Výběr ze zpravodajství

20. 9. 2022 -
Název rubriky: Výběr ze zpravodajství

 

Dobrý den, vážení čtenáři,

v našem dnešním vydání najdete i tyto zprávy:

CERVA Group dokončila akvizici rakouské společnosti LITZ-Konfektion. Výkonný ředitel CERVA Miroslav Rous řekl, že nabývaná společnost svými zkušenostmi, znalostí trhů střední a západní Evropy i inovativními přístupy k vývoji materiálů pro ochranné pracovní oděvy přispěje k dalšímu rozvoji. LITZ má centrály v Rakousku a Německu a výrobní kapacity v Evropě a v jihovýchodní Asii, kde nyní pracuje přes 500 lidí. CERVA plánuje další investice ve střední a západní Evropě, přičemž Rakousko je jednou z prioritních destinací.

Doosan Škoda Power dodá francouzskému výrobci elektřiny, společnosti Albioma, dvě průmyslové parní turbíny o výkonu 30 MW se dvěma vstupy a řízeným odběrem, převodovkami a generátory. Výrobce a dodavatel zařízení pro elektrárny provede výměnu starých turbín za nové na ostrově Réunion. Jako palivo tam bude využita biomasa vyráběná z odpadu z produkce cukrové třtiny. Obnovitelný zdroj energie tak pomáhá snížit emise CO2 v průmyslu. Na tom se společnost zavázala podílet v celosvětovém měřítku.

ŠKODA AUTO si od developera AFI Europe pronajala pět podlaží s téměř 5000 m2 v první kancelářské budově v nově vznikající čtvrti AFI City v Praze 9. Automobilka bude prostory využívat zejména jako kanceláře pro experty z oblasti IT a Tech-Hub. Používat je bude mj. i společnost Digiteq či SAP kompetenční centrum. Jedno podlaží bude vyhrazeno pro vzdělávací institut 42 Prague. Během příštích tří let by tam mělo získávat kvalifikaci až 450 programátorů. Developer dále informoval, že pronajal 470 m2 v budově AFI City 1 společnosti Nussli (CZ) specializující se na interiérový design a truhlářská řešení. Nájemcem 600 m2 je francouzská farmaceutická společnost Pierre Fabre. Čtvrť vzniká na 15ha brownfieldu. Nabídne 110 tis. m2 kancelářských, obchodních a ubytovacích ploch a také 40 tis. m2 bytů.

Další exkluzivní informace najdete ve zpravodajství a aktuálních přehledech ČIANEWS.

Vaše ČIANEWS

Inverzní logo ČIA

ČESKÁ INFORMAČNÍ AGENTURA, s.r.o.
Pobřežní 46
186 00 Praha 8
Česká republika

Tel: +420 224 800 977
Péče o klienty: helpdesk@cianews.cz
Redakce: redakce@cianews.cz

IČO: 25128337
DIČ: CZ25128337

Kontaktujte nás
|VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY
|ZÁSADY OCHRANY OSOBNÍCH ÚDAJŮ

LinkedIn Facebook Twitter YouTube