Výběr ze zpravodajství

1. 10. 2021 -
Název rubriky: Výběr ze zpravodajství

 

Dobrý den, vážení čtenáři,

v našem dnešním vydání najdete i tyto zprávy:

Správa železnic plánuje do roku 2030 investovat do obnovy speciálních vozidel určených k diagnostice, údržbě a opravám železniční dopravní cesty 8,7 miliardy korun. Novým přírůstkem v jejím vozovém parku je měřicí vůz pro železniční svršek MVŽSv2 pro kontinuální diagnostiku na celostátních drahách pro rychlost až 200 km/h.

Všeobecná fakultní nemocnice v Praze plánuje v roce 2021 proinvestovat zhruba 200 mil. Kč. Především jde o obnovu zdravotnických přístrojů a rekonstrukce nevyhovujících prostor.

Společnost Evolution Equity Partners, za kterou stojí mj. v pozici partnera Karel Obluk a ve funkci Venture Partner Michal Pěchouček, se zapojila do investičního kola série C v hodnotě 122 mil. USD londýnské firmy DICE. Ta provozuje platformu pro prodej vstupenek a objevování hudby.

Galytix poskytující data a prediktivní analýzy o soukromých společnostech pro potřeby pojišťovacích profesionálů díky dokončenému fundraisingu podpoří své růstové ambice v Evropě. Své operace chce firma rozšířit ve Švýcarsku, České republice a následně také v Lucembursku.

Všeobecná zdravotní pojišťovna ČR v roce 2020 vyplatila více než 163 milionů korun na příspěvky na pohybové a sportovní aktivity. Zažádalo o ně přes 231 tis. lidí. Jak se zájem o příspěvky v době pandemie proměnil?

Odpovědi i další exkluzivní informace najdete ve zpravodajství a aktuálních přehledech ČIANEWS.

Ondřej Černý
šéfredaktor

Inverzní logo ČIA

ČESKÁ INFORMAČNÍ AGENTURA, s.r.o.
Pobřežní 46
186 00 Praha 8
Česká republika

Tel: +420 224 800 977
Péče o klienty: helpdesk@cianews.cz
Redakce: redakce@cianews.cz

IČO: 25128337
DIČ: CZ25128337

Kontaktujte nás
|VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY
|ZÁSADY OCHRANY OSOBNÍCH ÚDAJŮ

LinkedIn Facebook Twitter YouTube