Výběr ze zpravodajství

5. 9. 2022 -
Název rubriky: Výběr ze zpravodajství

 

Dobrý den, vážení čtenáři,

v našem dnešním vydání najdete i tyto zprávy:

Britský antimonopolní úřad s konečnou platností 2. září 2022 schválil převzetí společnosti Avast americkou firmou NortonLifeLock. Regulátor došel k závěru, že podniky budou po dokončení transakce v hodnotě 8,6 mld. USD nadále čelit dostatečné konkurenci. Nyní by mělo dojít v nejbližších dnech k zastavení obchodování s akciemi Avastu a k jejich následnému stažení z burzy.

ABRA Software a německá investiční skupina Elvaston Capital uzavřely strategické partnerství. Managing Partner Elvaston Oliver Thum řekl, že ABRA Software je pro skupinu první investicí v České republice, která umožní další expanzi. Společně plánují rozšiřování podnikání prostřednictvím nových akvizic. ABRA vytváří informační systémy pro firmy různých velikostí. Jejími hlavními zákazníky jsou mj. Yves Rocher, Saint Gobain, Prusa Research, ESET, Petrof či Twisto. Podnik působí v ČR, SR a Švýcarsku.

Česká skupina specializující se na automobilový průmysl a stavebnictví Winning Group získala prostřednictvím své dceřiné společnosti Winning Plastics od insolvenčního správce německého dodavatele automobilového průmyslu Bolta Werke. Cena nebyla zveřejněna. Winning Group se sídlem v Brně si klade za cíl vytvořit vedoucí společnost v automobilovém a stavebním průmyslu prostřednictvím organického růstu a cílených akvizic. V roce 2022 plánuje dosáhnout celkového konsolidovaného obratu zhruba 300 mil. eur se 14 společnostmi ve skupině.

Další exkluzivní informace najdete ve zpravodajství a aktuálních přehledech ČIANEWS.

Vaše ČIANEWS

Inverzní logo ČIA

ČESKÁ INFORMAČNÍ AGENTURA, s.r.o.
Pobřežní 46
186 00 Praha 8
Česká republika

Tel: +420 224 800 977
Péče o klienty: helpdesk@cianews.cz
Redakce: redakce@cianews.cz

IČO: 25128337
DIČ: CZ25128337

Kontaktujte nás
|VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY
|ZÁSADY OCHRANY OSOBNÍCH ÚDAJŮ

LinkedIn Facebook Twitter YouTube