Německá společnost EuroChem Agro ve spolupráci s českou společností FERTISTAV CZ a.s. vstupuje na český trh

1. 2. 2017

Společnost EuroChem Agro, přední světový dodavatel dusíkatých a fosforečných hnojiv, se rozhodla uvést na český trh svoje prémiové výrobky. Realizace se uskuteční prostřednictvím tuzemské společnosti FERTISTAV CZ a.s..
S mateřskou společností EuroChem spolupracuje firma Fertistav již více než 15 let a koncem roku 2015 započala prvně spolupráce i s dceřinou společností EuroChem Agro. Na český trh přichází s úzkým portfoliem produktů uzpůsobených dle potřeb místních plodin a půd. Jako první budou uvedena na trh stabilizovaná dusíkatá hnojiva Entec 26, Entec 25+15 a Entec Perfect 14+7+17. Inovativní hnojiva řady Entec během několika let dosáhla širokého přijetí na evropských trzích. Hnojiva Entec obsahují inhibitor nitrifikace, který poskytuje rostlinám stabilní přísun dusíku po dobu několika týdnů, díky čemuž se zajišťuje lepší růst a kvalita rostliny.
EuroChem Agro GmbH má silnou distribuční síť s dceřinými společnostmi na všech významných evropských trzích. Díky svým mnohaletým zkušenostem z těchto trhů se společnost EuroChem vyzná  v charakteristických požadavcích jednotlivých států v oblasti hnojiv a je schopna svým zákazníkům poradit jejich správné užití. Firma FERTISTAV představuje pro EuroChem Agro silného partnera v logistice a distribuci – společným cílem obou společností je přesvědčit české zemědělce o přidané hodnotě stabilizovaných hnojiv Entec.
Prvním krokem k dosažení úspěšné dlouhodobé spolupráce bylo školení, které se konalo v listopadu 2016 v prostorách zemědělského podniku Agrovation v Kněžmostu. Školení se účastnilo i několik vybraných zemědělců, kteří se mohli sami přesvědčit o výhodách užití hnojiv Entec. Zemědělský podnik Agrovation již má se stabilizovanými hnojivy pozitivní zkušenosti a byli schopni předvést jasné výsledky.
FERTISTAV CZ a.s
Společnost FERTISTAV CZ a.s. působí na trhu České republiky v oblasti distribuce průmyslových hnojiv, přípravků na ochranu rostlin a stimulátorů růstu již druhé desetiletí. Od svého počátku poskytuje obchodní činnost v oblasti zemědělství, chemického průmyslu a zahraničního obchodu. Své postavení si upevnila nejenom v prostředí České republiky, ale zejména v zahraničí. V Polské republice vlastníme dceřinou společnost FERTISTAV PL Sp. z o.o.
Základním mottem společnosti jsou korektní dodavatelsko – odběratelské vztahy a uspokojování potřeb zákazníka.
EuroChem Agro GmbH
EuroChem je přední světová agrochemická společnost, která se specializuje na výrobu zejména dusíkatých a fosforečných hnojiv, a také některých organických sloučenin a železné rudy. EuroChem je vertikálně integrovanou společností s plnou škálou aktivit počínaje těžbou uhlovodíků až k výrobě hnojiv, logistice a distribuci. Společnost má sídlo ve švýcarském městě Zug, výrobní závody provozuje v Belgii, Číně, Kazachstánu, Litvě a Rusku a zaměstnává více než 23.000 lidí po celém světě.
 
Tomáš Vozáb
Managing Director
Gong PR agency
Inverzní logo ČIA

ČESKÁ INFORMAČNÍ AGENTURA, s.r.o.
Pobřežní 46
186 00 Praha 8
Česká republika

Tel: +420 224 800 977
Péče o klienty: helpdesk@cianews.cz
Redakce: redakce@cianews.cz

IČO: 25128337
DIČ: CZ25128337

Kontaktujte nás
|VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY
|ZÁSADY OCHRANY OSOBNÍCH ÚDAJŮ

LinkedIn Facebook Twitter YouTube