Svátky hudby nabídnou opojný koktejl jménem Orquestrina

3. 3. 2017 -
Název rubriky: Svátky hudbyPro slavnostní večer, jímž se letošní Svátky hudby uzavřou, vybral Václav Hudeček skutečně sváteční hosty a sváteční projekt mistrně se pohybující na pomezí žánrů. Nečekejte laciný cross-over, ale nadžánrový bonbonek nabitý energií a zářící suverénní interpretací prvotřídních kvalit. Hudební výlet do temperamentního světa tanga a bolera okoření sladce i dráždivě emotivní melodie filmové, židovskou hudbou inspirované tance a písně či štyky talentovaných a populárních mladých českých štik - skladatelů a aranžérů Ondřeje Brouska nebo Jana Kučery.
 
„Posluchači se mohou těšit na spoustu zajímavých skladeb, které jim zahrajeme v obsazení, které neuslyší jinde na světě. S trochou nadsázky jsem tento typ souboru nazval Orquestrina - což je pojem známý v latinské Americe a je to taneční orchestřík, který byl nedílnou součástí všech tanečních představení. Místo lesních rohů ale většinou nechyběl bandoneon, nástroj který je spojen se jménem Astor Piazzolla. Takže jeho geniální skladby nebudou chybět a k tomu výlet do světa chasidských písní a tanců, opět jak se ode mne dá čekat, ozvláštněný zvukem horen,“ dodává Radek Baborák, který v roce 2010 odešel od slovutných Berlínských filharmoniků, kde byl sólohornistou již ve svých 24 letech, aby doma založil několik komorních formací a dokonce menší symfonické těleso. „Chci hrát svobodně a po svém, ve svém vlastním prostředí, a zkusit také něco na vlastní pěst vytvořit…“. To bylo jeho heslo, které je současně i leitmotivem Orquestriny.
 
Příležitostný soubor Orquestrina, španělsky malý taneční orchestr, je v lecčems ojedinělý, neboť jeho pojetí vážné hudby, včetně té soudobé, se blíží mnohdy jazzovému, každopádně je neotřelé a jinými tělesy v takové podobě nehrané. „Vystoupíme ve stejném obsazení jako na nahrávce. To znamená, že k tomuto projektu Baborák ensemblu jsem pozval spřízněné muzikanty z Epoque kvartetu a Pepina Valáška z Clarinet factory, bicistu Sváťu Čecha, a nebude chybět ani skvělý klavírista a skladatel Fero Šterbák od nějž pochází nejedna úprava pro náš soubor. Jak už je na Svátcích hudby tradicí, ani Václav Hudeček nenechá svoje housle doma,“ dodává Baborák.
 
„Posluchač se musí vznášet a hudba mluvit!,“  To je výzva z úst Radka Baboráka! Přijďte si poslechnout skladby, které jste už jistě slyšeli, ale určitě ne v takové podobě, jak je servíruje Baborák a jeho orquestrina. Jeho stejnojmenné album se stalo událostí sezóny, živé provedení na závěr Svátků hudby bude jistě více než hudebním svátkem…
Závěrečné Svátky hudby slibují neotřelý, odlehčený, avšak kumštýřsky brilantní zážitek. Nenechte si ho ujít! Vstupenky jsou v prodeji v sítích Ticketportal a Ticketpro. Více informací najdete na www.svatkyhudbyvpraze.cz.

Inverzní logo ČIA

ČESKÁ INFORMAČNÍ AGENTURA, s.r.o.
Pobřežní 46
186 00 Praha 8
Česká republika

Tel: +420 224 800 977
Péče o klienty: helpdesk@cianews.cz
Redakce: redakce@cianews.cz

IČO: 25128337
DIČ: CZ25128337

Kontaktujte nás
|VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY
|ZÁSADY OCHRANY OSOBNÍCH ÚDAJŮ

LinkedIn Facebook Twitter Google+ YouTube