Co jsou to vlastně ty „Speciální olympiády“?

10. 4. 2017 -
Název rubriky: Speciální olympiády

V období leden až březen klienti jazykových klubů přispívali poplatkem za svou účast na podporu aktivit  Českého hnutí speciálních olympiád. Do charitativní sbírky přispěli i privátní dárci a celkem tak bylo na konto (ČHSO) zasláno 12.400,- Kč. Doktorka Středová společně s Vlastimilem Harapesem představili toto celosvětově největší hnutí handicapovaných sportovců a aktivity ČHSO. Cílem Speciálních olympiád je umožnit co největšímu počtu lidí s mentálním postižením pravidelně sportovat a účastnit se sportovních soutěží bez ohledu na absolutní výkonnost. V současné době je v tomto celosvětovém hnutí zapojeno 170 národních programů, které reprezentují více než 4 miliony sportovců.
 
České hnutí speciálních olympiád (ČHSO) je oficiálním akreditovaným národním programem Special Olympics Inc.. V České republice je program realizován od roku 1990 a nyní sdružuje okolo 3000 sportovců s mentálním postižením v cca. 130 sportovních klubech.
 
Oba hosté se také s posluchači  podělili o své čerstvé zážitky ze Světových zimních her SO, které se konaly na konci března v Rakousku. Naše úspěšná reprezentace, kterou tvořilo 31 sportovců,  přivezla obdivuhodnou medailovou sbírku,  11 zlatých, 10 stříbrných a 4 bronzových medailí. Besedu doplnily informační panely o historii ČHSO, s řadou fotografií z významných sportovních událostí, které návštěvníky také velmi zaujaly.
 
Projekt Mluvíme pro dobrou věc nekončí. V dalším čtvrtletí si  budou klienti jazykových klubů  Reston povídat ve prospěch litoměřického hospice.

Inverzní logo ČIA

ČESKÁ INFORMAČNÍ AGENTURA, s.r.o.
Pobřežní 46
186 00 Praha 8
Česká republika

Tel: +420 224 800 977
Péče o klienty: helpdesk@cianews.cz
Redakce: redakce@cianews.cz

IČO: 25128337
DIČ: CZ25128337

Kontaktujte nás
|VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY
|ZÁSADY OCHRANY OSOBNÍCH ÚDAJŮ

LinkedIn Facebook Twitter Google+ YouTube