Výběr ze zpravodajství

21. 9. 2021 -
Název rubriky: Výběr ze zpravodajství

 

Dobrý den, vážení čtenáři,

v našem dnešním vydání najdete i tyto zprávy:

Plzeňský Prazdroj eviduje za 1. pololetí 2021 meziroční pokles prodejů o více než 10 procent. Za poslední tři měsíce se však situace zlepšila a například během června a července se prodeje Prazdroje vrátily až k předcovidovým číslům.

Veolia Energie v následujících letech předpokládá investice zejména do ekologizace, transformace a dekarbonizace zdrojů ve výši zhruba 3 miliardy korun. Za rok 2020 investice přesáhly 1 mld. Kč.

Většinový vlastnický podíl v české firmě Crede Experto Praha, která se specializuje na software pro oblast bankovnictví a platebního styku, odkoupila ARBES Technologies. Sloučením aktivit obou podniků vznikne skupina s ročním obratem přes 500 milionů korun.

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže ve zjednodušeném řízení povolil spojení soutěžitelů Kaprain Rubber a Rubena Náchod. Fúze dle ÚOHS podstatně nenaruší hospodářskou soutěž. Rozhodnutí nabylo právní moci.

ČEZ otevřel nové integrované bezpečnostní dohledové centrum – iSOC, které dohlíží zejména na kybernetickou bezpečnost informačních systémů skupiny. Jaké jsou další úkoly?

Odpovědi i další exkluzivní informace najdete ve zpravodajství a aktuálních přehledech ČIANEWS.

Ondřej Černý
šéfredaktor

Inverzní logo ČIA

ČESKÁ INFORMAČNÍ AGENTURA, s.r.o.
Pobřežní 46
186 00 Praha 8
Česká republika

Tel: +420 224 800 977
Péče o klienty: helpdesk@cianews.cz
Redakce: redakce@cianews.cz

IČO: 25128337
DIČ: CZ25128337

Kontaktujte nás
|VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY
|ZÁSADY OCHRANY OSOBNÍCH ÚDAJŮ

LinkedIn Facebook Twitter YouTube