Klavírista Antti Siirala představí Pražanům finskou hudební poezii

27. 11. 2017 -
Název rubriky: FOK Podporujeme českou kulturu

Antti Siirala získal četná ocenění, mnohokrát za první místa, a to včetně vyhlášené klavírní soutěže v Leedsu. Patří tak mezi nejlepší klavíristy své generace. Kritika v Německu o něm mluví jako o „klavíristovi, který vskutku má co říci.“ A to i beze slov. Tentokrát publiku poodhalí hudební řeč finské poezie, kterou se připojí k oslavám nezávislosti. Ani další repertoár se nemůže obejít bez komentáře – Antti Siirala slaví úspěch s fenomenální nahrávkou tří posledních Beethovenových sonát, na kterých se podle kritiky nejlépe pozná, jak vynikajícím interpretem Siirala je. A tak právě jednu z těchto sonát si bude moci pražské publikum poslechnout v jeho provedení naživo!

„Být vždy připraven ve správný čas na správném místě“ může znít jako prázdná fráze. V kariéře mladého finského klavíristy Antti Siiraly ale právě náhoda ve spojení s jeho připraveností hrála velkou roli. V roce 2004 při svém debutu v Bruselu řídil orchestr od klavíru za onemocnělého dirigenta. Zachránil tak koncert a následovala další řada „záskoků“, které byly vždy zakončeny nemalým úspěchem,“ říká dramaturg Martin Rudovský.

Tím ale veškeré nahodilosti končí. Není totiž náhodou, že Antti Siirala u nás vystoupí tři dny po mohutných oslavách 100. výročí nezávislosti Finska – Itsenäisyyspäivä. Náhodný není ani v nejmenším repertoár koncertu. Prostřednictvím děl Einojuhani Rautavaary a Jeana Sibelia předestře tento mladý umělec přítomnému publiku esenci finské hudební poezie.

Inverzní logo ČIA

ČESKÁ INFORMAČNÍ AGENTURA, s.r.o.
Pobřežní 46
186 00 Praha 8
Česká republika

Tel: +420 224 800 977
Péče o klienty: helpdesk@cianews.cz
Redakce: redakce@cianews.cz

IČO: 25128337
DIČ: CZ25128337

Kontaktujte nás
|VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY
|ZÁSADY OCHRANY OSOBNÍCH ÚDAJŮ

LinkedIn Facebook Twitter Google+ YouTube