Výběr ze zpravodajství

8. 9. 2022 -
Název rubriky: Výběr ze zpravodajství

 

Dobrý den, vážení čtenáři,

v našem dnešním vydání najdete i tyto zprávy:

PPF a Home Credit oznámily odchod z ruského bankovního trhu. Obě společnosti dokončily prodej svého 100% vlastnického podílu v ruské Home Credit & Finance Bank (HCFB) včetně některých dceřiných společností. Plnou vlastnickou kontrolu nad HCFB tak převzala skupina individuálních investorů. Skupina PPF dále uvedla, že transakce je v souladu s regulatorními podmínkami platnými v Ruské federaci a proběhla řádným způsobem tak, aby byla zajištěna kontinuita pro zaměstnance i klienty banky HCFB.

Creative Dock během posledních 12 měsíců vynaložil 55 mil. eur na akvizice čtyř evropských firem. Konkrétně jde o švýcarský Spark Works, německé Rohrbeck Heger a FoundersLane a český IdeaSense. ČIANEWS to potvrdil PR manažer Creative Dock Tomáš Kolder s tím, že nyní se pracuje na jejich integraci. Klienti IdeaSense budou moci nově využívat služby z celého portfolia Creative Docku, jako je mj. know-how týkající se inovačních ekosystému či digitální transformace. Experti IdeaSense skupině přispějí zkušenostmi z oblasti inovačního designu a výzkumu trhu v odvětví výroby, telekomunikace a stavebnictví.

Česká pobočka norského Element Logic bude pro slovenskou společnost NAY, specializující se na maloobchodní prodej elektroniky, implementovat řešení automatizovaných skladů pomocí technologie AutoStore. NAY tím dosáhne čtyřnásobnou úsporu skladové plochy a zvýší rychlost vychystání objednávek a zásobování prodejen. Celý systém bude zprovozněn začátkem roku 2023. Sklad o rozloze 30 tis. m2 se nachází v logistickém parku ProLogis v Senci v Bratislavě a zabezpečuje zásobování pro zákazníky a prodejny NAY na Slovensku a prodejny Electro World v ČR.

Další exkluzivní informace najdete ve zpravodajství a aktuálních přehledech ČIANEWS.

Vaše ČIANEWS

Inverzní logo ČIA

ČESKÁ INFORMAČNÍ AGENTURA, s.r.o.
Pobřežní 46
186 00 Praha 8
Česká republika

Tel: +420 224 800 977
Péče o klienty: helpdesk@cianews.cz
Redakce: redakce@cianews.cz

IČO: 25128337
DIČ: CZ25128337

Kontaktujte nás
|VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY
|ZÁSADY OCHRANY OSOBNÍCH ÚDAJŮ

LinkedIn Facebook Twitter YouTube