Výběr ze zpravodajství

21. 9. 2022 -
Název rubriky: Výběr ze zpravodajství

 

Dobrý den, vážení čtenáři,

v našem dnešním vydání najdete i tyto zprávy:

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) povolil spojení Banky CREDITAS a Expobank CZ. Rozhodnutí bylo vydáno ve zjednodušeném řízení a už nabylo právní moci. Oba spojující se subjekty působí na území ČR zejména v oblasti poskytování bankovních služeb. Expobank, která byla dosud vlastněna fyzickými osobami z Ruské federace, poskytuje mj. běžné a vkladové účty, úvěrové produkty, termínované vklady a bezpečnostní schránky nebo obchoduje s cennými papíry a devizami. Podle Úřadu nebude mít koncentrace za následek podstatné narušení hospodářské soutěže.

Vývojářská platforma Tatum společně se startupovým akcelerátorem StartupYard spouští Tatum Blockchain Accelerator. Program má pomoci zakladatelům překonat překážky v budování jejich společností od nuly. Projekty čeká roční akcelerace zahrnující investici od DEPO Ventures, mentoring, přístup na platformu Tatum a kontakty ze světa blockchainu a web3. První výběr projektů proběhne v rámci hackathonu na přelomu září a října 2022. Partner DEPO Ventures Michal Ciffra uvedl, že do akcelerátoru bude vybráno 10 projektů. Mezi kritérii je mj. unikátnost technologie či investiční potenciál.

Allwyn Entertainment ze skupiny KKCG se stala provozovatelem britské National Lottery. Rozhodla o tom The Gambling Commission. Komise vybrala Allwyn již na jaře 2022. Proti rozhodnutí se ale odvolala společnost Camelot, jež loterii provozovala před tím. Allwyn se zavázala do National Lottery investovat, aby podpořila její růst a zaváděla inovace napříč produkty a kanály.

Další exkluzivní informace najdete ve zpravodajství a aktuálních přehledech ČIANEWS.

Vaše ČIANEWS

Inverzní logo ČIA

ČESKÁ INFORMAČNÍ AGENTURA, s.r.o.
Pobřežní 46
186 00 Praha 8
Česká republika

Tel: +420 224 800 977
Péče o klienty: helpdesk@cianews.cz
Redakce: redakce@cianews.cz

IČO: 25128337
DIČ: CZ25128337

Kontaktujte nás
|VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY
|ZÁSADY OCHRANY OSOBNÍCH ÚDAJŮ

LinkedIn Facebook Twitter YouTube