Výběr ze zpravodajství

22. 7. 2022 -
Název rubriky: Výběr ze zpravodajství

 

Dobrý den, vážení čtenáři,

v našem dnešním vydání najdete i tyto zprávy:

Transcon Electronic Systems z Frýdku-Místku dokončil rekonstrukci letiště Saint-Louis na severu Senegalu. Informovalo o tom Ministerstvo zahraničních věcí ČR s tím, že jde o první z pěti regionálních letišť, která bude česká firma v africké zemi modernizovat. Ředitel Transconu Ilja Mazánek uvedl, že podnik fakticky postaví celá nová letiště. Kontrakt na rekonstrukci letišť byl podepsán v listopadu 2017 a dosahuje hodnoty 161 mil. eur. Financujícími bankami jsou Česká exportní banka a Komerční banka, projekt je pojištěn ze strany státní exportní pojišťovny EGAP.

České dráhy (ČD) jezdí od dubna ve zkušebním provozu pod dohledem ETCS na trati Olomouc – Přerov – Břeclav. Jízdy osobních vlaků začaly s 30 strojvedoucími a lokomotivami řady 362. Ve 2H 2022 rozšíří zkušební provoz na další tratě v ČR. Generální ředitel Michal Krapinec k tomu sdělil, že společnost má smluvně zajištěnou montáž palubních jednotek ETCS (European Train Control System) na více než 400 vozidel. Objednala rovněž 246 nových, která budou mít ETCS instalované z výroby. Připravuje se tak aktivně na výhradní provoz pod dohledem ETCS na vybraných koridorech od 1. ledna 2025.

ERA dokončila projekt instalace sledovacího systému na Fidži. Před uvedením do ostrého provozu jej otestovala. Dodávka sestává z 10 pozemních stanic a jedné centrály. Využívat bude technologii ADS-B (Automatic Dependent Surveillance Broadcast), populární pro řízení letového provozu v asijské části Pacifiku. Systém je odolný vůči vlhkosti a korozi. Pokryje vzdušný prostor nad stovkami obydlených ostrovů.

Další exkluzivní informace najdete ve zpravodajství a aktuálních přehledech ČIANEWS.

Vaše ČIANEWS

Inverzní logo ČIA

ČESKÁ INFORMAČNÍ AGENTURA, s.r.o.
Pobřežní 46
186 00 Praha 8
Česká republika

Tel: +420 224 800 977
Péče o klienty: helpdesk@cianews.cz
Redakce: redakce@cianews.cz

IČO: 25128337
DIČ: CZ25128337

Kontaktujte nás
|VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY
|ZÁSADY OCHRANY OSOBNÍCH ÚDAJŮ

LinkedIn Facebook Twitter YouTube