Lednové Svátky hudby v Praze s talenty i legendami

2. 1. 2017 -
Název rubriky: Podporujeme českou kulturu Svátky hudby

Hostitel Václav Hudeček, houslová legenda, vyzve zástupce mladší generace a primária Heroldova kvarteta Petra Zdvihala, zatímco klavírní legenda Jan Simon laureáta soutěže Broumovská klávesa Filipa Martinku a Roberta Bílého, který letos reprezentoval Českou republiku v Eurovizní soutěži mladých hudebníků.
Těšit se můžete na Händelovu Sonátu pro dvoje housle a klavír, Mozartův Klavírní koncert č. 12 nebo Beethovenovu Sonátu pro housle a klavír č. 1 D dur. Mladí klavíristé i Jan Simon se předvedou ve virtuózních kusech Chopinových a doprovázející Heroldovo kvarteto přidá výběr z Dvořákových Cypřišů.
Svátky hudby v Praze jsou proslulé soustavnou péčí o mladé talenty a vytváření jejich leckdy prvních koncertních příležitostí. Tentokrát Václav Hudeček ke spolupráci vyzval Mezinárodní klavírní soutěž Broumovská klávesa, která vznikla v roce 2011 a jejímž ředitelem je Ivo Kahánek.
Cílem Broumovské klávesy je uspořádání soutěže pro děti a mládež s patřičnou odbornou platformou v široké mezinárodní působnosti. Celá idea se opírá o osvědčený systém dětského hudebního vzdělávání a dlouholetou tradici dětských soutěží v ČR. Mladí hudebníci zde mají nejen možnost vzájemné konfrontace na mezinárodní úrovni, ale také kontaktu se špičkovými osobnostmi českého i zahraničního klavírního umění a představiteli stěžejních hudebních institucí. A tuto prestižní soutěž v kategorii 14-15 let vyhrál letos nadějný Filip Martinka.
Druhý z lednových mladých hostů Václava Hudečka - Robert Bílý se narodil v roce 1997 v Ústí nad Labem. Hře na klavír se začal věnovat roku 2003. Od té doby získal již více než 70 národních a mezinárodních cen a ocenění. 1. cenu v mezinárodní konkurenci obdržel poprvé v roce 2011 v soutěži nadace Jütting ve Stendalu. Mimo jiné následně zvítězil v soutěžích Piano Talents v Miláně, Jugend Pianisten v Troisdorfu, IBCA v Düsseldorfu či Rising Stars v Berlíně. V roce 2014 se stal laureátem mezinárodní Sommerakademie Mozarteum v Salzburgu, díky čemuž byl pozván na koncert v rámci festivalu Salzburger Festspiele a na klavírní kurz a koncert s Emanuelem Axem do Švýcarska.  Dále koncertoval například v Lucembursku, Velké Británii a Španělsku. Pyšní se rovněž vystoupeními v prestižních německých koncertních sálech Die Glocke, Laeiszhalle nebo Berliner Philharmonie. V roce 2016 reprezentoval Českou republiku v Eurovizní soutěži mladých hudebníků.
Nepropásněte zajímavé setkání mladých a zkušených hudebníků na lednových Svátcích hudby a zajistěte si svá místa včas! Vstupenky jsou v prodeji v sítích Ticketportal a Ticketpro. Více informací najdete na www.svatkyhudbyvpraze.cz.

Inverzní logo ČIA

ČESKÁ INFORMAČNÍ AGENTURA, s.r.o.
Pobřežní 46
186 00 Praha 8
Česká republika

Tel: +420 224 800 977
Péče o klienty: helpdesk@cianews.cz
Redakce: redakce@cianews.cz

IČO: 25128337
DIČ: CZ25128337

Kontaktujte nás
|VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY
|ZÁSADY OCHRANY OSOBNÍCH ÚDAJŮ

LinkedIn Facebook Twitter Google+ YouTube