Výběr ze zpravodajství

6. 9. 2022 -
Název rubriky: Výběr ze zpravodajství

 

Dobrý den, vážení čtenáři,

v našem dnešním vydání najdete i tyto zprávy:

ERA uvedla do provozu na letišti v Lipsku svůj multilaterační sledovací systém (MSS), který je kombinací technologií multilaterace a ADS-B, využívající satelitní sítě GNSS. Tvoří ho síť pozemních stanic pro sledování a výpočet polohy letadel a několik majáčků SQUID, které pro doplnění bezpečnosti sledují také vozidla pohybující se po letištní ploše, a brání tak střetu letadel a vozů. Jde již o deváté německé letiště na němž instaloval svůj systém MMS člen skupiny OMNIPOL, dodavatel letištních bezpečnostních systémů pro civilní i vojenské účely.

J&T Banka k 30. červnu 2022 reportovala čistý zisk ve výši 1,48 mld. Kč. Úrokové výnosy činily 4,58 mld. Kč. Výnosy z poplatků a provizí byly na úrovni 764,27 mil. Kč. Banka v povinně uveřejňovaných informacích dále uvedla, že ukazatel ROAA dosáhl 2,57 % a ROAE 21,40 %. Aktiva na jednoho pracovníka byla v objemu 391,41 mil. Kč.

KEPCO E&C podepsala memorandum o spolupráci s ÚJV Řež na jaderných projektech v ČR. Dokument je dle firmy dalším krokem potvrzujícím zájem Jižní Koreje o spolupráci s Českou republikou nejen na výstavbě nových bloků Jaderné elektrárny Dukovany. Zástupci KEPCO E&C představili návrh reaktoru APR1000. Věnovali se návrhům konstrukčního, jaderného, přístrojového a řídicího systému, bezpečnostní analýze, návrhu stavby a stavebních konstrukcí a mechanického designu. Firma je součástí uskupení, které vede jihokorejská společnost KHNP.

Další exkluzivní informace najdete ve zpravodajství a aktuálních přehledech ČIANEWS.

Vaše ČIANEWS

Inverzní logo ČIA

ČESKÁ INFORMAČNÍ AGENTURA, s.r.o.
Pobřežní 46
186 00 Praha 8
Česká republika

Tel: +420 224 800 977
Péče o klienty: helpdesk@cianews.cz
Redakce: redakce@cianews.cz

IČO: 25128337
DIČ: CZ25128337

Kontaktujte nás
|VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY
|ZÁSADY OCHRANY OSOBNÍCH ÚDAJŮ

LinkedIn Facebook Twitter YouTube