Výběr ze zpravodajství

15. 9. 2022 -
Název rubriky: Výběr ze zpravodajství

 

Dobrý den, vážení čtenáři,

v našem dnešním vydání najdete i tyto zprávy:

Fond Prémiové nemovitosti společnosti Schönfeld&Co Nemovitosti pořídil do svého portfolia doposud největší položku, komerční centrum Platinium Brno. Šestipatrová budova s tržním oceněním okolo 650 mil. Kč má pronajímatelnou plochu přes 8500 m2, zastřešené parkoviště pro 58 vozů a podzemní podlaží s garážemi pro 165 stání. Nemovitost generuje díky stabilním bankovním, finančním a obchodním nájemcům roční výnosy přes 40 mil. Kč. Fond získal budovu koncem srpna od skupiny RSBC a plánuje ji držet dlouhodobě. Od založení v roce 2020 fond zhodnotil majetek investorů o 24,4 %. Od začátku roku do července 2022 vzrostl o 5,9 %.

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) povolil společnosti ČEZ spojení se ŠKODA JS a Middle Estates. Rozhodnutí nabylo právní moci. ŠKODA JS působí v ČR zejména v oblastech inženýringu, výroby a servisu jaderných zařízení. Middle Estates je činná v oblasti správy a pronájmu nemovitostí, bytů a nebytových prostor pro ŠKODA JS. Úřad dospěl k závěru, že spojení nezvýší tržní sílu spojujících se soutěžitelů natolik, že by mělo za následek podstatné narušení hospodářské soutěže.

Genesis Private Equity Fund IV ze skupiny Genesis Capital koupil minoritní podíl v Hecht Motors, středoevropské společnosti působící v oblasti výroby a prodeje zahradní techniky. Jeden ze zakladatelů Hecht Rudolf Runštuk řekl, že firma historicky dosahovala ročního růstu mezi 15 a 20 %. Nyní se chce kromě trhů v ČR, SR, Polsku a Maďarsku zaměřit i na další oblasti. Partner Genesis Private Equity Martin Viliš dodal, že předpokladem pro rozvoj bude posílení vnitřní infrastruktury s důrazem na logistiku.

Další exkluzivní informace najdete ve zpravodajství a aktuálních přehledech ČIANEWS.

Vaše ČIANEWS

Inverzní logo ČIA

ČESKÁ INFORMAČNÍ AGENTURA, s.r.o.
Pobřežní 46
186 00 Praha 8
Česká republika

Tel: +420 224 800 977
Péče o klienty: helpdesk@cianews.cz
Redakce: redakce@cianews.cz

IČO: 25128337
DIČ: CZ25128337

Kontaktujte nás
|VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY
|ZÁSADY OCHRANY OSOBNÍCH ÚDAJŮ

LinkedIn Facebook Twitter YouTube