Výběr ze zpravodajství

21. 7. 2022 -
Název rubriky: Výběr ze zpravodajství

 

Dobrý den, vážení čtenáři,

v našem dnešním vydání najdete i tyto zprávy:

Rezolv Energy zahájila činnost jako nezávislý výrobce udržitelné energie. Kromě ČR se také zaměří na trhy ve střední a jihovýchodní Evropě (CEE). Firma podpořená 500 mil. eur od společnosti Actis chce poskytovat udržitelnou energii bez dotací komerčním a průmyslovým uživatelům a dalším odběratelům. Rezolv plánuje vybudovat portfolio větrných a solárních elektráren o výkonu v řádech gigawattů a stejně tak řešení pro skladování energie. Podnik se sídlem v Praze zaměstná české inženýry, aby podpořil své plány růstu v celém regionu.

Pražské vývojářské studio Applifting povede pro Telus Health, healthtechovou divizi kanadské telekomunikační společnosti Telus, vývoj celého technického řešení aplikací. Cílem spolupráce v hodnotě 275 mil. Kč ročně je digitalizovat zdravotnictví v Kanadě. Jde mj. o vývoj systému vzdáleného monitoringu pacientů či virtuální sestřičky. Obě společnosti spojí své týmy v karlínských kancelářích Appliftingu, které se rozšíří o další patro. V následujících dvou letech se na tomto projektu počítá se vznikem 70 nových pracovních pozic. Applifting v minulosti kupříkladu vyvinul aplikaci pro mezinárodní program výměny orgánů FOEDUS.

Liberty Ostrava 26. července 2022 dočasně odstaví vysokou pec č. 2, aby mohla provést rozsáhlé opravy a modernizaci za 233 mil. Kč. Investice zvýší stabilitu a spolehlivost pece a sníží stav zásob. Součástí oprav bude například výměna chladnic, oprava sazebny včetně modernizace detekčního systému nebo opravy ocelových konstrukcí.

Další exkluzivní informace najdete ve zpravodajství a aktuálních přehledech ČIANEWS.

Vaše ČIANEWS

Inverzní logo ČIA

ČESKÁ INFORMAČNÍ AGENTURA, s.r.o.
Pobřežní 46
186 00 Praha 8
Česká republika

Tel: +420 224 800 977
Péče o klienty: helpdesk@cianews.cz
Redakce: redakce@cianews.cz

IČO: 25128337
DIČ: CZ25128337

Kontaktujte nás
|VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY
|ZÁSADY OCHRANY OSOBNÍCH ÚDAJŮ

LinkedIn Facebook Twitter YouTube