B. Trejbal: Pandemie tvrdě zasáhla leteckou dopravu

27. 10. 2021 -
Název rubriky: Rozhovory a profily osobností

Nový typ celosvětové krize tvrdě zasáhl oblast letecké dopravy. Narůstající počet očkovaných lidí a uvolňování cestovních omezení situace otáčí k více pozitivnímu trendu. Area Manager pro Českou republiku, Emirates Airlines Bořivoj Trejbal v rozhovoru pro ČIANEWS mj. říká, že v současné době Emirates pokračuje v obnově svojí globální sítě. Firma též nabírá nové zaměstnance.Jak hodnotíte letní sezónu ohledně vašich operací z Prahy?

Letní sezóna v České republice byla ovlivněna stále platnými cestovními restrikcemi a obecně situací kolem pandemie. Tyto faktory měly dopad na cestování do našich klíčových destinací v Indickém oceánu a Asii. Nicméně s narůstající proočkovaností a uvolňováním cestovních omezení v řadě zemích se situace vyvíjí k více pozitivnímu trendu.

 
Otevírají se dříve rizikové destinace?
Pro české pasažéry se otevírá více možností pro bezpečné vycestování do exotických destinací na dovolenou, ale i do typicky byznysových měst, jako je Dubaj, která se stala mezi Čechy velmi oblíbenou destinací pro volnočasové, ale i obchodní aktivity. Zaznamenáváme také vrůstající zájem mezi občany SAE o linku Dubaj-Praha, jelikož plně očkovaní občané SAE mohou opět cestovat do České republiky.

 
Jaký výhled máte pro zimní letový řád?
Zimní sezóna je vždy o cestování do exotických destinací, zejména do Dubaje, kde v současné době probíhá světová výstava Expo. Dále na Maledivy, Seychely, Mauricius, Srí Lanku a další. Všechny tyto destinace jsou pro české pasažéry dostupné přes Dubaj, do které v současné době létáme sedm dní v týdnu.

 
Je možné srovnat dosavadní prodej letenek s loňským covidovým rokem? Bylo letos nutné zdražovat?
Cena letenek se vždy odvíjí od aktuální situace na trhu, konkrétně závisí na poptávce po individuálních destinacích a na konkurenčním prostředí.

 
Chystáte nové linky či obnovení starších tras z Prahy?
V současné době na trase Praha-Dubaj-Praha provozujeme sedm letů týdně, na kterých je vždy nasazen náš širokotrupý letoun Boeing 777-300ER.


Museli jste během koronavirové krize propouštět?
Tak jako u ostatních aerolinek, COVID 19 měl obrovský dopad na náš byznys. Tedy ano, museli jsme propouštět. Nicméně v současné době Emirates pokračuje v obnově svojí globální sítě a s postupným uvolňováním cestovních restrikcí navyšujeme počet a frekvence letů.


Jaká je situace ohledně náborů nyní?
V této chvíli má naše dubajská centrála otevřené pozice pro tři tisíce členů palubní posádky a 500 zaměstnanců do letištních služeb.

 

*******
Bořivoj Trejbal se narodil v Pardubicích. Vystudoval na střední hotelové škole v Chrudimi. Od roku 1998 pracoval v německé společnosti Lufthansa. Byl marketingovým manažerem firmy pro oblast střední Evropy. Již osm let působí v Emirates Airline, zastává funkci Area Managera pro Českou republiku.

*******
Emirates je letecká společnost Spojených arabských emirátů, vlastněná emirátem Dubaj a založená v roce 1985. Jejím domovským letištěm je mezinárodní letiště v Dubaji. V roce 2016 to byla největší letecká společnost podle počtu přepravených pasažérů. Společnost již od roku 2010 létá pravidelně do Prahy, v roce 2016 zavedla na lince pravidelně letoun Airbus A380. V roce 2020 byla linka z důvodu pandemie covidu-19 přerušena.
Inverzní logo ČIA

ČESKÁ INFORMAČNÍ AGENTURA, s.r.o.
Pobřežní 46
186 00 Praha 8
Česká republika

Tel: +420 224 800 977
Péče o klienty: helpdesk@cianews.cz
Redakce: redakce@cianews.cz

IČO: 25128337
DIČ: CZ25128337

Kontaktujte nás
|VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY
|ZÁSADY OCHRANY OSOBNÍCH ÚDAJŮ

LinkedIn Facebook Twitter YouTube