Výběr ze zpravodajství

14. 11. 2022 -
Název rubriky: Výběr ze zpravodajství

 

Dobrý den, vážení čtenáři,

v našem dnešním vydání najdete i tyto zprávy:

Otevřený podílový fond Conseq Realitní koupil komerční projekt s názvem Břeclav Park. Nemovitost disponuje celkovou pronajímatelnou plochou 11 614 m2, výrobní halou o velikosti 11 138 m2 a kancelářemi (476 m2). Fond ji získal od Pentacles Group. Nákup proběhl bez využití bankovního úvěru. Hodnota objektu byla oceněna na 182,3 mil. Kč. Obchod se uskutečnil za asistence Cushman & Wakefield a s právní pomocí Eversheds Sutherland. Klíčovým nájemcem plochy je v současnosti Linde + Wiemann CZ, dodávající výrobcům moduly pro automobilové karosérie.

Brněnská firma Codasip, která navrhuje vlastní procesorová jádra postavená na architektuře RISC-V, koupila britskou firmu Cerberus Security Labs. Akvizicí získá Codasip přístup ke zkušenostem týmu Cerberus s návrhem a implementací zabezpečení. Akvizice za nezveřejněnou částku je dokončena s okamžitou platností a zaměstnanci společnosti Cerberus se sídlem v Bristolu přejdou pod Codasip.

ŠKODA AUTO spolu se zavedením 20směnného systému výroby v závodě ve Vrchlabí nabrala zhruba 250 nových zaměstnanců. To si vyžádalo investice do zázemí či parkování. Předseda Odborů KOVO Vrchlabí Jaromír Kobrle řekl, že při náboru automobilka využila částečně i agenturní personál. Dodal, že nutné bylo zvýšit i počet pracovníků ve službách pro zaměstnance tak, aby bylo mj. zajištěno stravování. Převodovky DQ200, které z Vrchlabí míří nejen do vozů ŠKODA, ale i do koncernu Volkswagen, se od listopadu 2022 začaly vyrábět v mnohem větším počtu. Celkově půjde až o 690 tis. převodovek ročně.

Další exkluzivní informace najdete ve zpravodajství a aktuálních přehledech ČIANEWS.

Vaše ČIANEWS

Inverzní logo ČIA

ČESKÁ INFORMAČNÍ AGENTURA, s.r.o.
Pobřežní 46
186 00 Praha 8
Česká republika

Tel: +420 224 800 977
Péče o klienty: helpdesk@cianews.cz
Redakce: redakce@cianews.cz

IČO: 25128337
DIČ: CZ25128337

Kontaktujte nás
|VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY
|ZÁSADY OCHRANY OSOBNÍCH ÚDAJŮ

LinkedIn Facebook Twitter YouTube