M. Loidl: Letošní rok bude pro PPL opět rekordní

6. 12. 2021 -
Název rubriky: Rozhovory a profily osobností

Segment logistiky výrazně pociťuje růst cen paliv a energií. Přesto je dle business development & marketing directora společnosti PPL Milana Loidla firma dobře připravená na sezónu. V rozhovoru pro ČIANEWS M. Loidl také konstatoval, že očekává rekordní rok s 55 miliony doručených zásilek.Náklady na palivo vzrostly až o 20 procent. Jak současný růst cen ovlivňuje vaši situaci?

Nárůst cen negativně ovlivňuje i segment logistiky. Zdražují se nejen vstupní náklady, ale i náklady provozní či náklady na lidské zdroje. Podobně jako konkurence i my jsme byli nuceni přistoupit ke zdražování našich služeb pro naše zákazníky.


Vnímáte současný problém s AdBlue?
S Adblue jsme zatím zaznamenali jen ojedinělé problémy v některých regionech, náš provoz to neovlivnilo.


Plánujete příští rok větší investice do vozového parku, případně do ekologizace?
Letos jsme spustili do provozu první elektrododávky. Také jsme investovali stovky milionů korun do stavby nových dep, modernizace těch stávajících, digitalizace a rozvoje celé naší přepravní sítě. Pro řidiče jsme nakoupili nové, moderní skenery a bezpapírové platební terminály, které mají urychlit a usnadnit jejich práci. Vznikaly nová cyklodepa v dalších větších městech. Téma ekologie je pro nás silné téma a bude velmi rezonovat i v roce 2022.


Vnímáte zúžení nabídky a dostupnosti na trhu vozidel?
Pro sezonu 2021 nedostatek vozidel nepociťujeme a rok 2022 intenzivně řešíme s našimi dopravci.


Máte dostatek řidičů?
Po stránce personální jsme na sezonu připraveni. Nábor řidičů probíhá kontinuálně celý rok, takže probíhá i v současné době. Doprava zásilek dodávkami ke koncovému příjemci je zajišťována partnerskými dopravci.


Jaké letos očekáváte hospodářské výsledky a jak je ovlivnila pandemie?
Očekáváme, že tento rok bude opět rekordní s počtem 55 milionů doručených zásilek. Pandemie celý segment logistiky ovlivnila výrazně, lidé se více naučili nakupovat online, vedle doručení řidičem na adresu si nechávají posílat zásilky i do našich výdejních míst po celé České republice.

 

******
Milan Loidl v PPL působil na různých manažerských postech. V současné době má na starosti marketing, zákaznický servis a rozvoj produktů včetně sítě výdejních míst tzv. Parcelshopů. Vystudoval VŠE v Praze. Je ženatý, má dvě děti a volný čas tráví převážně na horském kole a jinými outdoorovými aktivitami.

******
PPL CZ patří mezi přepravce zásilek na českém trhu od roku 1995. Kromě doručování pro firmy a podnikatele nabízí řešení i pro soukromé osoby se službou Balík pro tebe. PPL CZ se specializuje na balíkovou přepravu nejen po České republice, ale i do celé Evropy. Zaměstnává přes 1000 pracovníků a 2000 řidičů, kteří doručí desítky milionů zásilek ročně.
Inverzní logo ČIA

ČESKÁ INFORMAČNÍ AGENTURA, s.r.o.
Pobřežní 46
186 00 Praha 8
Česká republika

Tel: +420 224 800 977
Péče o klienty: helpdesk@cianews.cz
Redakce: redakce@cianews.cz

IČO: 25128337
DIČ: CZ25128337

Kontaktujte nás
|VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY
|ZÁSADY OCHRANY OSOBNÍCH ÚDAJŮ

LinkedIn Facebook Twitter YouTube