Výběr ze zpravodajství

10. 6. 2022 -
Název rubriky: Výběr ze zpravodajství

 

Dobrý den, vážení čtenáři,

v našem dnešním vydání najdete i tyto zprávy:

Společnost Continental Barum v otrokovickém závodě instaluje za 700 milionů korun pro hlavní výrobní monoblok na podporu omezení škodlivin vzduchotechnické zařízení. Obdobná klimatizační technologie za 200 mil. Kč bude instalována také v prostoru nad míchárnou směsí.

Car - Tour převzala od společnosti Setra 21 nových nízkopodlažních autobusů, které od 13. června 2022 nasadí v oblasti Holicka v Pardubickém kraji. Vozidla MultiClass S 415 LE Business bude využívat na pravidelných linkách.

Celkový instalovaný výkon sítě veřejných dobíjecích stanic ČEZ pro elektromobily dosahuje 27,74 MW. Podobný mají středně velké vodní elektrárny pokrývající dodávkou bezemisní elektřiny spotřebu 75tisícového města.

Odborníci z Fakulty strojního inženýrství VUT v Brně vyrobili optický tribometr kombinující dvě různé metody měření pro japonskou firmu zabývající se vývojem maziv. Zákazník potřeboval zařízení, které umí měřit tření a opotřebení a zároveň sbírat data o tom, co se děje s jednotlivými složkami maziva a jak se proces vyvíjí v čase.

Privátní značky mohou být dle Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR cestou, jak snížit podíl slevových akcí. V 1Q 2022, kdy se projevily vlivy krize, rostly privátní značky o 6,6 %, zatímco celkový prodej rychloobrátkového zboží klesl o 0,9 %. Potraviny českých výrobců v jaké hodnotě loni vyvezly obchodní řetězce pod hlavičkou privátních značek?

Odpovědi i další exkluzivní informace najdete ve zpravodajství a aktuálních přehledech ČIANEWS.

Ondřej Černý
šéfredaktor

Inverzní logo ČIA

ČESKÁ INFORMAČNÍ AGENTURA, s.r.o.
Pobřežní 46
186 00 Praha 8
Česká republika

Tel: +420 224 800 977
Péče o klienty: helpdesk@cianews.cz
Redakce: redakce@cianews.cz

IČO: 25128337
DIČ: CZ25128337

Kontaktujte nás
|VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY
|ZÁSADY OCHRANY OSOBNÍCH ÚDAJŮ

LinkedIn Facebook Twitter YouTube