Anketa ČIANEWS: AGC Automotive Czech investuje 350 mil. Kč

3. 1. 2018

AGC Automotive Czech
Odpovídal: Luděk Steklý, generální ředitel AGC Automotive Czech a.s. , která v Chudeřicích na Teplicku zaměstnává na 2500 lidí.

V letošním roce očekáváme mírný růst v řádu jednotek procent v počtu vyrobených autoskel oproti rokku 2016, kdy jsme vyrobili rekordních 32 milionů kusů autoskel. Export tvoří zhruba 80 % procent naší produkce a zhruba stejný podíl tvoří v roce 2017. I díky tomu jsme se v také v letošním roce stali největším exportérem v Ústeckém kraji a firmou s největším nárůstem exportu mezi roky 1993-2016 v celé České republice.

V příštím roce se budeme podílet na zasklívání několika desítek novách typů vozů většiny evropských automobilek. V souvislosti s tím vyvíjíme výrobu několika desítek nových typů skel. Díky nové výrobní hale na zpracování bočních skel, kterou jsme spustili v listopadu, očekáváme zvýšení výroby především u bočních skel.

Každoročně investujeme zhruba 250 milionů korun, za posledních 6 let to bylo 1,5 miliardy korun. V letošním roce jsme proinvestovali celkem 400 milionů korun. Největší investicí nová výrobní hala na zpracování bočních automobilových skel za 180 milionů korun, kterou jsme spustili v listopadu. V roce 2018 plánujeme proinvestovat zhruba 350 milionů korun, například do automatizace a robotizace výroby nebo do modernizace výroby čelních skel, ale také do dalšího zlepšení sociálního zázemí pro zaměstnance.

V oblasti průmyslu 4.0 se zaměřujeme na posilování robotizace výroby. Od loňského roku testujeme prvního kolaborativního robota. V příštím roce pak plánujeme zavést do výroby dalšího kolaborativního robota. V následujících třech letech do automatizace výroby autoskel, včetně kolaborativních robotů plánujeme investovat až 100 milionů korun. Dále se zaměřujeme na posilování konektivity automobilových skel. Je to trend, kterým se automobilky vydávají, a my na to musíme reagovat. Tyto projekty rozvíjíme v rámci celosvětové skupiny AGC.Martin Jonáš
mediální zástupce
AGC Automotive Czech
Inverzní logo ČIA

ČESKÁ INFORMAČNÍ AGENTURA, s.r.o.
Pobřežní 46
186 00 Praha 8
Česká republika

Tel: +420 224 800 977
Péče o klienty: helpdesk@cianews.cz
Redakce: redakce@cianews.cz

IČO: 25128337
DIČ: CZ25128337

Kontaktujte nás
|VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY
|ZÁSADY OCHRANY OSOBNÍCH ÚDAJŮ

LinkedIn Facebook Twitter Google+ YouTube