J. Foret: Wolt rozšířil platební možnosti i sortiment

9. 11. 2021 -
Název rubriky: Rozhovory a profily osobností

Pandemie a počasí zvyšují poptávku po dovozu jídla a dalších produktů. Generální ředitel WOLT pro Českou republiku Jan Foret v rozhovoru pro ČIANEWS konstatoval, že finský startup plánuje v ČR řadu novinek. Zavedl platbu v hotovosti, rozšiřuje sortiment a zrychluje doručení.Jak se aktuálně vyvíjí poptávka po rozvozu jídel?
Poptávka má v tomto období přirozeně stoupající tendenci. Jedním z hlavních faktorů zvyšujícího se zájmu je přirozeně zhoršující se počasí. Nárůst ale také ovlivňuje naše expanze. V České republice působíme v devíti městech. Nově jsme 4. listopadu 2021 zahájili provoz v Kladně a do konce měsíce listopadu k tomu přibude Mladá Boleslav.

 
Kolik máte partnerů?
Spolupracujeme dnes s více než třemi tisíci různých partnerů včetně téměř 500 obchodů, ze kterých rozvážíme. Meziročně to představuje dvojnásobný nárůst.


Jaký vývoj vaše firma v tomto segmentu očekává?
Vzhledem k počasí a blížící se zimě předpokládáme další růst. Přispět k tomu může i zhoršující se situace v souvislosti s pandemií. Trendem se ale stává rozvoz potravin a dalšího maloobchodního zboží. Dochází jak k rozšiřování sortimentu v nabídce, tak k neustálému zkracování doby doručení.

 
Budete v souvislosti s vývojem na trhu rozšiřovat služby?
Na podzim otevřeme v Praze, jako v jednom z prvních měst v rámci našeho celosvětového působení, kamennou prodejnu Wolt Market. Díky ní bychom chtěli postupně zkrátit průměrnou dobu doručení až na 15 minut. Prodejna nabídne primárně atraktivní výběr potravin a k tomu doplňkové zboží. Vše s expresním doručením.

 
Plánujete zavést další inovace?
Ano, vedle zmíněného Wolt Marketu a zrychlování rozvážek zboží chystáme další novinky. Uvádět je ale s ohledem na konkurenční prostředí nebudu. V polovině září 2021 jsme spustili zavedení plateb v hotovosti, které někteří zákazníci preferují. Od října přijímáme stravenkovou kartu eStravenka. Více se také chceme zaměřit na náš stávající program Wolt at Work. Je šitý na míru firmám, které v jeho rámci mají různé volby. V neposlední řadě budeme dál expandovat, abychom Wolt posunuli k většímu množství zákazníků.

 

*******
Generální ředitel Wolt pro Českou republiku Jan Foret do společnosti nastoupil v říjnu 2018. Nejdříve se svým českým týmem budoval a řídil zastoupení společnosti na Slovensku. Po 18 měsících předal pravomoci týmu na Slovensku a zaměřil se na český trh. V minulosti pracoval i v poradenské společnosti KPMG, působil jako člen vedení PIETRO FILIPI nebo investiční manažer C2H Equity. Na Mendelově univerzitě v Brně vystudoval finance. Na Colorado State University studoval finance a účetnictví.

*******
Wolt je kurýrní služba pro rozvoz jídla, potravin, květin, kosmetiky, potřeb pro domácí mazlíčky a dalšího maloobchodního prodeje. Technologický startup byl založen ve Finsku v roce 2014. Působí ve 23 zemích světa. Má více než 4000 zaměstnanců, 15 milionů registrovaných uživatelů, 55 tisíc partnerských restaurací a 120 tisíc partnerských kurýrů. Na českém trhu působí od července 2018.
Inverzní logo ČIA

ČESKÁ INFORMAČNÍ AGENTURA, s.r.o.
Pobřežní 46
186 00 Praha 8
Česká republika

Tel: +420 224 800 977
Péče o klienty: helpdesk@cianews.cz
Redakce: redakce@cianews.cz

IČO: 25128337
DIČ: CZ25128337

Kontaktujte nás
|VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY
|ZÁSADY OCHRANY OSOBNÍCH ÚDAJŮ

LinkedIn Facebook Twitter YouTube