Podporujeme kulturu

Nedílnou součástí našeho podnikání je společenská odpovědnost. Naší strategií je jedna ze zásad společenské odpovědnosti spočívající v pozitivním ovlivňování vás, našich čtenářů a obchodních partnerů. Naší konkrétní formou podpory je informování o kulturním dění v České republice. Přinášíme pravidelné zpravodajství z kulturní oblasti zaměřené především na klasickou hudbu, divadlo, galerie, film. Navíc každé pondělí zveřejňujeme anketu Osobnosti doporučují.


Unikátní cyklus Bacha na Mozarta! pokračuje jarními koncerty

  • 23. 02. 2018

Špičkový evropský soubor Czech Ensemble Baroque uvádí po šesté v Brně a od letošního roku nově také na Zlínsku abonentní cyklus staré hudby Bacha na Mozarta!. Publiku se tak dostává jedinečné příležitosti seznámit se atraktivní formou s hudbou klasiků 17. a 18. století.

Ve vile Tugendhat se zabydlí filmaři

  • 23. 02. 2018

Legendární brněnská stavba se stane dějištěm natáčení filmu Skleněný pokoj podle bestselleru Simona Mawera.

Rudý Klement i nevyjasněná smrt Jana Masaryka. ČT připomíná Únor 1948

  • 22. 02. 2018

Letos Česká televize připomene hned několik zásadních historických milníků. Prvním z nich je Únor 1948, kdy se před sedmdesáti lety během jednoho týdne rozhodlo o více jak čtyřicetileté budoucnosti Československa. Česká televize se tomuto výročí věnuje v tematických dokumentech, vlastní dramatice, koncertech i velkofilmech. Události 25. února 1948 v den výročí zpřítomní netradičním, komentovaným zpravodajstvím Dnes před 70 lety uváděným Jakubem Železným.

Art Lines zve na zajímavý pohled na současné britské umění

  • 22. 02. 2018

Pod názvem Současné britské umění / Contemporary British Art představí Art Lines od 28. února do 1. dubna v galerii Černá labuť expozici, která poskytne zajímavý vhled na současnou britskou výtvarnou scénu. Nabídne tvorbu jedenácti pozoruhodných solitérů i vážených a ceněných umělců, kteří povětšinou nestojí v hlavních a protěžovaných moderních proudech a nerezignovali na elementární sdělnost.

iShorts představí v kinech hrané a animované filmy nominované na Oscary

  • 22. 02. 2018

Rok se s rokem sešel a je zde jubilejní 90. ročník udílení cen Oscar, který se uskuteční již 4. března. Nezisková organizace iShorts letos opět představí celkem ve dvanácti městech České republiky krátké filmy nominované na cenu americké Akademie filmových umění a věd. Nejlepší hrané a animované snímky z šesti zemí světa. Dva bloky kraťasů nominovaných na Oscarové ocenění budou mít diváci možnost shlédnout v kinech v termínech od 27. února do 15. března 2018.

Balet Národního divadla v Praze přinese v sezoně tři významné premiéry

  • 20. 02. 2018

Balet Národního divadla připravuje v sezoně 2018/2019 tři významné premiéry pod vedením uměleckého šéfa Filipa Barankiewicze v duchu sloganu Tradičně & osobitě.

Jamajčanka Grace Jones vystoupí poprvé v Česku na Colours of Ostrava

  • 20. 02. 2018

Kultovní zpěvačka s podmanivým hlasem, herečka a modelka, která navždy změnila globální popkulturu. Hédonická disco královna, futuristický androgyn, ikona queer, nelítostná filmová Bondgirl, umělecká múza Andy Warhola i Helmuta Newtona a jedna z nejkrásnějších a nejprovokativnějších žen 20. století. Všechny tyto přívlastky platí na jamajskou umělkyni Grace Jones, která vůbec poprvé v České republice vystoupí na letošním ročníku festivalu Colours of Ostrava.

Pražské Bio Oko hostí pátý ročník dětského festivalu Malé oči

  • 20. 02. 2018

Od pátku 23. do neděle 25. února se budou malí i velcí diváci v pražském Biu Oku moci vypravit na další filmový výlet s festivalem Malé oči. Kromě maratonu filmové trilogie Pán prstenů na ně čeká to nejlepší z britské animace posledních let v podání Wallace & Gromita nebo živě dabovaná Ovečka Shaun ve filmu.

Osobnosti doporučují – Michal Bumbálek

  • 19. 02. 2018

Dnešním hostem ankety Osobnosti doporučují je herec Michal Bumbálek. Rodák z Uherského Hradiště vystudoval herectví na brněnské konzervatoři, poté v letech 1989 až 1993 i na Divadelní fakultě JAMU. Ještě během studia, v roce 1992, přišel do Divadla Husa na provázku, kde hrál dvacet let. Od roku 2013 je členem činohry Mahenova divadla. Spolupracuje také s dalšími brněnskými divadly, HaDivadlem, Divadlem U stolu, Divadlem Líšeň, Studiem Marta, či Divadlem Facka, kde se Sergejem Sanžou píše hry i režíruje; hostoval i v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích. Hrál také převážně malé role v několika filmech - poprvé již v roce 1988 v Čekání na Patrika a v televizi.

Praha uvidí Dialog osamocení mága barokních houslí Enrica Onofriho

  • 19. 02. 2018

V kostele sv. Šimona a Judy vystoupí 27. února 2018 v rámci komorní řady FOK Stará hudba vyhlášený italský interpret barokní hudby Enrico Onofri, který byl přes dvacet let koncertním mistrem a sólistou věhlasného souboru Il Giardino Armonico.