Miroslav Hampel: Klienti preferují kratší projekty s rychlejším generováním přínosů

25. 8. 2021 -
Název rubriky: Rozhovory a profily osobností

Řada firem byla v souvislosti s děním v posledních 18 měsících nucena zaměřit se ve větší míře na své informační a podnikové systémy. Obchod se výrazněji přesouval do světa online a měnil klientské chování. Generální ředitel společnosti Kvados Miroslav Hampel změnu preferencí zpozoroval i na straně svých zákazníků. Kromě organického růstu to firma řeší i akvizicemi. Nedávno akvírovala společnosti Comtrix a Průmyslová automatizace Czechia, čímž rozšířila své kompetence v oblasti dodávek automatizačních řešení. Majetkově také vstoupila do firmy Derutex. Získala tak kapacity pro realizaci vlastní projekce a konstrukce rozsáhlejších řešení v oblasti logistiky, jež zahrnuje i projektování regálových systémů či robotizovaných pracovišť.Jak se od začátku pandemie změnila poptávka klientů?

Zaregistrovali jsme logický propad v poptávce řešení pro řízení maloobchodních sítí a CRM řešení pro obchodní zástupce v terénu. Naopak narůstala poptávka po řešeních pro digitalizaci dokumentů a firemních procesů nebo nástrojů pro moderní řízení skladových procesů a jejich optimalizaci.


Jaké novinky a změny jste zavedli?
Využili jsme technologie, které pro nás nebyly nové, jako jsou nástroj pro videokonference, spolupráci v rámci týmů pro efektivní řízení projektů, elektronické úkolování. Díky tomu, jsme bez větší problémů zvládli rychlý a komplexní přechod práce do home office.

 
Přineslo to s sebou zvýšení nákladů?
Museli jsme posílit serverové technologie pro vzdálenou práci a doplnit pracovníkům zázemí pro efektivní a pohodlnou práci z domova. Šlo například o externí monitory, klávesnice, mikrofony nebo prostředky pro videokonference.


Řada podnikatelů mluví o pandemii jako o příležitosti. Přinesla i nové trendy v oblasti software?
Pro samotný vývoj software jsme nové trendy nezaznamenali. Využili jsme nastavené metodiky a postupy pro efektivní vývoj. Pouze jsme více podpořili komunikaci v týmu pomoci videokonferenci a více akceptovali principy agilního vývoje.


Přesto, pozorujete nějaké změny?
Co se mění, jsou požadavky klientů na typ poptávaných řešení. Větší akcentace agilního přístupu a spolupráce klientů v průběhu samotného vývoje, průběžné testování mezi verze.

 
A konkrétně?
Klienti preferují kratší projekty s rychlejším generováním přínosů, než realizaci rozsáhlých projektů.

 

*****
Miroslav Hampel je zakladatelem a ředitelem společnosti Kvados. Kromě řízení společnosti a získávání nových projektů jsou jeho velkou vášní inovace a robotizace. Na Vysoké škole báňské – Technické univerzite Ostrava studoval informační technologie. Rád čte, zajímá se o historii, cestuje a má rád krásná auta, dobré jídlo a pití.

*****
Kvados je česká softwarová společnost z Ostravy. Na trhu působí od roku 1992. Zabývá se výrobou a dodávkami vlastních informačních systémů, a to pro oblasti podnikových systémů (ERP) a velkoobchodu, maloobchodního prodeje, vztahů se zákazníky (CRM), logistiky a skladování (WMS) a řízení vnitrofiremních procesů. Nabízí také software pro poskytovatele servisu a služeb. Má vlastní datové centrum v Ostravě a  poskytuje i cloudové služby. Kromě České republiky působí také na Slovensku, v Polsku, Chorvatsku, Bulharsku, Rumunsku, Albánii, Maďarsku, Kanadě, Černé Hoře, Srbsku a Bosně a Hercegovině. Má více než 150 zaměstnanců.
Inverzní logo ČIA

ČESKÁ INFORMAČNÍ AGENTURA, s.r.o.
Pobřežní 46
186 00 Praha 8
Česká republika

Tel: +420 224 800 977
Péče o klienty: helpdesk@cianews.cz
Redakce: redakce@cianews.cz

IČO: 25128337
DIČ: CZ25128337

Kontaktujte nás
|VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY
|ZÁSADY OCHRANY OSOBNÍCH ÚDAJŮ

LinkedIn Facebook Twitter YouTube