Schladming: Naši reprezentanti sbírají cenné kovy

23. 3. 2017 -
Název rubriky: Speciální olympiády

V medailové sbírce vede s počtem 6 medailí Běžecké lyžování. Zlatou běžkyní se stala Adéla Šavlová na 5 km, která má také stříbrnou medaili v běhu na 10 km. Další medailová umístění  v běhu na lyžích získali Dita Anderová, druhá na 5 km a Petra Sádlová druhá na 50m. Úspěch slavily také štafety. Stříbro získaly  Lucie Pancová, Marcela Stajnerová, Adéla Šavlová, Dita Anderová a bronz patří štafetě ve složení Ota Opletal,Antonín Miko,Ladislav Meduna, Jakub Jarý.
 
Alpské lyžování získalo dvě zlaté medaile a jednu bronzovou medaili. V obřím slalomu bodovali zlatí Roman Šejna a Jozef Bogdan a také bronzová Eliška Černá. Snowboardisté přispěli k úspěchu naší reprezentace dalšími cennými kovy.  Snowboardistka Jana Turková vybojovala zlatou medaili a stříbrní jsou Denisa Trmalová, Zoltán Botoš.
 
V dějišti her probíhá i pestrý doprovodný program, je realizován zdravotní program, ale nechybí ani kulturní akce. V Grazu se koná  výstava výtvarných děl pod názvem Painting Inclussion.  Obrazy tvořili vždy  sportovci SO, profesionální umělec a významná osobnost.  Mezi 35 obrazy z celého světa je  vystaveno i společné dílo českých tvůrců“ Plavající spojenci“  Blanky Johanisové, Ondřeje Kohouta a patronky SO Martiny Dlabajové.

Inverzní logo ČIA

ČESKÁ INFORMAČNÍ AGENTURA, s.r.o.
Pobřežní 46
186 00 Praha 8
Česká republika

Tel: +420 224 800 977
Péče o klienty: helpdesk@cianews.cz
Redakce: redakce@cianews.cz

IČO: 25128337
DIČ: CZ25128337

Kontaktujte nás
|VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY
|ZÁSADY OCHRANY OSOBNÍCH ÚDAJŮ

LinkedIn Facebook Twitter Google+ YouTube