Výběr ze zpravodajství

5. 4. 2023 -
Název rubriky: Výběr ze zpravodajství

 

Dobrý den, vážení čtenáři,

v našem dnešním vydání najdete i tyto zprávy:

Sev.en Global Investments nakoupila prostřednictvím dceřiné společnosti Golden Eagle Land Company těžební práva k více než 2 mld. t zásob vytěžitelného termálního uhlí v USA. Akvizice uhelných rezerv, které se nacházejí na pozemku o rozloze téměř 300 tis. akrů, byla dokončena převzetím společností Colt a Ruger Coal Company. Generální ředitel Alan Svoboda řekl, že společnost aktivně hledá akviziční příležitosti těžebních práv jak v USA, tak v Austrálii. A to i na další suroviny jako zemní plyn, ropa, uran ale i nikl nebo lithium. Firma již vlastní dvě společnosti, které působí ve 4 uhelných pánvích v amerických státech Wyoming, Ohio, Illinois a West Virginia, s 200 mil. t prokázaných zásob metalurgického a termálního uhlí.

Penta uzavřela rok 2022 s čistým ziskem 11,6 mld. Kč. Jde o druhý nejlepší výsledek za téměř 30letou historii. Celková aktiva portfoliových společností skupiny se zvýšila na 343 mld Kč. Do rozvoje svých firem a projektů Penta loni investovala přes 19 mld. Kč, což je o 7 mld. Kč meziročně více. Spoluzakladatel Penty Marek Dospiva řekl, že na Slovensku skupina otevřela nemocnici nové generace v Bratislavě, kde investice činila 6 mld. Kč. Dodal, že i v roce 2023 skupina vykázaný zisk reinvestuje, díky čemuž bude dokončena první etapa projektu Masaryčka v Praze.

Banka CREDITAS nabízí klientům od 1. dubna 2023 možnost využívat službu bankovní identita. V současné verzi podporuje banka ověření totožnosti při komunikaci s úřady a státními institucemi. Aktuálně připravuje rozšíření pro komunikaci s dalšími subjekty, jako jsou zdravotní pojišťovny či dodavatelé energií. Banka plánuje postupně automaticky a zdarma zřizovat bankovní identitu všem klientům starším 18 let, kteří mají internetové bankovnictví a byli alespoň jednou osobně identifikováni na pobočce dokladem totožnosti.

Další exkluzivní informace najdete ve zpravodajství a aktuálních přehledech ČIANEWS.

Vaše ČIANEWS

Inverzní logo ČIA

ČESKÁ INFORMAČNÍ AGENTURA, s.r.o.
Pobřežní 46
186 00 Praha 8
Česká republika

Tel: +420 224 800 977
Péče o klienty: helpdesk@cianews.cz
Redakce: redakce@cianews.cz

IČO: 25128337
DIČ: CZ25128337

Kontaktujte nás
|VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY
|ZÁSADY OCHRANY OSOBNÍCH ÚDAJŮ

LinkedIn Facebook Twitter YouTube