Vánoční koncert FOK ozdobí třpyt harfy, flétny a sněhových vloček

15. 12. 2017 -
Název rubriky: FOK Podporujeme českou kulturu

Pod taktovkou šéfdirigenta FOK Pietari Inkinena dále zazní dva romantické kusy, které přenesou posluchače do zasněžené zimní přírody – Sukova Pohádka zimního večera a Zima z baletu Roční období Alexandra Glazunova. Před čtvrtečním koncertem se od 18,15 hodin uskuteční setkání s umělci v Cukrárně Obecního domu.

Letošní Vánoce budou zasněžené, a to nejen podle předpovědí meteorologů. Sníh, mráz a led zhudebnil Alexandr Glazunov tak věrně, že v jeho Zimě z baletu je slyšet třpyt padajících vloček. Ty se ponesou celým večerem a jejich odlesky se budou ozývat v tónech harfy, zatímco flétna bude vyprávět příběhy zamrzlé krajiny a vzduchem se tiše ponese myšlenka na poezii Williama Shakespeara, kterou nám připomene Sukova pohádka.

"Dvojkoncert pro harfu a flétnu napsal Mozart v Paříži pro francouzského aristokrata a jeho dceru, která hrála na harfu a učila se také skladbě právě od Mozarta. Oba dva museli být velmi zdatnými hráči," poznamenala Kateřina Englichová. „A to, troufám si tvrdit, zejména ta harfistka, protože dodnes ten koncert patří k prubířským kamenům všech harfistů a harfistek po celém světě,“ dodala. „Bohužel, Mozart za tento koncert nedostal zaplaceno, a nejspíš proto pak na harfu zanevřel, což je obrovská škoda.“

Inverzní logo ČIA

ČESKÁ INFORMAČNÍ AGENTURA, s.r.o.
Pobřežní 46
186 00 Praha 8
Česká republika

Tel: +420 224 800 977
Péče o klienty: helpdesk@cianews.cz
Redakce: redakce@cianews.cz

IČO: 25128337
DIČ: CZ25128337

Kontaktujte nás
|VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY
|ZÁSADY OCHRANY OSOBNÍCH ÚDAJŮ

LinkedIn Facebook Twitter Google+ YouTube