R. Weiser: Příští rok zahájíme sedm nových projektů

18. 11. 2021 -
Název rubriky: Rozhovory a profily osobností

Realitní společnost Bidli od října jako první v České republice prodává čínské automobily, konkrétně od automobilky Dongfeng Motor Corporation. Zaměřuje se zejména na její nabídku elektromobilů. Aktuálně firma nabízí tři čínské modely vozů, dvě benzínová a jedno elektrické SUV. Hlavním oborem ale i nadále zůstávají reality. Ředitel Bidli development a stavby Roman Weiser v rozhovoru pro ČIANEWS nastínil dopady rozstoucích cen vstupů i hypoték, ale také plány a očekávané výsledky společnosti.Do jaké míry vaši činnost ovlivňuje inflace v segmentu stavebních materiálů?

Rostoucí ceny stavebních materiálů nás nutí ke zvyšování cen bytů a rodinných domů. V letošním roce jsme ceny zvýšili celkem o patnáct procent. Zdražení se samozřejmě netýká bytů a domů, na které jsme měli již uzavřeny smlouvy s budoucími vlastníky.


Ceny hypoték rychle rostou. Vnímáte to i na svých prodejích?
Zdražování hypoték v tuto chvíli nemá významný dopad na míru poptávky po našich nemovitostech. Na trhu je dlouhodobě vysoký převis poptávky nad nabídkou, který v době pandemie covid-19 narostl i v souvislosti s investováním lidí do nemovitostí coby bezpečné investice.

 
Jaké hlavní projekty máte aktuálně rozestavěné?
V současné době máme rozestavěny projekty Bidli v Rodově, okres Hradec Králové (celkem 190 domů a bytů, průběžné dokončení po etapách, finální dokončení plánujeme v roce 2026), Bidli v Myslince, okres Plzeň-sever (celkem 112 rodinných domů, průběžné dokončení po etapách, finální dokončení plánujeme v roce 2026), Bidli v Libeři, okres Praha-západ (16 rodinných domů, dokončení léto 2022) a Bidli v Nemilanech, Olomouc (11 bytů, dokončení jaro 2022).


A připravované projekty?
V roce 2022 zahájíme realizaci dalších sedmi projektů o celkovém počtu 163 bytů a rodinných domů.


Jak přistupujete k rostoucímu trhu nájemního bydlení? Vstoupili jste na něj?
V současné době neuvažujeme o výstavbě nájemního bydlení.

 
Jaké výsledky za letošní rok očekáváte?
Celkem za rok 2021 očekáváme přes 70 prodaných bytů a rodinných domů. Dokončených domů a bytů za rok 2021 bude v rámci našich projektů celkem 71.

 

******
Roman Weiser, ředitel developmentu a staveb Bidli holding, svou funkci zastává od dubna 2019. V oboru realit se pohybuje už od roku 1993. V Bidli působil i jako místopředseda představenstva a obchodní ředitel. V minulosti pracoval také pro Hypocentrum Modré pyramidy nebo RSH - realitní společnost.

******
BIDLI holding jako jediná společnost na českém trhu řeší kompletní škálu služeb – realitní činnost, hypoteční poradenství, rezidenční development, družstevní bydlení, pojištění, dodávku energií, výrobu dřevostaveb a nábytku i designové řešení interiéru. Za rok 2020 Bidli holding prodal téměř 1600 nemovitostí a nárůst sjednaných hypoték činil 56 procent. Objem hypotečních úvěrů přesáhl 11 miliard korun.
Inverzní logo ČIA

ČESKÁ INFORMAČNÍ AGENTURA, s.r.o.
Pobřežní 46
186 00 Praha 8
Česká republika

Tel: +420 224 800 977
Péče o klienty: helpdesk@cianews.cz
Redakce: redakce@cianews.cz

IČO: 25128337
DIČ: CZ25128337

Kontaktujte nás
|VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY
|ZÁSADY OCHRANY OSOBNÍCH ÚDAJŮ

LinkedIn Facebook Twitter YouTube