Výběr ze zpravodajství

26. 7. 2022 -
Název rubriky: Výběr ze zpravodajství

 

Dobrý den, vážení čtenáři,

v našem dnešním vydání najdete i tyto zprávy:

Česká pošta (ČP) má za poskytování základních poštovních služeb nárok na vyplacení státní kompenzace za roky 2018–2022. Potvrdila to Evropská komise (EK) s tím, že výše kompenzace, na kterou má pošta nárok, ani nepokrývá veškeré čisté náklady vzniklé v důsledku plnění jejích povinností. Nemůže tedy jít o nedovolenou podporu. Nárok ČP za výše uvedené období činí 7,5 mld. Kč. Mluvčí Matyáš Vitík doplnil, že letos by pošta měla obdržet 6,0 mld. Kč. V roce 2023 pak kompenzace za rok 2022 ve výši 1,5 mld. Kč. Pošta jimi splatí své komerční úvěry na pokrytí výpadku peněz, který ji způsobily zadržované platby. Část peněz investuje do zlepšení pracovních podmínek zaměstnanců.

Alza.cz otevřela nový obchod se showroomem v Praze na Pankráci. Rozpracovala v ní koncept kombinace specializovaného showroomu s velkým množstvím produktů skladem a službou Ihned k odběru. Prodejna je zaměřená zejména na výpočetní techniku, mobilní telefony a kancelářské vybavení. Pro firemní zákazníky je zde oddělená zóna Alza pro Firmy. V ní odborní pracovníci poskytnou osobní konzultace a poradenství. Pobočka na Pankráci nahrazuje s dvojnásobnou prodejní plochou filiálku v ulici Budějovická.

Slovenský biotechnologický startup DNA ERA rozšířil spolupráci s firmou MultiSport na český trh. Držitelům karet MultiSport tak i v ČR nabídne doplňují informace o metabolismu, správné výživě, prevenci zranění či zlepšení sportovních výkonů. Startup vykázal v roce 2021 obrat téměř 20 mil. Kč a více než 700% nárůst tržeb. V investičním kole na platformě Crowdberry, na níž chce získat od malých a středních investorů v ČR a SR 1 mil. eur, dosáhl zatím přes 500 tis. eur. Cílem investice je expanze na další trhy, prodej chce zahájit v Polsku. Dále pak rozvoj samotné platformy či uvedení nové produktové řady v roce 2022.

Další exkluzivní informace najdete ve zpravodajství a aktuálních přehledech ČIANEWS.

Vaše ČIANEWS

Inverzní logo ČIA

ČESKÁ INFORMAČNÍ AGENTURA, s.r.o.
Pobřežní 46
186 00 Praha 8
Česká republika

Tel: +420 224 800 977
Péče o klienty: helpdesk@cianews.cz
Redakce: redakce@cianews.cz

IČO: 25128337
DIČ: CZ25128337

Kontaktujte nás
|VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY
|ZÁSADY OCHRANY OSOBNÍCH ÚDAJŮ

LinkedIn Facebook Twitter YouTube