Výběr ze zpravodajství

15. 11. 2021 -
Název rubriky: Výběr ze zpravodajství

 

Dobrý den, vážení čtenáři,

v našem dnešním vydání najdete i tyto zprávy:

pro SAB Finance se 3. čtvrtletí 2021 stalo nejvýnosnějším kvartálem v historii s výnosy téměř 85 milionů korun. V říjnu dosáhla rekordních výnosů 42,5 mil. Kč. Očekávaný zisk před zdaněním za prvních 10 měsíců atakuje hranici 148 mil. Kč.

Společnost Zip dokončila akvizici Twista, čímž si otevírá bránu k 27 evropským trhům. Zakladatel Twista a nyní také akcionář australského Zipu Michal Šmída uvedl, že pod vedením Zipu se Twistu otevírají takřka neomezené možnosti dalšího růstu, ve kterém mu pomůže expertiza Zipu z budování globální firmy, kontakty, technologické know-how a v neposlední řadě také finance.

Kolínský závod značky Toyota začal na začátku listopadu 2021 s produkcí Toyoty Yaris v benzinové i hybridní verzi. Příští rok ji doplní nový model Toyota Aygo X. Po náběhu výroby bude závod vyrábět až tisíc automobilů denně.

Balíkový přepravce PPL před Vánocemi plánujeme doručovat 300 tisíc zásilek denně a od sezony si slibuje 12 milionů doručených balíků. Za celý rok 2021 dosáhne číslo k 55 mil. zásilek.

Český startup Carvago začal poskytovat služby na německém trhu. Tamní zákazníci si mohou prostřednictvím platformy Carvago kompletně online pořídit ojeté vozy, a to včetně doručení ke dveřím, šestiměsíční záruky, zajištění financování, registrace vozidla a možnosti vrácení peněz do 14 dnů. S jakými obraty společnost v příštím roce počítá?

Odpovědi i další exkluzivní informace najdete ve zpravodajství a aktuálních přehledech ČIANEWS.

Ondřej Černý
šéfredaktor

Inverzní logo ČIA

ČESKÁ INFORMAČNÍ AGENTURA, s.r.o.
Pobřežní 46
186 00 Praha 8
Česká republika

Tel: +420 224 800 977
Péče o klienty: helpdesk@cianews.cz
Redakce: redakce@cianews.cz

IČO: 25128337
DIČ: CZ25128337

Kontaktujte nás
|VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY
|ZÁSADY OCHRANY OSOBNÍCH ÚDAJŮ

LinkedIn Facebook Twitter YouTube