Výběr ze zpravodajství

23. 9. 2021 -
Název rubriky: Výběr ze zpravodajství

 

Dobrý den, vážení čtenáři,

v našem dnešním vydání najdete i tyto zprávy:

ŠKODA AUTO by mohla při řešení vyšších cen elektromobilů přistoupit ke změně systému prodeje, v rámci které by baterie určené do automobilů vlastnil VW nebo jiná koncernová značka a zákazníkům by se pouze pronajímaly. S návrhem přišel člen dozorčí rady ŠKODA AUTO Daniell Porsche.

České dráhy nasadí v jízdním řádu 2022 na vlaky Západní expres a Krušnohor moderní soupravy InterJet. Na regionální spoje z Ostravy do Frenštátu pod Radhoštěm vyjedou patrové soupravy push-pull a dvě desítky nových bezbariérových RegioPanterů obslouží linky v Plzeňském, Středočeském a Jihočeském kraji.

Investiční skupina NIDO expanduje do Prahy. A to skrze rezidenční developerský projekt v Hostivaři a otevření dvou poboček značky Uzenářství.cz. Financování expanze zajistí zisk skupiny i dluhopisy a bankovní úvěry.

Dataddo v 1. pololetí 2021 dosáhl 200 procent loňského obratu. Ve 2. pololetí plánuje 400% růst. Každoročně opakující se příjmy (ARR) tak budou za celý rok činit 1 miliardu USD. Česko-americký startup také rozšířil tým programátorů na 28 lidí a do konce roku plánuje mít 40 zaměstnanců.

Liberty Ostrava dodala na nedávno otevřený úsek dálnice D6 mezi Prahou a Karlovými Vary 3,8 km oboustranných svodidel a 5,4 km jednostranných svodidel z mikrolegované oceli. Jaká byla hodnota zakázky?

Odpovědi i další exkluzivní informace najdete ve zpravodajství a aktuálních přehledech ČIANEWS.

Ondřej Černý
šéfredaktor

Inverzní logo ČIA

ČESKÁ INFORMAČNÍ AGENTURA, s.r.o.
Pobřežní 46
186 00 Praha 8
Česká republika

Tel: +420 224 800 977
Péče o klienty: helpdesk@cianews.cz
Redakce: redakce@cianews.cz

IČO: 25128337
DIČ: CZ25128337

Kontaktujte nás
|VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY
|ZÁSADY OCHRANY OSOBNÍCH ÚDAJŮ

LinkedIn Facebook Twitter YouTube