Výběr ze zpravodajství

18. 7. 2022 -
Název rubriky: Výběr ze zpravodajství

 

Dobrý den, vážení čtenáři,

v našem dnešním vydání najdete i tyto zprávy:

Brněnská společnost Codasip otevírá v Řecku nové zahraniční vývojové centrum. Firma tam plánuje najmout množství inženýrů. Plánuje pobočky v Aténách, Soluni a na Krétě. Ředitelem řeckého centra bude Giorgos Nikiforos, který naposledy působil u společnosti Apple. Codasip se soustředí na vývoj procesorových jader postavených na otevřené architektuře RISC-V. Vývojová centra má také v Brně, Německu, Španělsku, Francii a Velké Británii.

ŠKODA AUTO představila první skicu interiéru čistě elektrické studie VISION 7S. Vozidlo bude disponovat místem až pro sedm osob. Interiér bude vybaven trvale udržitelnými materiály a digitálními technologiemi. Podle šéfdesignéra Olivera Stefaniho vůz nabídne variabilně posuvné prvky interiéru. Doplní je nové Simply Clever prvky, jako je například zabudovaná dětská autosedačka.

Shell Czech Republic v roce 2021 navýšil obrat o 20 % na 19,8 mld. Kč, a to z důvodu vyšších objemů i hodnoty prodaného zboží ve srovnání s rokem 2020. Pandemická situace se však promítla do poklesu celkového zisku o 65 % na 64,9 mil. Kč. Předseda představenstva Daniel Vagaský k hospodářským výsledkům dodal, že Shell také představil globální strategii, jak se stát do roku 2050 uhlíkově neutrální. Z výroční zprávy dále vyplývá, že společnost provozovala 181 čerpacích stanic po celé ČR.

Další exkluzivní informace najdete ve zpravodajství a aktuálních přehledech ČIANEWS.

Vaše ČIANEWS

Inverzní logo ČIA

ČESKÁ INFORMAČNÍ AGENTURA, s.r.o.
Pobřežní 46
186 00 Praha 8
Česká republika

Tel: +420 224 800 977
Péče o klienty: helpdesk@cianews.cz
Redakce: redakce@cianews.cz

IČO: 25128337
DIČ: CZ25128337

Kontaktujte nás
|VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY
|ZÁSADY OCHRANY OSOBNÍCH ÚDAJŮ

LinkedIn Facebook Twitter YouTube