Evropský fotbalový týden propojuje

30. 5. 2016 -
Název rubriky: Speciální olympiády

Největší akce uskutečněná v rámci tohoto týdne se konala v Praze dne 26. května. Byla slavnostně zahájena na stadiónu klubu Čechie Smíchov. Po krátkém uvítacím ceremoniálu následovalo rozehřátí společným během a rozcvičkou. Dále následovala malá školička fotbalových dovedností zaměřených na práci s míčem, koordinaci pohybu, střelbu a ostatní nutnou výbavu kvalitního fotbalisty.

Když byla fotbalová školička ukončena, navázal na ni zápas výběru podporovatelů Speciálních olympiád složeného ze zaměstnanců pojišťovny  MetLife, která byla partnerem celé akce a činovníků klubu Čechie Smíchov proti výběru hráčů Speciálních olympiád. Hrál se velmi napínavý zápas pod vedením rozhodčího v osobě Grassroots manažera FAČR Michal Blažeje, který nakonec dospěl až k penaltám, ve kterých byli nakonec úspěšnější tým Speciálních olympiád, a to i díky drobné „pomoci“ nestranného rozhodčího :D
Odpoledne proběhla druhá část programu přímo v novém sídle Fotbalové asociace ČR. Zde účastníky přivítalo několik vzácných hostů v čele s reprezentantem Václavem Pilařem, generálním sekretářem Rudolfem Řepkou, vedoucím úseku neprofesionálního fotbalu Otakarem Mestkem a Grassroots manažerem Michalem Blažejem. Proběhla velmi zajímavá improvizovaná tisková konference plná otázek od sportovců i činovníků Speciálních olympiád. Na závěr programu následovalo společné fotografování a prohlídka Síně slávy českého fotbalu, která je vybudována přímo v sídle FAČR.  

,,Dnešní den se musel všem zúčastněným líbit. Po sportovním dopoledni jsme pro sportovce i partnery Speciálních olympiád připravili překvapení v podobě setkání s hráčem FC Viktoria Plzeň a české reprezentace Václavem Pilařem. Toto setkání přineslo nejen spoustu ohromně pozitivních emocí ze strany dětí, které se často ještě s fotbalistou takového kalibru neměli šanci potkat, ale i samotný Vašek Pilař si určitě rozšířil své obzory, protože na bezprostřednost těchto dětí se dá těžko připravit a některé otázky mu možná daly trochu zabrat“, okomentoval s úsměvem průběh akce Grassroots manažer FAČR Michal Blažej. ,,Spolupráce mezi FAČR a Speciálními olympiádami se za poslední dva roky výrazně zkvalitnila a my v ní určitě hodláme nadále pokračovat, protože fotbal chceme přibližovat opravdu všem a takovéto akce za to stojí“, dodal na závěr Blažej.

 „Poděkování patří všem, kteří mají podíl na tomto krásném dni. Cílem bylo společně prožít radost z nádherného sportu a motivovat všechny k pohybu. Fotbal je sportem, který lidi spojuje bez ohledu na barvu pleti, handicap, sociální postavení a dává možnost ke společně prožité radosti,“ dodal na závěr ředitel sportu kopaná Českého hnutí Speciálních olympiád David Bělůnek.
Letos se se do podpory této myšlenky celoevropsky zapojilii zaměstnanci pojišťovny MetLlife, která se stala partnerem hnutí Special Olympics v celém regionu EMEA. „MetLife se dlouhodobě a pravidelně věnuje pomoci potřebným. V rámci těchto aktivit se snažíme podporovat takové projekty a organizace, se kterými můžeme spolupracovat aktivně, zapojit naše zaměstnance a pomáhat tak, aby to mělo reálný efekt. Spolupráce se Speciálními olympiádami toto splnila do posledního puntíku. Jsme moc rádi, že jsme se mohli aktivně účastnit fotbalového dne pro děti a těšíme se, že si podobnou akci opět zopakujeme,“ řekla Tereza Kůželová, tisková mluvčí pojišťovny MetLife.
V letošním roce jsou partneři Evropského fotbalového týdne Fotbalová asociace České republiky, pojišťovna MetLife a fotbalový klub Čechie Smíchov, který s laskavostí poskytl bezplatně svůj areál k uskutečnění této akce.

Více na www.specialolympics.cz

Inverzní logo ČIA

ČESKÁ INFORMAČNÍ AGENTURA, s.r.o.
Pobřežní 46
186 00 Praha 8
Česká republika

Tel: +420 224 800 977
Péče o klienty: helpdesk@cianews.cz
Redakce: redakce@cianews.cz

IČO: 25128337
DIČ: CZ25128337

Kontaktujte nás
|VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY
|ZÁSADY OCHRANY OSOBNÍCH ÚDAJŮ

LinkedIn Facebook Twitter Google+ YouTube