Výběr ze zpravodajství

11. 4. 2023 -
Název rubriky: Výběr ze zpravodajství

 

Dobrý den, vážení čtenáři,

v našem dnešním vydání najdete i tyto zprávy:

Primoco UAV uzavřelo s malajsijskou společností Giaan Group smlouvu na dodávku nového kalibračního systému NAVAID. Systém vhodný pro kontrolu, kalibraci a vyhodnocení nejrůznějších letištních navigačních zařízení a vizuálních systémů plánuje Giaan využívat pro plnění kalibračních prací na letištích v regionu jihovýchodní Asie. Hodnota zakázky včetně dvou bezpilotních letadel One 150 dosáhla 3,7 mil. eur.

IWG otevírá spolu s firmami Regus a Spaces v Praze-Jinonicích nové kancelářské prostory Regus Prague Dynamica s rozlohou 1500 m2. Budova v areálu Waltrovka skýtá 44 kanceláří, 150 coworkingových stolů a dvě zasedací místnosti. IWG plánuje globálně vytvořit v roce 2024 pracovní prostory na 1 tis. nových lokalit. Do své technologické platformy investuje přibližně 50 mil. liber.

Bankovní identita spustila pilotní provoz aplikace Bank iD PLUS pro ověření věku zákazníků. Potvrzuje splnění věkového limitu vygenerováním či načtením QR kódu v reálném čase. Funguje jak ve fyzickém světě, tak při vzdáleném prodeji v e-shopech. Restaurace, obchody, kina, půjčovny a další ji mohou začít okamžitě zdarma používat díky registraci na plus.bankid.cz. Aplikace celý proces ověřování věku dokumentuje a v případě kontroly dozorových orgánů je možné jej zpětně doložit. Pilotní provoz potrvá do konce roku 2023.

Další exkluzivní informace najdete ve zpravodajství a aktuálních přehledech ČIANEWS.

Vaše ČIANEWS

Inverzní logo ČIA

ČESKÁ INFORMAČNÍ AGENTURA, s.r.o.
Pobřežní 46
186 00 Praha 8
Česká republika

Tel: +420 224 800 977
Péče o klienty: helpdesk@cianews.cz
Redakce: redakce@cianews.cz

IČO: 25128337
DIČ: CZ25128337

Kontaktujte nás
|VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY
|ZÁSADY OCHRANY OSOBNÍCH ÚDAJŮ

LinkedIn Facebook Twitter YouTube