Výběr ze zpravodajství

22. 9. 2021 -
Název rubriky: Výběr ze zpravodajství

 

Dobrý den, vážení čtenáři,

v našem dnešním vydání najdete i tyto zprávy:

Rockaway Ventures spouští fond zaměřený na ESG investice do startupů s cílovou velikostí 100 milionů eur. Prvními investicemi jsou estonský startup Lingvist a německá platforma Vivere, do kterých Rockaway Ventures Fund posílá jednotky milionů eur.

Photon Energy Solutions dodala jako součást konsorcia vedeného společností RenCraft klientovi Miejskie Wodociągi i Kanalizacja fotovoltaickou elektrárnu o výkonu 0,95 MWp. Projekt v hodnotě 3,36 mil. PLN (18,49 mil. Kč) poskytuje nepřetržitou dodávku čisté elektřiny.

Oddělení Technického vývoje ŠKODA AUTO vyvinulo společně s Technickou univerzitou v Liberci udržitelný materiál a přihlásilo jej k patentování. Jako výchozí materiál slouží cukrová řepa.

Pražská teplárenská ročně proinvestuje 350 - 400 milionů korun. Letos firma zahájila přípravu modernizace zdroje v teplárně Michle.

Fakulta elektrotechnická ČVUT otevřela novou laboratoř 6Gmobile research lab, ve které budou vědci z katedry telekomunikační techniky řešit řadu aktuálních problémů, jako je využití strojového učení pro pokročilou komunikaci přímo mezi terminály (D2D) či využití dronů jako létajících základnových stanic. Co dalšího laboratoř umožní?

Odpovědi i další exkluzivní informace najdete ve zpravodajství a aktuálních přehledech ČIANEWS.

Ondřej Černý
šéfredaktor

Inverzní logo ČIA

ČESKÁ INFORMAČNÍ AGENTURA, s.r.o.
Pobřežní 46
186 00 Praha 8
Česká republika

Tel: +420 224 800 977
Péče o klienty: helpdesk@cianews.cz
Redakce: redakce@cianews.cz

IČO: 25128337
DIČ: CZ25128337

Kontaktujte nás
|VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY
|ZÁSADY OCHRANY OSOBNÍCH ÚDAJŮ

LinkedIn Facebook Twitter YouTube