Osobnosti doporučují – Michal Bumbálek

19. 2. 2018 -
Název rubriky: Podporujeme českou kulturu

Na čem právě pracujete?

V cirkusovém stanu v brněnských Lužánkách momentálně zkouším nové divadelní přestavení na motivy Vladislava Vančury Rozmarné léto, kde hraji majora Huga. Premiéra se uskuteční 23. února.

Jaká kulturní událost vás v poslední době zaujala a čím?

Velmi na mne zapůsobilo vystoupení francouzsko-anglického divadla Footsbarn Travelling Theatre, které nedávno hostovalo na Provázku. Jde o legendární divadlo, které vychází z Jacquese Lecoqa, využívá masky a hraje převážně v cirkusovém stanu. Hlubokou stopu ve mne zanechala také výstava Zemřeli pro víru, která se nyní koná v Křížové chodbě brněnské Nové radnice. Věnuje se obětem komunistického pronásledování katolické církve, vypovídá o Pavlu Toufarovi, Janu Zahradníčkovi a přibližuje také osudy kněžích, umučených v babickém případu, Jana Buly a Václava Drboly.

Na co byste pozval naše čtenáře?

Všem vřele doporučuji inscenaci K-PAX – Svět podle Prota, se kterou vyrážíme s divadelní společností StageArtCz ve čtvrtek 22. února do Tišnova. Předchozího uvedení na brněnské hvězdárně se zúčastnil i autor hry Gene Brewer a naše zvárnění označil za jedno z nejzdařilejších, jaké kdy viděl. Jinak samozřejmě zvu na Rozmarné léto a všem bych doporučoval i Pikovou dámu v opeře Národního divadla v Brně s neuvěřitelnou Soňou Červenou.

Inverzní logo ČIA

ČESKÁ INFORMAČNÍ AGENTURA, s.r.o.
Pobřežní 46
186 00 Praha 8
Česká republika

Tel: +420 224 800 977
Péče o klienty: helpdesk@cianews.cz
Redakce: redakce@cianews.cz

IČO: 25128337
DIČ: CZ25128337

Kontaktujte nás
|VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY
|ZÁSADY OCHRANY OSOBNÍCH ÚDAJŮ

LinkedIn Facebook Twitter Google+ YouTube