Výběr ze zpravodajství

1. 8. 2022 -
Název rubriky: Výběr ze zpravodajství

 

Dobrý den, vážení čtenáři,

v našem dnešním vydání najdete i tyto zprávy:

U. S. Steel Košice a ČEZ podepsaly nezávazné memorandum o spolupráci na vytvoření strategického partnerství do roku 2025 s možností prodloužení. Memorandum se týká spolupráce v oblasti bezemisní elektřiny, výstavby obnovitelných zdrojů, energetické efektivity a úspor a rozvoje klimaticky šetrných inovativních řešení. ESCO Slovensko ze skupiny ČEZ provede analýzu současného stavu energetiky v košické ocelárně a její dceřiné společnosti Ferroenergy. Následně navrhne řešení, která budou přinášet energetické úspory a sníží emise a náklady na energie.

Quantcom, celonárodní telekomunikační operátor poskytující rychlý internet a datové služby firmám, koupil technologickou firmu Softlink. Ta se zaměřuje na vzdálený odečet energií a management nákladů. Vyvíjí a vyrábí pro tato řešení radiové moduly a senzory. Její aplikace umožňuje optimalizovat spotřebu, řídit náklady a rozúčtovávat je jednotlivým nájemníkům. Akvizicí tak operátor rozšíří služby v oblasti řízení energetických nákladů. Řešení plánuje propojit s nabídkou divize Telemetry Services nabízející podobné služby. Cena transakce nebyla nezveřejněna.

Generali CEE Holding
v roce 2021 meziročně navýšil obrat na 21,84 mld. Kč z 11,36 mld. Kč. Hospodářský výsledek po zdanění činil 17,22 mld. Kč. Společnost ve výroční zprávě dále uvedla, že vyplatila dividendu z podílu na zisku za loňský rok ve výši 11,38 mld. Kč. Pojišťovny patřící do skupiny se starají o bezmála 10,5 mil. klientů a konsolidovaná hodnota jejich celkových aktiv dosahuje 372,9 mld. Kč. Během pandemie zaváděly nástroje, aby se přizpůsobily měnícímu se trhu. Šlo mj. o řešení pro komunikaci na dálku.

Další exkluzivní informace najdete ve zpravodajství a aktuálních přehledech ČIANEWS.

Vaše ČIANEWS

Inverzní logo ČIA

ČESKÁ INFORMAČNÍ AGENTURA, s.r.o.
Pobřežní 46
186 00 Praha 8
Česká republika

Tel: +420 224 800 977
Péče o klienty: helpdesk@cianews.cz
Redakce: redakce@cianews.cz

IČO: 25128337
DIČ: CZ25128337

Kontaktujte nás
|VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY
|ZÁSADY OCHRANY OSOBNÍCH ÚDAJŮ

LinkedIn Facebook Twitter YouTube