Výběr ze zpravodajství

23. 9. 2022 -
Název rubriky: Výběr ze zpravodajství

 

Dobrý den, vážení čtenáři,

v našem dnešním vydání najdete i tyto zprávy:

Operátor O2 zahájil naplno provoz první komerční 5G privátní sítě. Firmě BD Sensors síť pomůže vyrábět senzory. Operátor o tom informoval s tím, že uzavřená mobilní síť, která je v přesně vymezené oblasti dedikovaná a na míru přizpůsobená jen jednomu zákazníkovi, mu přináší rychlost, kapacitu, nejvyšší míru zabezpečení a absolutní spolehlivost. BD sensors se zabývá výrobou senzorů a tlakoměrů pro měření tlaku plynů a kapalin včetně elektroniky pro vesmírné projekty.

ORLEN Unipetrol akvizicí středoevropské společnosti REMAQ vstupuje do segmentu mechanické recyklace odpadu. Díky budování recyklačních aktivit bude skupina schopna získávat a zpracovávat odpadní plast a bioodpad a vyrábět z něj nové petrochemikálie a biopaliva. Předseda představenstva PKN ORLEN Daniel Obajtek řekl, že akvizice skupinu přiblíží k naplnění cíle emisní neutrality do roku 2050. Dodal, že ORLEN Unipetrol v souladu se strategií skupiny usiluje o to, aby v roce 2030 byla kapacita recyklace plastů a organického odpadu na úrovni až 400 tis. tun ročně.

Energetický podnik innogy ČR spustil v roce 2022 IT systémy na platformě SAP S/4HANA, které jí umožňují rychlejší zpracování dat a úsporu nákladů. Nyní využívá ERP systém nové generace a další plánuje zavést ještě do koce tohoto roku a pak v roce 2023. Společnost využívá rovněž nový produkt RISE with SAP zaměřující se na digitální transformaci bez nutnosti velkých počátečních investic. Umožňuje i lepší přístup z mobilních zařízení a přizpůsobení podle potřeb zákazníka. SAP ČR dále informoval, že převod IT podpory podpůrných procesů do cloudu probíhá v innogy ČR v souvislosti s transformačním procesem zahájeným po spojení se skupinou MVM. V jejím rámci je první firmou využívající cloudová řešení.

Další exkluzivní informace najdete ve zpravodajství a aktuálních přehledech ČIANEWS.

Vaše ČIANEWS

Inverzní logo ČIA

ČESKÁ INFORMAČNÍ AGENTURA, s.r.o.
Pobřežní 46
186 00 Praha 8
Česká republika

Tel: +420 224 800 977
Péče o klienty: helpdesk@cianews.cz
Redakce: redakce@cianews.cz

IČO: 25128337
DIČ: CZ25128337

Kontaktujte nás
|VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY
|ZÁSADY OCHRANY OSOBNÍCH ÚDAJŮ

LinkedIn Facebook Twitter YouTube