E. Plášilová: LÁZNĚ LIBVERDA investovaly do oprav bazénu a dalších provozů

16. 8. 2021 -
Název rubriky: Rozhovory a profily osobností

Přestože SPA RESORT LIBVERDA vyčerpal limit voucherů v rámci programu COVID-Lázně a další poukazy již nepříjímá, celkově hodnotí dotace jako velmi nápomocné. Director of Sales & Marketing Eva Plášilová ČIANEWS sdělila, že díky státní podpoře neskončil rok 2020 ztrátou. Společnost zároveň mohla pokračovat v realizaci hlavních investic, tedy v rekonstrukci bazénu a dalších provozů, kde vzniknou zcela nové provozy pro procedury. Menší investice odložila.Omezení spojená s pandemií odeznívají a někteří provozovatelé lázní zaměření na tuzemkou klientelu hlásí návrat počtu hostů na předkrizové úrovně. Jaká je situace u vás?

V současnosti se obsazenost pohybuje na úrovni 70 až 80 %.

 
A ve srovnání s dobou vládních uzávěr?
V době lockdownu jsme byli plně uzavřeni anebo byla obsazenost 15 až 20 %.

 
Jakou měrou se na návštěvnosti podílejí osoby, které se léčí s následky COVID-19?
V Lázních Libverda je pro post-covidovou péči možný pouze soukromý pobyt (tzv. samoplátce). Přes pojišťovnu se na tuto indikaci u nás léčit nelze. Do poloviny července u nás klienti na Léčebnou kúru po COVID-19 strávili přes 800 nocí a s péčí a léčbou byli velmi spokojeni.


Kterých pacientů naopak ubylo?
Stále se potýkáme s nižším počtem klientů, kteří se léčí přes zdravotní pojišťovnu. U nás tak lze léčit pohybový aparát, neurologické, onkologické a  kardiologické obtíže. Pokles evidujeme především u ortopedických indikací.

 
Co za tím stojí?
Hlavním důvodem jsou odklady operací ze strany nemocnic či klinik. Věříme však, že k nám klienti po operacích zavítají na doléčení a zlepšení pohybu.


Podpořit lázně v nelehké době se snažila také vláda, využili jste např. nabízených covidových poukazů?
Pokud máte na mysli tzv. vouchery v rámci programu COVID-Lázně, pak se jedná o zhruba 3000 kusů poukazů. Další již nepřijímáme, neboť máme vyčerpaný limit dotace. Dále jsme měli možnost využít COVID-Ubytování a program Antivirus jako podporu na udržení zaměstnanců v rámci dotace na mzdy.

 
Omezovali jste investiční činnost, nebo jste realizovali vše dle plánů?
Hlavní investice jsme realizovali, tj. rekonstrukce bazénu a dalších provozů, kde vzniknou zcela nové provozy pro procedury. Menší investice, které nemají přímý dopad na klienty, např. IT systém, jsme odložili.


Jakých hospodářských výsledků jste dosáhli v roce 2020 a jaké výsledky predikujete pro rok 2021?
Dotace v roce 2020 nám byly velmi nápomocné a díky nim jsme neskončili ve ztrátě. Pro rok 2021 je velmi těžké predikovat výsledek, neboť nevíme, zda na podzim opět nedojde k omezení provozu vlivem pandemie.

 

*****
Eva Plášilová pracuje jako ředitelka marketingu a obchodu ve společnosti LÁZNĚ LIBVERDA od října 2018. Na starosti má mj. obchodní a rezervační oddělení. Hlavní náplní její práce je příprava strategie pro komunikaci firmy a jednání s dodavateli především z oblasti marketingu. Mezi její další významné úkoly patří stanovení cenové politiky společnosti. V předešlých letech působila mj. ve firmách ACT Holding, Volkswagen Financial Services, Edenred ČR nebo O2 CR.

*****
Akciová společnost LÁZNĚ LIBVERDA provozuje SPA RESORT LIBVERDA nacházející se 25 km od Liberce v podhůří Jizerských hor. Nabízí krátkodobé i dlouhodobé pobyty pro léčení pohybového aparátu, diabetu, kardiovaskulárních, onkologických a neurologických onemocnění. V areálu jsou k dispozici tenisové, volejbalové/nohejbalové kurty, sauna, whirlpool, venkovní hřiště, minigolf, fitness i rehabilitační bazén.
Inverzní logo ČIA

ČESKÁ INFORMAČNÍ AGENTURA, s.r.o.
Pobřežní 46
186 00 Praha 8
Česká republika

Tel: +420 224 800 977
Péče o klienty: helpdesk@cianews.cz
Redakce: redakce@cianews.cz

IČO: 25128337
DIČ: CZ25128337

Kontaktujte nás
|VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY
|ZÁSADY OCHRANY OSOBNÍCH ÚDAJŮ

LinkedIn Facebook Twitter YouTube