M. Kulig: Yello připravuje ryze zelený produkt

11. 10. 2021 -
Název rubriky: Rozhovory a profily osobností

Vývojové oddělení alternativního dodavatele energie Yello hledá způsob, jak vhodně připravit ryze zelený produkt. ČIANEWS to sdělil ředitel společnosti v České republice Michal Kulig s tím, že dalším projektem je spuštění asistenta Enkidoo, který zkraje pomůže primárně se stěhováním, ale např. i s výběrem energií. V rámci aktuálního zdražování na burzách přistoupila společnost k navýšení ceny novým zákazníkům. Reagovat na vývoj trhu a měnit ceny bude dle M. Kuliga nutné i nadále.Jak přistupujete ke globálnímu zdražování energií? Budete měnit ceny?

Částečně jsme už zajistili a navýšili novým zákazníkům ceny během léta. Tedy v tuto chvíli jsme díky dobrému rozhodnutí měli výrazně výhodnější výchozí pozici než některé konkurenční společnosti. Nicméně situace je tak nepředvídatelná, že skutečně na trhu není nikomu co závidět a budeme muset nadále reagovat na vývoj trhu a měnit ceny.

 
Chystáte ve své nabídce aktuálně nějaké novinky?
Kromě jiného přijde ke slovu i náš projekt, který aktuálně pilotujeme v rámci celé Skupiny PRE a sice asistent Enkidoo (enkidoo.cz), který zkraje pomůže primárně se stěhováním, ale i například s výběrem energií.

 
Nabízíte zákazníkům energie s garancí původu z čistých zdrojů?
Aktuálně náš mix nevybočuje z republikového průměru. Naši zákazníci, ostatně jako zákazníci všech alternativních dodavatelů, jsou velice cenově citliví. Z tohoto důvodu je primárně nezajímá zelená elektřina, která je často i dražší než základní produkty. Osobně je pro nás v Yello i toto téma důležité, proto máme v nabídce například Férovou baterii od Yello, která pomáhá s obnovitelnými zdroji a naše vývojové oddělení hledá způsob, jak vhodně připravit ryze zelený produkt.

 
Jaké hlavní investice jste uskutečnili?
V rámci Skupiny PRE jsme intenzivně pracovali na spuštění asistenta Enkidoo a specificky pro zákazníky Yello jsme věnovali úsilí do tzv. plus produktů s HBO GO, klimatizacemi nebo právě Férovou baterii.

 
Jaké hospodářské výsledky předpokládáte za rok 2021?
V tuto chvíli stále plníme plán a jsem přesvědčený, že díky dobrému nákupu přestojíme současnou situaci a splníme svůj plán.


 
*****
Michal Kulig vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze. Celý jeho profesní život je spojený s energiemi. Nejprve pracoval pro PRE a následně byl u zrodu značky Yello na českém trhu. Jako generální ředitel stojí v jejím vedení.


*****
Dodavatel energií Yello vstoupil na český trh v roce 2012. Jde o adaptaci německého konceptu Yello Strom. Základem jsou jednoduché podmínky a přímočaré jednání se zákazníky. Společnost eviduje zhruba 60 tis. zákazníků. Kromě dodávek energií nabízí také instalaci fotovoltaické elektrárny včetně služby férová baterie pro ukládání elektřiny.
Inverzní logo ČIA

ČESKÁ INFORMAČNÍ AGENTURA, s.r.o.
Pobřežní 46
186 00 Praha 8
Česká republika

Tel: +420 224 800 977
Péče o klienty: helpdesk@cianews.cz
Redakce: redakce@cianews.cz

IČO: 25128337
DIČ: CZ25128337

Kontaktujte nás
|VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY
|ZÁSADY OCHRANY OSOBNÍCH ÚDAJŮ

LinkedIn Facebook Twitter YouTube