Výběr ze zpravodajství

16. 11. 2022 -
Název rubriky: Výběr ze zpravodajství

 

Dobrý den, vážení čtenáři,

v našem dnešním vydání najdete i tyto zprávy:

Investiční skupina RSJ koupila část pozemků po Poldi Kladno. Brownfield se po letech chátrání dočká revitalizace na environmentálně udržitelné průmyslové haly s moderními technologiemi, které zajistí industriální stavitel Panattoni. Nový Panattoni Business Park Kladno se bude skládat ze dvou hal o celkové velikosti 88 500 m2. Investice přinese až 2 tis. nových pracovních pozic. Zahájení bouracích a sanačních prací se chystá na konec roku 2022. RSJ již dříve oznámila, že v logistice chce dále posilovat a do výstavby nových areálů investuje dalších 100 mil. eur. S Panattoni mj. buduje park v Jirkově u Chomutova.

Poskytovatel komplexních inženýrských služeb a softwarového poradenství Accion Labs a dodavatel řešení pro testování bezpečnosti aplikací Veracode společně vybudují nové inženýrské centrum v Praze. Pro Veracode to znamená rozšíření možností v oblasti výzkumu a vývoje v Evropě. Centrum má zároveň zajistit vyšší efektivitu, rychlost vývoje a v neposlední řadě inovaci produktů. Produktový ředitel Veracode Brian Roche řekl, že otevřením pražského centra firma získá přístup k vysoce kvalifikovaným inženýrským talentům v České republice, urychlí růst a posílí svou pozici na trhu bezpečnostních aplikací. Celkem je v plánu přijmout zhruba 100 pracovníků.

MONETA Money Bank (MONETA) v roce 2022 poskytla úvěry na nákup elektromobilů ve výši 55,35 mil. Kč. Meziročně se tak objem těchto úvěrů zvedl o 50 %. Banka také vzhledem k aktuálnímu nedostatku a růstu cen ojetých automobilů prodloužila délku splácení úvěrů na koupi automobilu až na 108 měsíců a posunula hranici maximálního stáří vozidla na začátku financování na 15 let a na konci smlouvy na 19 let. Bankovní dům informoval, že online schválení úvěru k nákupu vozu umožňuje aplikace SMART Auto, která je dostupná u většiny prodejců a dealerů vozů.

Další exkluzivní informace najdete ve zpravodajství a aktuálních přehledech ČIANEWS.

Vaše ČIANEWS

Inverzní logo ČIA

ČESKÁ INFORMAČNÍ AGENTURA, s.r.o.
Pobřežní 46
186 00 Praha 8
Česká republika

Tel: +420 224 800 977
Péče o klienty: helpdesk@cianews.cz
Redakce: redakce@cianews.cz

IČO: 25128337
DIČ: CZ25128337

Kontaktujte nás
|VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY
|ZÁSADY OCHRANY OSOBNÍCH ÚDAJŮ

LinkedIn Facebook Twitter YouTube