Výběr ze zpravodajství

8. 9. 2021 -
Název rubriky: Výběr ze zpravodajství

 

Dobrý den, vážení čtenáři,

v našem dnešním vydání najdete i tyto zprávy:

Investiční skupina Natland dokončila přípravu reorganizačního plánu pro společnost KARA. Výsledkem restrukturalizace má být zachování chodu společnosti. Na uspokojení věřitelů připadne o takřka 30 % vyšší částka, než v případě konkurzu.

Property Fund for Living chce do osmi let postavit nejméně 20 nových domovů pro seniory s celkovou kapacitou tří tisíc lůžek. Půjde o unifikovanou výstavbu, která zajistí ekonomický provoz. Jedno lůžko vychází investičně mezi 1,2 až 1,5 milionu korun.

Zentiva dosáhla za rok 2020 čistého obratu 19,86 miliardy korun. Výsledek hospodaření po zdanění činil 46,35 milionu Kč. Skupina v reakci na pandemii zintenzivnila nabídku léčiv na trhu na bolest a horečku a dezinfekčních prostředků.

Hulínská firma Fillamentum vyvinula ekologickou náplň do 3D tiskáren, kterou je možné opakovaně použít. Pokud skončí životnost materiálu, lze ho rozložit v průmyslovém nebo i domácím kompostu a nezůstanou po něm žádné mikroplasty.

Stále více mezinárodních firem zvažuje svůj přesun do východní Evropy. Výstavba nemovitostí v ČR je ve srovnání s Německem o zhruba 25 procent levnější. Jak se liší náklady na pronájem a mzdy?

Odpovědi i další exkluzivní informace najdete ve zpravodajství a aktuálních přehledech ČIANEWS.

Ondřej Černý
šéfredaktor

Inverzní logo ČIA

ČESKÁ INFORMAČNÍ AGENTURA, s.r.o.
Pobřežní 46
186 00 Praha 8
Česká republika

Tel: +420 224 800 977
Péče o klienty: helpdesk@cianews.cz
Redakce: redakce@cianews.cz

IČO: 25128337
DIČ: CZ25128337

Kontaktujte nás
|VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY
|ZÁSADY OCHRANY OSOBNÍCH ÚDAJŮ

LinkedIn Facebook Twitter YouTube