Výběr ze zpravodajství

13. 10. 2022 -
Název rubriky: Výběr ze zpravodajství

 

Dobrý den, vážení čtenáři,

v našem dnešním vydání najdete i tyto zprávy:

Brněnský startup Tatum, který umožňuje tvorbu aplikací pro svět blockchainu, získal od investorů 41,5 mil. USD. Vedle zahraničního fondu Evolution Equity Partners, který je zároveň hlavním investorem, fondu Octopus Ventures a 3VC, v tomto kole startup opět podpořili investoři z fondů Tensor Ventures a Depo Ventures. Zakladatel firmy Tatum Jiří Kobelka uvedl, že investici využije do zviditelnění, získávání nových zákazníků, zvyšování tržního podílu a na nábor nových zaměstnanců. Vývoj produktu zůstane v Evropě, obchod především v USA.

Contera dokončila v Ostravě-Hrušově první dvě budovy logistického parku, který se rozkládá na zhruba 35 ha. Plánovaná plocha Contera Parku Ostrava D1 je přibližně 151 tis. m2 průmyslových prostor, přičemž první dvě budovy zabírají přes 108 tis. m2. Projekt s předpokládanými náklady přes 2,9 mld. Kč vzniká na ploše bývalého brownfieldu. Obě budovy jsou plně obsazeny. Ve výstavbě je třetí budova, jejíž dokončení je plánováno na jaře 2023.

Nejlepšími startupy Evropy jsou české projekty, prosazující úspory energií a kyberbezpečnost. Informoval o tom CzechTrade prostřednictvím svého portálu BusinessInfo s tím, že projekt Flowbox zvítězil v celoevropském finále startupové akce Disraptors Summit. Flowbox se zabývá úsporou energií v budovách a jeho řešení snižuje emise oxidu uhličitého až o 70 %. Cenu diváků si odnesl startup GoodAccess, který vytváří kyberbezpečnostní software navržený zejména pro menší podniky.

Další exkluzivní informace najdete ve zpravodajství a aktuálních přehledech ČIANEWS.

Vaše ČIANEWS

Inverzní logo ČIA

ČESKÁ INFORMAČNÍ AGENTURA, s.r.o.
Pobřežní 46
186 00 Praha 8
Česká republika

Tel: +420 224 800 977
Péče o klienty: helpdesk@cianews.cz
Redakce: redakce@cianews.cz

IČO: 25128337
DIČ: CZ25128337

Kontaktujte nás
|VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY
|ZÁSADY OCHRANY OSOBNÍCH ÚDAJŮ

LinkedIn Facebook Twitter YouTube