdny

  • 15. 08. 2017

Již jen tři týdny lze navštívit v paláci Kinských a Valdštejnské jízdárně návštěvnicky nejoblíbenější výstavy Národní galerie v Praze letošního roku. Výstavy Gerhard Richter a František Skála Jízdárna budou až do 3. září otevřeny denně do 20 hodin. Skálovu výstavu děl od roku 2004 vidělo za pět měsíců jejího trvání dosud 52 434 návštěvníků. Retrospektivu Gerharda Richtera, která začala o měsíc a půl později, zhlédlo 42 854 lidí. Obě se tak řadí k nejúspěšnějším výstavním projektům NG roku 2017.

Osobnosti doporučují – Martin Hrbáč

  • 14. 08. 2017

Dnešním hostem ankety Osobnosti doporučují je hudebník Martin Hrbáč. Rodák z Hrubé Vrbky je legendární horňácký houslista a zpěvák, primáš Horňácké cimbálové muziky. V mládí začínal v kapele Jožky Kubíka. V roce 1966 založil Horňáckou cimbálovou muziku, své kapele primuje i ve svých 78 letech dodnes. Jako houslista je samoukem, přesto platí ve svém oboru za největší autoritu.

Ostravské dny uvedou v premiéře operu Miroslava Srnky Make No Noise

  • 14. 08. 2017

Mezi nejočekávanější události letošního festivalu Ostravské dny patří uvedení opery Miroslava Srnky Make No Noise. V Česku zazní vůbec poprvé. Neméně zajímavý bude i koncert Radikální minulost, věnovaný klasikům a průkopníkům nové hudby posledních sta let. Zazní tak např. skladby Mortona Feldmana, Jana Rychlíka, Philipa Glasse, Johna Cage či Richarda Strausse.

Srpnové Procházky uměním zavítají do Dolní Bělé

  • 14. 08. 2017

Letní část festivalu Procházky uměním s Jitkou Hosprovou se již definitivně posunula do své druhé poloviny. Červencová 5. procházka na Rabštejně naposledy rozezněla vzácné varhany před jejich rekonstrukcí a varhaník Pavel Svoboda spolu se skvělým barytonistou Vratislavem Křížem nejednou dojali návštěvníky svým skvělým výkonem.

Slavná psí průkopnice žije, její příběh jde v listopadu do kin

  • 14. 08. 2017

Slavná psí průkopnice, první kosmonautka žije! Bude vám vyprávět svůj příběh. V kinech se objeví od 2. listopadu.