Výběr ze zpravodajství

21. 4. 2023 -
Název rubriky: Výběr ze zpravodajství

 

Dobrý den, vážení čtenáři,

v našem dnešním vydání najdete i tyto zprávy:

Finanční skupina Partners na konci března 2023 spustila nový fond kvalifikovaných investorů Merity. Fond umožňuje investovat do konkrétních developerských projektů s vysokým potenciálem výnosu. Merity bude spolupracovat s největšími světovými developery, klíčovým regionem bude oblast střední a východní Evropy. Vedení fondu ale nevylučuje účast na projektech i směrem na západ. Investovat bude do zejména do developmentu logistických areálů. Vstupní investice do Merity činí 1 mil. Kč.

Ostravský ELCOM vede jednání o dodávkách řešení pro měřicí systémy v oblasti energetiky s obchodními partnery v Silicon Valley v Kalifornii. Prezident technologické firmy Daniel Kaminský sdělil, že jde o zařízení pro hlídání kvality elektřiny v napájecích systémech se zaměřením na datová centra. ELCOM, který je jednou z portfoliových společností private equity fondu Central Europe Industry Partners (CEIP), dohromady se svými dceřinými společnostmi v roce 2023 plánuje dosáhnout obratu ve výši 500 mil. Kč.

Pražská strojírna se bude v příštích osmi letech starat o údržbu tramvajové kolejové infrastruktury v Praze. Dopravnímu podniku hl. m. Prahy (DPP) dodá služby a výrobky v hodnotě 1,5 mld. Kč. Předešlá smlouva s DPP byla uzavřena taktéž na osm let. Finanční objem nové se ale téměř zdvojnásobil vzhledem k již probíhajícím a plánovaným rozšířením tramvajových tratí. Pražská strojírna je dcerou DPP, výrobky dodává i pro ostatní dopravní podniky v ČR a po světě. Po kolejových konstrukcích Pražské strojírny jezdí tramvaje v Německu, Polsku, Itálii, Estonsku, ale i v Austrálii.

Další exkluzivní informace najdete ve zpravodajství a aktuálních přehledech ČIANEWS.

Vaše ČIANEWS

Inverzní logo ČIA

ČESKÁ INFORMAČNÍ AGENTURA, s.r.o.
Pobřežní 46
186 00 Praha 8
Česká republika

Tel: +420 224 800 977
Péče o klienty: helpdesk@cianews.cz
Redakce: redakce@cianews.cz

IČO: 25128337
DIČ: CZ25128337

Kontaktujte nás
|VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY
|ZÁSADY OCHRANY OSOBNÍCH ÚDAJŮ

LinkedIn Facebook Twitter YouTube