Tomáš Rousek: Letos plánujeme zisk 13 milionů korun

2. 9. 2021 -
Název rubriky: Rozhovory a profily osobností

Nejen pro hotely a ubytovací zařízení bude doba po koronaviru velkou výzvou. Budou muset zareagovat na změnu klientských návyků a pokusit se je znovu nalákat k využití svých služeb. Dobu před rozvolněním řada z nich využila k investicím. Patří mezi ně také NH Collection Olomouc Congress, hotel disponující 137 pokoji, který patří k nejlépe hodnoceným v Evropě. Jeho generální ředitel Tomáš Rousek v rozhovoru pro ČIANEWS popsal nejen nedávné investice, ale i změny ve skladbě hostů a plánované hospodářské výsledky na letošní rok.

Jakou obsazenost evidujete ve srovnání s dobou lockdownu?
Po jeho zrušení jsme měli OCC (podíl obsazených pokojů k jejich celkovému počtu) 60 procent. V době lockdownu jsme měli hotel kompletně uzavřený. Nyní jsme v toto prázdninové období na lepší obsazenosti než v době před covidem.


Jaké změny nyní registrujete v rámci klientely?
Letos máme jednoznačně více tuzemských hostů, než tomu bylo v době prázdnin před covidem. Jde přibližně o 25 procent zahraničních na 75 procent tuzemských hostů. Průměrná útrata je cca stejná, délka pobytu se prodloužila.


Na podporu podnikatelů vláda vypsala nejrůznější podpůrné programy. Využili jste nějaké?
Využili jsme všechny podpůrné programy, obdrželi jsme to, o co jsme požádali. Vypořádáváme už pouze poslední, již odsouhlasenou podporu Covid nepokryté náklady.


Přistoupili jste v době, kdy byl hotel zavřený, k investicím?
Využili jsme lockdown pro dlouhodobě plánovanou investici v hodnotě přibližně 150 milionů korun.


Do čeho?
Do přístavby hotelu, nové restaurace s open kitchen, letní terasy a vinného baru jsme investovali 130 milionů korun. Dalších 15 milionů stál update audio-vizuální techniky do kongresového centra a pět milionů korun renovace stávajících prostor.


Museli jste propouštět?
Propustili jsme přibližně 15 procent zaměstnanců. Nyní je v našem případě tým celkem stabilizován.


S jakým hospodářským výsledkem jste loni skončili?
Se ziskem v hodnotě zhruba tří milionů korun. Ve srovnání s rokem 2019 to byl pokles o 85 procent.


A jaký je plán na letošní rok?
I díky postupnému uvolňování podmínek plánujeme hospodařit se ziskem na úrovni 13 milionů korun.


*****
Tomáš Rousek, od roku 2012 generální ředitel NH Collection Olomouc Congress, se narodil v Litomyšli. Vystudoval Střední hotelovou školu v Opavě. Před působením v NH Collection Olomouc Congress pracoval v hotelech ve Vídni, Berlíně, Brně nebo v Praze. Za rok 2017 obdržel od Asociace hotelů a restaurací ČR cenu Hoteliér roku v kategorii řetězcových hotelů. Je ženatý, má dva syny a mezi jeho koníčky patří cestování, gastronomie, víno a tenis. Mluví anglicky a německy.

*****
NH Collection Olomouc Congress, patřící do sítě NH HOTEL Group, je destinací specializující se na pořádání společenských akcí v podobě firemního teambuildingu nebo kongresy s mezinárodní účastí. Hotel disponuje celkem 12 konferenčními místností, z toho 11 je na jednom patře. Kapacita je až 1600 účastníků, největší sál disponuje kapacitou až tisíc osob. Všechny sály mají denní přístup světla a moderní audio-vizuální techniku.
Inverzní logo ČIA

ČESKÁ INFORMAČNÍ AGENTURA, s.r.o.
Pobřežní 46
186 00 Praha 8
Česká republika

Tel: +420 224 800 977
Péče o klienty: helpdesk@cianews.cz
Redakce: redakce@cianews.cz

IČO: 25128337
DIČ: CZ25128337

Kontaktujte nás
|VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY
|ZÁSADY OCHRANY OSOBNÍCH ÚDAJŮ

LinkedIn Facebook Twitter YouTube