Osobnosti doporučují – Anežka Rusevová

Dnešním hostem ankety Osobnosti doporučují je herečka Anežka Rusevová. Po maturitě byla přijata na DAMU, obor činoherní herectví. Absolvovala v roce 2010 ve školním Divadle Disk v rolích Erny (Kazimír a Karolína, režie Mikoláš Tyc) a Kateřiny (Markéta, dcera Lazarova, režie Pavel Ondruch). Během studia absolvovala roční stáž na prestižní herecké německé škole Hochschule für Schauspielkunst Ernst Busch v Berlíně. Již při škole působila Anežka Rusevová mj. v Divadle Disk, dále pak v Divadle Na Prádle, Východočeském divadle Pardubice. Vidět jste ji mohli v Městském divadle Kladno, kde si zahrála v inscenacích Romance pro křídlovku, Soudné sestry či Donaha! nebo také v Divadle Bez zábradlí či v Divadle Bolka Polívky. Kromě filmů se studenty FAMU Anežka Rusevová na stříbrném plátně debutovala menší rolí v romantickém válečném dramatu Anglické jahody. Do svého televizního snímku Doktor pro zvláštní případy si ji vybral Ivan Pokorný.

Na čem právě pracujete?

Na divadle momentálně nic nového nezkouším, ale stále se věnuji natáčení seriálu Ulice. Zároveň dávám dohromady termíny s divadelní společností StageArtCz, kde hraji v představení The Naked Truth – Odhalená pravda. Titul se uvádí v Praze, Brně i na zájezdech po celé republice. Na jaře mě pak v Městském divadle Kladno čeká Brouk v hlavě a nová inscenace Petrolejové lampy, kde jsem dostala hlavní roli Štěpy.

Jaká kulturní událost vás v poslední době zaujala a čím?

Velký a silný kulturní zážitek jsem měla naposledy během Pražského divadelního festivalu německého jazyka, který se konal loni na přelomu listopadu a prosince. Šlo o představení vídeňského Burgtheateru v režii Antú Romera Nunese Hotel Evropa aneb Antikrist. Šlo o opravdu vynikající inscenaci ve všech směrech, jak zpracováním, tak hereckými výkony, navíc velmi přesně vypovídající o současném stavu Evropy.

Na co byste pozvala naše čtenáře?

Určitě bych je ráda pozvala na představení The Naked Truth, které se StageArtCz hrajeme na Valentýna 14. února v pražském Divadle Palace. Třeba diváky nalákám i tím, že mě uvidí, jak se pokouším tancovat u tyče. Společně se mnou v představení účinkují mé milé kolegyně Gabriela Míčová, Petra Špindlerová, Daniela Choděrová, Anna Stropnická a Alžběta Vaculčiaková. Představujeme rozdílné ženy, které spojil právě pole dance.