Výběr ze zpravodajství

21. 2. 2023 -
Název rubriky: Výběr ze zpravodajství

 

Dobrý den, vážení čtenáři,

v našem dnešním vydání najdete i tyto zprávy:

HARDWARIO pomůže společnosti EKOTERM s implementací technologií internetu věcí (IoT) do jejích spravovaných kotelen a výměníků. Cílem je vylepšit kvalitu nabízených služeb pomocí vzdáleného monitoringu a ovládání technologií kotelen a výrazně zjednodušit servisní práce. Technický ředitel EKOTERM Petr Kühn věří, že IoT mj. přinese zákazníkům úspory a přispěje životnímu prostředí. Zároveň zajistí rychlejší reakce na mimořádné události. Spoluzakladatel HARDWARIO Alan Fabik dodal, že jde o dlouholeté partnerství.

Plzeňský kraj (PLK) zprovoznil 20. února 2023 druhou etapu Západního okruhu, úsek Křimická – Karlovarská. Stavbu dokončily firmy BERGER BOHEMIA a Metrostav s několikaměsíčním předstihem. Délka dostavěného úseku je 3,3 km. Jeho součástí je estakáda přes řeku Mži, nové mosty, biokoridory, smíšené stezky pro pěší a cyklisty. Obchvat vyšel na zhruba 2,2 mld. Kč. Dotace z Evropské unie činila více než 1,5 mld. Kč. Město Plzeň přispělo 305 mil. Kč. S úlevou od aut by Plzni měly pomoci i nové linky autobusů MHD, které vyjedou 27. února 2023.

Globální realitně-investiční společnost Hines získala prostřednictvím svého fondu Hines European Core Fund zelený úvěr od banky ING na financování environmentálně udržitelných budov. Tato transakce ve výši 33,5 mil. eur představuje vůbec první zelené financování pro společnost Hines v ČR. Financované budovy splňují kritéria certifikace BREEAM na úrovni Very Good. Kompletně pronajaté nemovitosti o celkové rozloze 65 960 m2 se nacházejí v Brandýse nad Labem, Vestci a Jažlovicích.

Další exkluzivní informace najdete ve zpravodajství a aktuálních přehledech ČIANEWS.

Vaše ČIANEWS

Inverzní logo ČIA

ČESKÁ INFORMAČNÍ AGENTURA, s.r.o.
Pobřežní 46
186 00 Praha 8
Česká republika

Tel: +420 224 800 977
Péče o klienty: helpdesk@cianews.cz
Redakce: redakce@cianews.cz

IČO: 25128337
DIČ: CZ25128337

Kontaktujte nás
|VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY
|ZÁSADY OCHRANY OSOBNÍCH ÚDAJŮ

LinkedIn Facebook Twitter YouTube