Osobnosti doporučují: Lenka Frídlová

22. 2. 2016 -
Název rubriky: Podporujeme českou kulturu

Na čem právě pracujete?

Přestože v tomto týdnu zahajujeme 13. ročník festivalu Tomáškova a Novákova hudební Skuteč, pracujeme již na dramaturgii ročníku příštího. Znamená to výjezdy do různých koutů republiky, jednání s vedením filharmonií i návštěvy operních, baletních a dalších představení, o jejichž zařazení uvažujeme apod.

Samozřejmě ale věnujeme maximální pozornost i tomuto ročníku. Vedle technicko-organizačního zabezpečení jednotlivých akcí je pro nás důležité i neformální setkávání se s protagonisty a to, aby se u nás všichni vystupující cítili dobře.Jaká kulturní událost vás v poslední době zaujala a čím?

Ohlédnu-li se do minulého roku, pak to jednoznačně bylo představení mladoboleslavského divadla Chaplin s Matoušem Rumlem v Hlavní roli. Dojmy z představení byly tak silné, že když jsme s ohledem na velikost scény a technickou náročnost provedení nemohli hru přivézt k nám do Skutče, rozhodli jsme se  pro naše diváky uspořádat zájezd do Mladé Boleslavi. Ten se uskuteční v květnu tohoto roku.

Ze zážitků nejčerstvějších to byl koncert Komorní filharmonie Pardubice s názvem Muzikál, muzikál! s písněmi z muzikálů Vlasy a Jesus Christ Superstar. Energie sálající ze spojení klasické a rockové hudby je jedinečná a mocná. Symfonický crossover má ostatně výjimečné postavení i v rámci našeho festivalu. Letos uvedeme v prostorách zimního stadionu hned dva podobné projekty: Pink Floyd Classic a Vivaldianno: Město zrcadel.Na co byste pozvala naše čtenáře?

Festival Tomáškova a Novákova hudební Skuteč trvá až do 8. května. Například v neděli 13. března je na programu výjimečné dílo – opera Leoše Janáčka Její pastorkyňa v provedení Slezského divadla Opava. Silný příběh s emotivní hudbou, jehož zpracování se právem dostalo ocenění za nejlepší operu r. 2015.

Mezi dalšími atraktivními tituly mohu jmenovat například koncert Komorní filharmonie Pardubice s Felixem Slováčkem a Felixem Slováčkem juniorem, pořad věnovaný Mistru Janu Husovi v podání Alfreda Strejčka a Štěpána Raka, vokální soubor Gentlemen Singers v poutním kostele na Chlumku či závěrečné Klenoty operety.

Kromě rozsáhlého festivalového programu jsou u nás k vidění i kvalitní divadelní představení. Stačí, když se čtenáři podívají na stránky města Skuteč a mohou si sami vybrat. Každého z nich u nás velmi rádi přivítáme.
Inverzní logo ČIA

ČESKÁ INFORMAČNÍ AGENTURA, s.r.o.
Pobřežní 46
186 00 Praha 8
Česká republika

Tel: +420 224 800 977
Péče o klienty: helpdesk@cianews.cz
Redakce: redakce@cianews.cz

IČO: 25128337
DIČ: CZ25128337

Kontaktujte nás
|VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY
|ZÁSADY OCHRANY OSOBNÍCH ÚDAJŮ

LinkedIn Facebook Twitter YouTube